Videosari “Innovatsioon riigisektoris”

Uuendusmeelsus riigisektoris tagab paremad teenused meile kõigile ja suunab ka ettevõtteid nutikaid lahendusi välja töötama.

Videosarjas “Innovatsioon riigisektoris” tutvustame avaliku sektori innovaatoritele ja avalikkusele innovatsioonitrende erinevatest valdkondadest nagu näiteks haridus, transport ja tervishoid. Oma teadmisi ja kogemusi jagavad rikkaliku kogemuste pagasiga eksperdid.

Soovid abi innovaatilise riigihanke loomisel?
Võta meiega ühendust innovatsioonihanked@eas.ee 

Teemad

Vaata sarja meie Youtube‘i kanalist ja kuula Delfi Taskust, Spotifyst, Soundcloudist või sealt, kust tavapäraselt oma podcaste kuulad. 

21.12 “Rohepööre ja innovatsioon energiasektoris”
50 min

Milliseid innovaatilisi lahendusi vajab tänane energeetikasektor? Kuidas uuenduslikke tehnoloogiad integreerides liikuda suurema säästlikkuse poole? Missugune roll on avalikul kommunikatsioonil ja inimeste mõttemaailma muutmisel innovaatiliste lahenduste rakendamisel energeetikavaldkonnas?
 
Meie taskuhäälingute sarja „Innovatsioon riigisektoris“ selle aasta viimases osas räägime innovatsioonist energeetikas. Sellel teemal arutlevad Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi energeetika asekantsler Timo Tatar ja tehnoloogiaettevõtte Elcogen tegevjuht Enn Õunpuu.

10.12 „Uued väljakutsed haridusvaldkonnas“
45 min

Kiiresti muutuvas maailmas peavad haridusasutused pidama sammu tehnoloogia arengu ja uute suundumustega. Missuguseid võimalusi loob innovatsioon haridussüsteemi uuendamiseks ja kuidas digitehnoloogiate abil kooli veelgi paremaks muuta? Milliseid võimalusi pakub tehnoloogia personaliseeritud õppe suunas liikumiseks?

Meie taskuhäälingute sarja „Innovatsioon riigisektoris“ neljanda osa jututeemaks on innovatsioon haridusvaldkonnas. Mõtteid vahetavad Haridus- ja Noorteameti tehnoloogia osakonna juht Margus Püüa ning eKooli juht Tanel Keres.

4.12 „Tulevik tervisevaldkonnas“
42 min

 

Kuidas rakendada innovatsioon tervise teenistusse? Millised on tervishoiuteenuste kaasajastamise barjäärid ja tulevikuvõimalused ning mis võiks olla edu võti uuendusliku tervishoiuteenuse turule toomisel Eestis?
 
Meie taskuhäälingute sarja „Innovatsioon riigisektoris“ kolmandas osas on teemaks innovaatilised lahendused tervishoius. Sellel teemal arutlevad Tervisekassa juhatuse esimees Rain Laane ja Tallinna ülikooli spordibioloogia professor Kristjan Port.

26.11 „Järgmine tase inimeste transpordis“
48 min

Vestlust juhib EASi innovaatiliste riigihangete teemajuht Tiiu Treier ja külas on AS Hansabuss juhatuse esimees Indrek Halliste ja Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi transpordi arengu ja investeeringute osakonna juhataja Indrek Gailan.

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumil on käsil uue transpordi ja liikuvuse arengukava koostamine 2021.-2030. aastaks. Arengukava sisaldab eesmärke inimeste liikuvuse parandamiseks ja erinevate transpordisüsteemide koondamiseks, et liiklejatel oleks terviklik ja mugav kasutada erinevaid liikumisvahendeid punktist A punkti B liikumiseks.

Videosarja teises osas räägime lähemalt, milline on riigi visioon tuleviku mobiilsuse osas ja millist koostööd eeldab tervikliku mobiilsuse võrgustiku loomine. Milliseid peaksid olema esimesed eesmärgid, mida püüdma minna? Kas ja kuidas läheneda transpordi osas piirkondade killustumise vähendamisele? Mis on suurimad takistused ja kas need on ületatavad?

19.11 „Võimalused muutusteks avalikus sektoris?”
41 min

Vestlevad EASi innovaatiliste riigihangete teemajuht Tiiu Treier ja muudatuste dünaamika ekspert Eric Edmeades. Esimeses osas teeme juttu erilise väliskülalise Eric Edmeadesega, kes on rahvusvahelisel hinnatud motivatsioonikõneleja ning innovaatiliste toodete ja teenuste ettevõtluskogemusega. Räägime Ericuga tema innovatsiooni loomise kogemusest ja mõtiskleme koos selle üle, kuidas on võimalik innovatsiooni avalikus sektoris korda saata. 

Projekti rahastatakse Euroopa Liidu Regionaalarengu Fondi vahenditest.

Telli järgmine osa e-mailile või anna märku, missugustel teemadel võiksime arutleda järgmistes saadetes

X