Arvato Financial Solutions leidis Eestist skandinaavialiku mõtlemise

2015. aastal alustas Eestis tegutsemist rahvusvahelise finantsettevõtte Arvato Financial Solutions IT-arenduse ja innovatsioonikeskus. Keskuse juht Agnes Makk ütles intervjuus Äripäevale, et Eesti kasuks räägivad arenenud finantsteenuste turg, e-riigi edulugu ja kultuuriline sobivus.


Saksamaa päritolu ettevõte kaalus IT-arenduskeskuse loomiseks ka teisi Ida-Euroopa riike, kuid Maki sõnul jäi osalt ka tänu EASi heale tööle kaalukausile just Eesti, kuigi siin ei ole enam sugugi kõige odavam tööjõud. „EASiga võeti ühendust, et uurida, mida on Eestil pakkuda. Võeti ühendust ka teiste Ida-Euroopa sarnaste agentuuridega, aga Eesti paistis selgelt silma. Võrreldes teiste endiste idabloki riikidega oli tohutu vahe. Vastuvõtt oli soe, suhtlus väga kiire, tunti kultuurilist sobivust ja rõhutati, et siin on selline skandinaavialik mõtlemine,“ kirjeldas Makk.
Arvato Financial Solutions IT-arnedus ja innovatsioonikeskuse plaan on kolme aastaga palgata Eestisse 100 inimesest ning lisaks Eestile ollakse valmis spetsialiste otsima ka lähiriikidest. Vajaliku tööjõu garanteerimiseks hakkab ettevõte koostööd tegema Tallinna Tehnikaülikooliga, kelle tudengitele pakutakse praktikakohti. Samuti hakkavad Arvato töötajad käima ülikoolis loenguid andmas ja pakuvad lõputööde teemasid.
X