Videosari “Innovatsioon riigisektoris”

Uuendusmeelsus riigisektoris tagab paremad teenused meile kõigile ja suunab ka ettevõtteid nutikaid lahendusi välja töötama.

Videosarjas “Innovatsioon riigisektoris” tutvustame avaliku sektori innovaatoritele ja avalikkusele innovatsioonitrende erinevatest valdkondadest nagu näiteks haridus, transport ja tervishoid. Oma teadmisi ja kogemusi jagavad rikkaliku kogemuste pagasiga eksperdid.

Soovid abi innovaatilise riigihanke loomisel?
Võta meiega ühendust innovatsioonihanked@eas.ee 

Ajakava

19.11 „Võimalused muutusteks avalikus sektoris?”
41 minVestlevad EASi innovaatiliste riigihangete teemajuht Tiiu Treier ja muudatuste dünaamika ekspert Eric Edmeades.Esimeses osas teeme juttu erilise väliskülalise Eric Edmeadesega, kes on rahvusvahelisel hinnatud motivatsioonikõneleja ning innovaatiliste toodete ja teenuste ettevõtluskogemusega. Räägime Ericuga tema innovatsiooni loomise kogemusest ja mõtiskleme koos selle üle, kuidas on võimalik innovatsiooni avalikus sektoris korda saata. 

26.11 „Järgmine tase inimeste transpordis“.

Vestlust juhib EASi innovaatiliste riigihangete teemajuht Tiiu Treier ja külas on AS Hansabuss juhatuse esimees Indrek Halliste ja Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumi transpordi arengu ja investeeringute osakonna juhataja Indrek Gailan.

Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumil on käsil uue transpordi ja liikuvuse arengukava koostamine 2021.-2030. aastaks. Arengukava sisaldab eesmärke inimeste liikuvuse parandamiseks ja erinevate transpordisüsteemide koondamiseks, et liiklejatel oleks terviklik ja mugav kasutada erinevaid liikumisvahendeid punktist A punkti B liikumiseks.

Videosarja teises osas räägime lähemalt, milline on riigi visioon tuleviku mobiilsuse osas ja millist koostööd eeldab tervikliku mobiilsuse võrgustiku loomine. Milliseid peaksid olema esimesed eesmärgid, mida püüdma minna? Kas ja kuidas läheneda transpordi osas piirkondade killustumise vähendamisele? Mis on suurimad takistused ja kas need on ületatavad?

Veel tulekul

Tervishoid
Haridus
Energia

Projekti rahastatakse Euroopa Liidu Regionaalarengu Fondi vahenditest.

Telli järgmine osa e-mailile või esita kõnelejatele küsimus

X