Enneolematu tootmishoone Tallinna külje all

AS Estanc laiendas investeeringutoetuse abil tootmist, hakates valmistama keerulisi ja raskeid survemahuteid ning soojusvaheteid, mida ei ole Eestis seni keegi tootnud.

 


Terasmahutite tootja AS Estanc sai 2010. aastal EASilt 1,28 mln eurot tööstusettevõtja tehnoloogiainvesteeringu toetust uue tootmishalli rajamiseks. Ettevõte rajas selle abil uue tootmiskompleksi ja palkas juurde tööjõudu.

AS-i Estanc tegevdirektori Vaido Palmiku selgitusel võimaldab uus tootmishoone saja-tonnist tõstejõudu ja valmistada seega keerulisi ning raskeid survemahuteid ja soojusvaheteid.

Tallinna lähedal Jüris asuvas Estanci tootmiskompleksis on terasest mahutite tootmiseks 12 000 ruutmeetrit pinda. Seadmetesse investeeriti 3,2 mln eurot, millest EASi toetus moodustab 40 protsenti ehk 1,28 mln eurot.

AS Estanc laiendas investeeringutoetuse abil tootmist, valmistades uues tootmishoones keerulisi ja raskeid survemahuteid- teiste hulgas on olulisimad LNG mahutid, toiteveemahutid, auruakud, reaktorid, kolonnid. Tootevalikust leiab lisaks survemahutitele veel soojusvahetid, suitsugaaside pesurid, tööstuslikud korstnad, torustikud ning tuulegeneraatorite jalad. Lisaks palju muudki.
Estanc on Eesti kapitalile kuuluv “Ühe peatusega kõik kätte” ettevõte, mis osaleb igapäevaselt parema Maailma loomises. Estanci loodud toodete osalusel toodetakse taastuvenergiat, töödeldakse ümber prügi, vähendatakse heitgaase ning luuakse kaasaegseid ja säästvaid lahendusi mitmetes tähtsates valdkondades. Firma kuulub ettevõtja Raigo Tammole ning on olemuselt pereettevõte. Ettevõttes töötab aktiivselt kaasa 5 perekonna liiget. Ettevõttes töötab 150 inimest.

Ettevõte tutvustab oma toodangut igakuiste uudistega oma kodulehel www.estanc.ee
Toetust rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest.
X