Tööstushäkk

Avatud Sihtgrupp: Tööstusettevõtted, kellel on soov tõsta tootlikkust digitaalsete ja automaatsete lahenduste abil ja infotehnoloogiaettevõtted, kes loovad tööstussektorile terviklikke lahendusi.

Tööstushäkk on kolmepäevane häkatoni formaadis üritus, kus tööstusettevõtete ja IT-ettevõtete esindajad saavad mentorite toel intensiivselt arendada tööstusvaldkonnas märgatud väljakutsetele digitaalseid ja automaatseid lahendusi.

Ürituse tulemusena on tööstusettevõtetel võimalik parendada kuluefektiivsust, ressursi kokkuhoidu, läbipaistvust, tarnetäpsust ja kvaliteeti ning seeläbi muutuda konkurentsivõimelisemaks ja võita uusi kliente.

Tööstushäkil osalemine võimaldab meeskondadel lahenduste prototüüpide väljatöötamiseks kasutada koolitusel osalevaid oma ala eksperte ja praktikuid, kes toetavad osalejate meeskonnatööd kaasaegsete meetodite ja tööriistadega, mida ettevõtted saavad ka edaspidi oma ettevõtte arendustegevustes kasutada.

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse partneriks Tööstushäki ellu viimisel on Civitta Eesti AS.

Esimene Tööstushäkk fookusteemaga "Digitaliseerime!" toimus 21.-23. jaanuaril 2021 Tartu Ülikooli Delta hoones, kus oli huvilistel võimalik osaleda nii füüsiliselt kohale tulles kui ka läbi digitaalsete kanalite! Tööstushäkki aiatasid läbi viia Civitta Eesti AS ja Garage48, koostöös Tartu Ülikool ja Tartu Ärinõuandla. Tööstushäkk “Digitaliseerime!” oli ka osa sTARTUp Day 2021 Executive programmist, millesse on kaasatud ka targa tööstuse arendamise suund.

Järgmine Tööstushäkk toimub 2021. aasta sügisel.
Euroopa Regionaalarengu Fond

Eesmärk

Tulemused


Tööstushäkk koosneb

 • Meeskonnatööst – prototüübi väljatöötamine koostöös teise ettevõttega
 • Mentorlusest – ekspertide tugi kiiresti toimiva prototüübini jõudmiseks
 • Lühikoolitustest – uute teadmiste omandamiseks ja äri takistavate probleemide lahendamiseks

Tööstushäkk pakub

 • tööstusettevõtte esindajatele võimaluse leida lahenduse nende äritegevust takistavale probleemile ning luua koostöös IT-ekspertidega selle esimene prototüüp.
 • IT-ettevõtte esindajale võimaluse leida uusi kliente, tutvustada oma teenuseid potentsiaalsetele tellijatele ja saada tootearenduseks tarvilikku lisasisendit.
 • tööstusettevõtetega seotud sihtgruppide esindajatele võimaluse leida uusi koostööpartnereid.
 • tudengitele võimaluse tutvuda potentsiaalsete tööandjatega ja kogeda tööstusvaldkonna võlu ja valu.

MENTORID

Helen Kokk (Nortal), Janno Siimar (Velvet), Lauri Antalainen (DigiWise), Marek Bankiir (LeanWay), Madis Maripuu (Columbus Global), Roger Allas (Lean Digital), Tanel Kosk ja Norman Saarso (Singleton), Veeli Oeselg ja Harri Tallinn (Civitta), Triin Preem (Garage48) ning moderaatorid Harri Tallinn (Civitta) ja Priit Salumaa (Garage48).

Tööstushäki “Digitaliseerime!” võitjad:

I koht: E-tellimus. Auhinnaks Leanway koolitusi 2500 euro väärtuses ja 2 sTARTUp Day executive piletit.

II koht: Orkla. Auhinnaks Leanway koolitusi 750 euro väärtuses ja 2 sTARTUp Day executive piletit.

III koht: PLASTOK. Leanway koolitusi 500 euro väärtuses ja 2 sTARTUp Day executive piletit.

Eriauhind: Puitmajaliit. Auhinnaks Civitta „Transformation Strategy“ teenuste pakett 4 000 euro väärtuses.

Eriauhind: MATE. Startupilikkuse eriauhind 2 sTARTUp Day üldpiletit.

Tegelikult võitsid kõik, kes häkatonil osalesid, uusi kogemusi ja tutvusi said ning oma ideega edasi töötasid. Aitäh kõigile osalejatele!


Osalemine

Järgmine Tööstushäkk toimub 2021. aasta sügisel.

Tööstushäkile on oodatud osalema:

 • tööstusettevõtete esindajad
 • IT-ettevõtete esindajad, kelle töötajatel on tööstuse digitaliseerimise alased oskused ja kogemused (nt tarkvara- ja riistvaraarendajad, graafilised disainerid, liidesedisainerid)
 • teised tööstusettevõtetega seotud sihtgruppide esindajad (nt inseneribürood, haridusasutused, tööstusvaldkonna teadus- ja arenduskeskused, erialaliidud ja klastrid)
 • tudengid

Tööstushäkil osalemine on tasuta ja ei arvestata VTA (vähese tähtsusega abi) määrast.

Üritust rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest.


 • Kohapeal kehtib üldine riiklik nõue hoida distantsi, kanda maski ning jääda haigussümptomite tekkimisel koju (sh kehv enesetunne, köhatused, nohu, väike palavik).
 • Meeskonnad on jagatud eraldi ruumidesse (1 ruum = 4 sama tiimi liiget), kust on võimalik jälgida ülekannet ja kuhu toimetatakse ka toitlustus.
 • Mentoritega kohtuma on oodatud vaid tiimijuhid ning kohtumised toimuvad eelistatult õues jalutades (värske õhu paus!) või distantsilt (min. 2m kauguselt).
 • Võimalusel võta kaasa oma korduvkasutatav mask ja veepudel. Kohapeal on kasutamiseks ühekordsed maskid ja desovahendid.

NB! Ära tule kohale, kui oled haige või oled kokku puutunud mõne haigega. Anna meile teada, kui oled haigestunud ja/või eelistad ühineda siiski virtuaalselt – see on endiselt võimalik.


 

Küsi lisa meie partnerilt Civitta Eesti AS-lt, kes viib Tööstushäkki läbi: ramona@civitta.com

X