Tööstushäkk

Avatud Sihtgrupp: tööstusettevõted, kellel on soov digitaalsete ja automaatsete lahenduste abil muutuda kestlikumaks, parendada tänaseid protsesse või tõsta tootlikkust ja IT ettevõtted, kes soovivad aidata tööstusettevõtetel uusi põnevaid lahendusi välja töötada ja juurutada


imenda digitaliseerimisega ettevõtte kestlikku arengut Tööstushäkil
10.-12. märtsil 2022 Pärnus,
Tartu Ülikooli Pärnu Kolledži hoones. 


Tööstushäkk on kolmepäevane häkaton tööstusettevõtete ja IT-ettevõtete esindajatele ning valdkonna huvilistele. Seal saab mentorite toel intensiivselt arendada oma väljakutsetele ja ideedele vastavaid digitaalseid lahendusi, mis aitavad tööstusettevõtetel olla jätkusuutlikumad ehk kestlikumad. Samuti suurendada tööstusettevõtete võimekust tõsta tootlikkust, läbi kestlike digitaalsete ja automaatsete lahenduste. Startuppidel ja teenusepakkujatel on aga hea võimalus arendada välja just tööstusettevõtetele sobivaid digitaalseid lahendusi koos tulevaste klientidega.
Üheskoos sõnastatakse iga konkreetse tööstusettevõtte ideed või väljakutsed ning töötatakse välja tööstusettevõtte protsesside optimeerimist ja kestlikkust toetava tehnoloogilise lahenduse prototüüp.


Tööstushäkk aitab

 • Tööstusettevõtte esindajal leida lahendusi äritegevuse väljakutsele või realiseerida oma uusi ideid, luues koostöös IT-ekspertidega selle esimene prototüüp.

 • IT-ettevõtte esindajal koostöös tööstusettevõtetega luua uusi ja põnevaid lahendusi ning alustada pikemajalist koostööd potentsiaalselt uute äripartneritega.

 • Tööstuse digitaliseerimise huvilistele ja ekspertidele võimaluse leida uusi koostööpartnereid või põnevaid lahendusi, millest luua uusi spin-off’e või start-up’e, et aidata sektorit laiemalt.

 • Tudengitele võimaluse tutvuda tööstusvaldkonna IT-poolega, rakendades enda analüüsi- ja programmeerimisoskuseid.

 • Keskkonnahuvilistele võimaluse aidata kaasa mõelda tööstusettevõtete kestlikuse teemadel ning leida ühiseid kokkupuutepunkte.


Tööstushäki “Digitaliseerime!” 2021 võitjad:


I koht: E-tellimus. Auhinnaks Leanway koolitusi 2500 euro väärtuses ja 2 sTARTUp Day executive piletit.

II koht: Orkla. Auhinnaks Leanway koolitusi 750 euro väärtuses ja 2 sTARTUp Day executive piletit.

III koht: PLASTOK. Leanway koolitusi 500 euro väärtuses ja 2 sTARTUp Day executive piletit.

Eriauhind: Puitmajaliit. Auhinnaks Civitta „Transformation Strategy“ teenuste pakett 4 000 euro väärtuses.

Eriauhind: MATE. Startupilikkuse eriauhind 2 sTARTUp Day üldpiletit.
Euroopa Regionaalarengu Fond

Eesmärk

Tulemused


Tööstushäkk koosneb

 • Meeskonnatööst – idee arendus ja prototüübi väljatöötamine koostöös teiste häkil osalejatega
 • Mentorlusest – ekspertide tugi idee täpsustamisel ja kiiresti toimiva prototüübini jõudmiseks
 • Lühikoolitustest – uute teadmiste omandamiseks, äri takistavate väljakutsete lahendamiseks ja uute võimaluste realiseerimiseks.

Tööstushäkil osalemine võimaldab meeskondadel lahenduste prototüüpide väljatöötamiseks kasutada oma ala eksperte ja praktikuid, kes toetavad osalejate meeskonnatööd kaasaegsete meetodite ja tööriistadega, mida ettevõtted saavad ka edaspidi oma ettevõtte arendustegevustes kasutada.


Osalemine

Tööstushäkile on oodatud osalema

 • tööstusettevõtete esindajad
 • IT-ettevõtete esindajad, kelle töötajatel on tööstuse digitaliseerimise alased oskused ja kogemused (nt tarkvara- ja riistvara arendajad, graafilised disainerid, liidese disainerid)
 • teised tööstusettevõtetega seotud sihtgruppide esindajad (nt startupid, inseneribürood, haridusasutused, tööstusvaldkonna teadus- ja arenduskeskused, erialaliidud ja klastrid)
 • Antud teema vastu huvi tundvad eksperdid, tudengid ja kestlikkuse huvilised.

Tööstushäkil osalemine on tasuta ja ei arvestata VTA (vähese tähtsusega abi) määrast.

Uuenduste kohta teavituste saamiseks liitu meie Facebooki üritusega.

Registreeru SIIN.

Tegemist on Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EASi) poolt ellukutsutud häkatoniga, mille ellu viimisel on partneriks CIVITTA Eesti AS ja toetajateks Pärnu Linn, Tartu Ülikooli Pärnu Kolledž, Pärnumaa Ettevõtlusinkubaator ning Pärnumaa Arenduskeskus.

Ürituse rahastajateks on Euroopa Regionaalarengu Fond.


Seoses COVID-19 viiruse leviku ja vabariigi valitsuse poolt kehtestatud piirangutega ürituste korraldamisel, kontrollime sissepääsul COVID-19 tervisetõendit või teisi osalema lubavaid dokumente.

Küsi lisa meie partnerilt Civitta Eesti AS-lt, kes viib Tööstushäkki läbi: teele.dintsenko@civitta.com või harri.tallinn@civitta.com

X