Vaata peasisu

AS BHC – muudatused viivad edasi!

EASi ja KredExi ühendasutus
24. mai 2018
3 min

Juba 1960. aastal tegutsemist alustanud ettevõte on viimase 12 aastaga läbi teinud mitmed olulised muudatused ning liikunud arengus mitu sammu edasi. AS BHC (endine AS ET Viljandi) üheks oluliseks partneriks sellel teel on olnud ka EAS.

Ettevõtte, mille põhitegevuseks on kõrgekvaliteediliste standard- ja eriotstarbeliste hüdrosilindrite tootmine töörõhuga kuni 600 bar, juhataja Kait Lukka on organisatsiooni omanikeringis alates 2006. aastast. Sellest ajast on ettevõttes toimunud mitmed olulised muudatused. „2006. aastal vahetusid ettevõtte omanikud ning muutus kogu tootmisfilosoofia, 2008. aastal toimus nimevahetus. Eelmisel aastal võtsime kasutusele uue tootmiskontseptsiooni ja käivitasime uue omatootesarja MMO,“ sõnab ettevõtte juht Lukka.

„Lisaks oleme EASi toel käivitanud neli aastat kestva arenguprogrammi, millega soovime välja arendada uuel tasemel tootmisvõimekuse ja uuendada tooteportfelli. See aitab meil keskenduda kõrgema lisandväärtusega toodetele ja eksporditurgudele.“ Programmi osa oli ka uuele tootmispinnale kolimine. „Meie uus tootmishoone valmis 2017. aasta augustis ning seal on tootmispinda kokku 2500 ruutmeetrit. Kõikidele tänapäevastele nõuetele vastavas tootmishoones on 2000 ruutmeetrit mõeldud hüdrosilindrite tootmiseks ja ülejäänud uute omatoodete arendustegevuseks,“ räägib Lukka.

Uue tehase rajamine oli oluliseks eelduseks ka arenguplaani teise suure osa täitmiseks. „Oleme saanud rohkem keskenduda uutele omatoodetele ning sel aastal valmis omatoodete sarja MFP prototüüp,“ rõõmustab Lukka.

„Ka käesoleval aastal oleme kõvasti tööd rabanud ning juurutanud uue ärimudeli, töötanud välja, kinnitanud ja võtnud kasutusele uued tootmisstandardid,“ räägib Lukka ettevõtte 2018. aasta peamiste arengute kohta. Kõige selle juures on ettevõttele viimasel viiel aastal olnud väga oluliseks partneriks EAS. „Meie oleme oma eesmärke piisavalt pikas perspektiivis kirjeldada osanud, EAS on meid usaldanud ja projektidesse, programmidesse ning välismessidel osalemisse kaasanud.“

Väljakutsed kodus ja võõrsil

EASi abiga Soomes ja Rootsis neljal messil osalemine on BHCle olnud väga kasulik. „Eksporditurgudele sisenemiseks ja ettevõtte visiitkaardi kujundamiseks on messidel osalemine vajalik. Kokkuvõttes oleme leidnud alates teisest aastast igalt messilt vähemalt ühe uue kliendi,“ räägib Lukka. „Hetkel külastame oma tootmisharu spetsiifilisi messe külalistena ja suhtleme võimalike klientidega otse.“ Tulevikku vaadates on Lukka sõnul ettevõttel ambitsioon osaleda EASi tööstuse digitaliseerimise programmis, kuna just hetkel tegeletakse ettevõttepõhise tootmistarkvara arendamisega.

Viimase viie aastaga on ettevõtte töötajate arv pea kahekordistunud ning praegu töötab BHCs 33 töötajat. Lukka sõnul on suurimaks väljakutseks kvaliteetse tööjõu leidmine, arendamine ja hoidmine Viljandi suuruses linnas. „Kuna oleme ikkagi ekspordile suunatud ettevõte – Eesti turule jääb hinnanguliselt ainult 2-3% kogutoodangust – näeme, kuidas turud erinevad ning millised on kohalikud väljakutsed. Näiteks on meie sektoris tegutsevatele Soome ettevõtetele omane tootmisstandardite kehtestamine ja protsesside jälgitavuse korraldamine, Eestis see reegliks ei ole.“

„Oleme tänu koostööle EASiga saanud märgatavalt rohkem panustada ettevõtte pikaajalisse arengusse, tootmiskvaliteedi kiiremasse parendamisse ja omatoodete arendamisse,“ sõnab Lukka.

EASi programmid, kus AS BHC on osalenud

2013 – Tootmisdiagnostika raport

2014 – Tootmiskorralduse parendusprojekt

2014 – Tootmisjuhtide strateegiakoolitus

2015 – Efektiivsuse tõstmise analüüs

2016 – Arendusosak

2017 – Ettevõtte arenguprogrammi toetusmeede

AS BHC koduleht: silinder.ee

 

 

Jaga postitust