Wallenium: arenguprogramm õpetab suuremalt mõtlema

Disainiga on väga tihedalt seotud ka seekordse uudiskirja “Parima praktika” rubriigi kangelane, Endrus Arge ettevõttest Wallenium. Tubli Eesti ettevõte toodab, müüb ja paigaldab teisaldatavaid vaheseinasüsteeme Eestis, Lätis, Leedus, Soomes ja Rootsis. Wallenium on ka läbinud disaini meistriklassile eelnenud programmi ning Endrus pidas ka meistriklassi tutvustaval üritusel sütitava kõne.

 


Kuidas leidis Wallenium tee EASi arenguprogrammi juurde?

 Oleme varemgi EASi teenuseid kasutanud, eelkõige oma ekspordialaste tegevuste arendamiseks. Ühel hetkel seisime silmitsi vajadusega leida lahendusi meie globaalsele ambitsioonile veelgi laieneda. Meie sooviks oli juhtimisprotsesse ning tootmist kaasajastada, et konkurentsivõimelisemaks muutuda. Nii jõudsimegi ka EASi arenguprogrammini. Alustasime ärimudeli programmist, millele järgnesid mitmed erinevad konsultatsioonid, mis lõpuks kulmineerusid posiitivse otsusega EASi poolt kvalifitseerida meid arenguprogrammi osalisteks. Meil tuli kirja panna järgmise 3-5 aasta plaan ning selle väljatöötamiseks kulus omajagu aega ja vaeva. Tänaseks oleme jõudnud arenguplaani 3-aastase perioodi keskpunkti. Äsja algas viimane, 18 kuu pikkune etapp, mille jooksul peame ellu viima kõik kavandatud tegevused.

Mis on peamised muudatused, mida olete oma ettevõttes teinud arenguprogrammi tulemusena?

 Programmis osalemise tulemusena on valminud üks täiesti uus tootesegment – akustilised kabiinid nimega Silen Space – ning oleme välja töötanud mitu väga kaasaegset digitaalset lahendust toote turustamiseks. Kui toode tuleb valmistada väga täpses vastavuses kliendi nõuetega, on esimeses etapis oluline just toote konfiguratsiooni välja selgitamine. Oleme loonud ainulaadsed tootekonfiguraatorid, millest üks asub veebilehel ja töötab nutika suvandajana, kuid teine töötab liitreaalsuse äpina, olles sellega esimene omataoline maailmas. Silen AR+ on saadaval nii Google Plays kui Apple’i App Store’is.

Oma äriprotsesside optimeerimiseks juurutame hetkel ka uut ettevõtte ressursside juhtimise tarkvara.

Kas ka teid tabas arenguprogrammi käigus mõni “ohhoo-moment”?

Jah, neid oli üsna palju. Esimest kirgastumist tundsime juba Ärimudeli programmis, sest tänu sellele koolitusele õppisime palju suuremalt mõtlema, kui alguses oleksime oskanud aimatagi. Hiljem jõudsime üsna spetsiifiliste teadmiste omandamise kaudu suuremate õnnestumisteni, mis ei kajastunud ainult tehnilises mõttes vedamisena, vaid mõjusid uskumatult motiveerivana kogu meeskonnale.

Kust leiab ettevõtja tänasel kiirel ajal veel selle hetke, et igapäevaelu kõrvalt osaleda arenguprogrammides ja koolitustel?

Nii nagu ikka – kes teeb, see jõuab! Olen veendunud, et meie edu aluseks on tugev meeskonnatöö ja -tunnetus. Väga oluline on olnud kõikide inimeste kaasamine protsessi, nii et ülesanded oleksid kogu tiimi vahel jagatud. Programmis lõi kaasa palju Walleniumi inimesi müügipoolelt, turundusest, tootmisest ja inseneride seast. See ei olnud ainult juhtkonnale mõeldud programm ning sellisena seda tulebki võtta. Kahtlemata ei ole see olnud ajalises mõttes lihtne, kuid oleme edukalt hakkama saanud ning tulemustega väga rahul. Igal juhul tasub arenguprogrammis osaleda ettevõtjatel, kellel on ambitsiooni oma äri kiiresti kasvatada või kellel on mõni väga intrigeeriv idee, kuid ebapiisavad teadmised selle elluviimiseks. Ärimudeli programmi ühendamine arenguplaani programmiga on huvitav kooslus, sest tõeliste professionaalide toel võib iga mõistlik idee endale tiivad kasvatada. Kui keegi alles kaalub osalemist, siis kindlasti tasub EASiga konsulteerida ning nõustamise aeg kokku leppida. Saime algusest peale väga julgustava suhtumise osalisteks ning võin kõhkluseta öelda, et tänu sellele ongi Wallenium jõudnud nii kaugele, kus täna oleme. Järgmiste edulugude lävele.
Esimest kirgastumist tundsime juba Ärimudeli programmis, sest tänu sellele koolitusele õppisime palju suuremalt mõtlema, kui alguses oleksime oskanud aimatagi. Hiljem jõudsime üsna spetsiifiliste teadmiste omandamise kaudu suuremate õnnestumisteni, mis ei kajastunud ainult tehnilises mõttes vedamisena, vaid mõjusid uskumatult motiveerivana kogu meeskonnale.
Endrus Arge, Wallenium juhatuse liige
X