Tehnoloogiaettevõte leidis niši maailmaturul

Toetused ja osalemine teadusprojektides on avanud süsteemianalüüsi ja tellimustarkvara arendamisega tegelevale ettevõttele Testonica Lab OÜ täiesti uue niši mõõteriistade turul.

 

 

 


Üks Testonica Labi asutajatest Artur Jutman selgitab, et ettevõtte eelised konkurentide ees kogu maailmas on kõrge automatiseeritus ja paindlikkus. Need omadused aitavad müüa litsentse juhtivatele elektroonikaettevõtetele alates tarbeelektroonika tootjatest, lõpetades telekommunikatsioonifirmade, lennuki, sõjaväe- ja autotööstustega. „Isegi traditsiooniliste test- ja mõõteseadmete juhtivad tootjad kasutavad meie instrumente oma toodete testimiseks,“ lisab ta.
Testonica Lab OÜ tuli majanduskriisist edukalt välja. Rahapuudusel on Jutmani sõnul alustaval ettevõtjal kaks võimalust: kas otsida investoreid või taotleda toetust. „Viimane on vähem riskantne, sest ei nõua nii palju oma plaanide kohandamist investorite ootustega,“ arvab ta. „Õnneks on Eestis teadusmahukatel ettevõtetel toetuste saamiseks soodne keskkond.“
Toote idee sündis 2009. aastal, kui Testonica oli noor ettevõte, millel puudus oma nišitoode. Tol ajal oli Testonica ärisuund teenuse osutamine, kuid strateegiliselt oli ettevõte suunatud tootearendusele, otsides meeskonnale paremat rakendust ja teenistust.

Toetused on rahastatud Euroopa Regionaalarengu Fondist.
X