Turismiettevõtete teenusedisaini ja digitaliseerimise meistriklass

Avatud

Kas soovid arendada oma turismiteenuseid koostöös tipptasemel teenusedisaineritega?
Ootame meistriklassi osalema vähemalt kolm aastat tegutsenud turismiettevõtteid, kellel on soov arendada ja turule tuua uusi turismiteenuseid ning muuta need külastajatele atraktiivsemaks ja kättesaadavamaks digilahenduste kaasabil.
Parimatele on meistriklassis valminud projektide ellu viimiseks preemiafond 10 000 eurot.

 • Meistriklassi eesmärk on edendada teenusedisaini ja teenuste digitaliseerimise kasutamist Eesti turismiettevõtetes, et seeläbi tõsta ettevõtete ekspordi- ja innovatsioonivõimekust ning turismiteenuste atraktiivsust välisturgudel.

 • Meistriklassi tulemusena valmib ettevõttel uus turismiteenuse prototüüp. Lisaks saavad osalejad praktilise kogemuse koostööst teenusedisaineriga ning teadmised, kuidas kasutada andmeid ja digitaalseid lahendusi oma äriprotsesside arendamisel ja juhtimisel.

Euroopa Regionaalarengu Fond

Meistriklass toimub kahes grupis, kokku on oodatud osalema kuni 30 turismiettevõtet. Ühe grupi meistriklassi pikkuseks on orienteeruvalt 5 kuud. Esimene grupp alustab 12.01.2022 ja teine grupp aprillis 2022. Igast ettevõttest oodatakse meistriklassi 2-3 inimest.

Meistriklass koosneb järgmistest etappidest:

 • Avapäev ja tutvumine teenusedisaineritega: 12.01.2022
  Ettevõte saab kogu meistriklassi ajaks partneriks tipptasemel teenusedisainerist mentori, kes toetab ja nõustab nii koolituspäevadel kui teenusearenduse elluviimisel.
 • Disainiauditi läbiviimine: 17.01 – 30.01.2022
  Enne esimest koolituspäeva viib teenusedisainerist mentor ettevõttes läbi disainiauditi, kasutades Eesti Disainikeskuse ja rahvusvaheliste partnerite poolt välja töötatud metoodikat (kestusega 10 tundi).
 • Koolitusprogramm koosneb viiest koolituspäevast: 16.02, 02.03; 23.03; 13.04 ja 04.05.2022
  Koolitustel õpitakse süsteemsemalt kasutama teenusedisaini ning väärtustama seda kui strateegilise juhtimise tööriista. Omandatud teadmised toetavad ettevõtte praktilist ülesannet arendada oma turismiteenus meistriklassi lõpuks prototüübini.
  Igale koolituspäevale järgneb iseseisev töö seotud teemal, mis on ühtlasi sillaks kahe koolituspäeva vahel.
  Tutvu koolitusteemadega siin
 • Iseseisev koostöö teenusedisainerist mentoriga (mahus 30 tundi)
  Teenusedisainerid nõustavad osalejaid programmi vältel nii koolituspäevadel kui iseseisva töö teostamisel. Mentorkohtumised on üles ehitatud vastavalt koolituste ja iseseisvate tööde teemadele, et meistriklassis osalejatel oleks praktiline tugi turismiteenuse prototüüpi arendamisel.
 • Järelüritus ehk lõpuseminar: 18.05.2022
  Lõpuseminaril esitlevad ettevõtted meistriklassis välja arendatud turismiteenuste prototüüpe. Grupi edukaimaks hinnatud ettevõte võidab peaauhinnaks 5000 € valminud projekti ellu viimiseks!

NB! Toodud kuupäevad on esimese grupi ajakavast lähtudes. Teine grupp alustab aprillis 2022.

Avapäev, koolitusprogramm ja järelüritus toimuvad kontakt-üritustena Tallinnas, täpse asukoha teatame 2 nädalat enne toimumist. Kui Covid-19 pandeemiast tulenevalt on kontaktsed üritused keelatud, siis toimuvad üritused virtuaalsetena. Disainiaudit ja kohtumised teenusedisaneritega toimuvad vastavalt osaliste omavahelisele kokkuleppele.


Osalemine

Täiendav info ja kandideerimine asub Turismiproffiveebis

X