Eesti suurima äriideede konkursi “Ajujaht” 9. hooaeg on edukalt lõppenud – võitjaks pärjati SprayPrinter

EASi eestvedamisel toimus 2007. aastal esmakordselt äriideede konkurss Ajujaht. Ajujahile on esitatud üle 3800 äriidee ning konkursil on osalenud ligi 5000 ettevõtlikku inimest. Kui algusaastail olid Ajujahile esitatud ideedest kõige populaarsemad info- ja kommunikatsioonitehnoloogia valdkonda kuuluvad teenused, siis aasta-aastalt on lisandunud ka suurepärase viimistluse ning uudse kasutusviisiga disaintooted.


Aastate jooksul on muutunud ka Ajujahi äriideede konkursil osalejate vanus. Kui algusaastail esitasid Ajujahile oma ideid enamasti lõpetamata kõrgharidusega ning kindla töökohata, kuni 25-aastased noored, siis nüüd püüavad konkursi kaudu oma toodetele ja teenustele tuntust ning rahastust leida kõrgharidusega, erialast tööd tegevad kolmekümnendates eluaastates osalejad.

Ajujahi 9. hooaeg on täistuuridel käivitunud. Toimunud on ettevõtlikkust propageerivad üritused ja mitmed inspiratsiooniseminarid. Üle Eesti korraldati äriideede genereerimise töötubasid, kust huvilised said oma ala spetsialistide ning visionääridest ettevõtjate poolt oma äriideedele esmast tagasisidet ning head nõu nende vormistamiseks. Tulemuseks oli 301 äriidee esitamine Ajujahi konkursile.

Täna jätkavad 30 parima äriidee meeskonda Ajujahi arenguprogrammis, kus koostöös valdkonna spetsialistidega toimub äriideede täiendav valideerimine ja ärimudeli loomine. Konkursi arenguprogrammi läbinud 30 äriideest 7 parimat jõuavad Ajujahi telesaatesse. Aastate jooksul televaatajate südame võitnud saatesarja käigus tutvustatakse põhjalikult kõiki konkursi lõpusirgele jõudnud äriideid ja meeskondi. Konkursi võitja kuulutame välja 2016. aasta mais toimuvas Ajujahi finaalsaates.
Ajujaht on Eesti suurim äriideede konkurss, kuhu ootame osalema ettevõtlikke ning avatud mõtlemisega inimesi üle terve Eesti. Äriideede valdkond ei ole mingilgi määral piiratud ning seetõttu on oodatud tõepoolest kõik, kes soovivad end ettevõtluses proovile panna ning maailma paremaks muuta.

Konkursi läbiviimist rahastab Euroopa Regionaalarengu Fond.

Rohkem infot kodulehelt www.ajujaht.ee ning Facebookist www.facebook.com/ajujaht
Ettevõtjate lood

X