Mööblitööstuse kiirendi SkandinaaviasKaugtöö ja kodust töötamine on paljudele saanud uueks reaalsuseks, seetõttu on plahvatuslikult kasvanud kodukontorite sisustamine. Samuti kujundatakse ümber seniseid kontoriruume, mis ei vasta enam muutunud vajadustele ja seisavad suuresti tühjalt. Need muutused on aga uus võimalus meie sisustusettevõtetele!

Mööblitööstuse kiirendi keskendub Soome, Rootsi ja Taani turule. Eeldame, et reisimine ja näost näkku kohtumise võimalus on lähiajal piiratud. Kogu programm on veebipõhine ja keskendub järgmistele teemadele:

  • millised on kontorimööbli ja kodukontorite trendid Skandinaavias;

  • milliste maitse-eelistustega tuleks Soome, Rootsi ja Taani turul kindlasti arvestada;

  • kuidas ennast sihtturul positsioneerida ja oma bränd nähtavaks teha;

  • kuidas muuta oma pakkumine ostujuhtidele atraktiivseks;

  • müügivõimaluste tekitamine Eesti mööbliettevõtetele Soome, Rootsi ja Taani turul.


Programm koosneb 5 veebiseminarist (a`90 min), individuaalsest konsultatsioonist (60 min) ja atraktiivse müügikõne ülesfilmimisest professionaalses stuudios või ettevõtte juures (võimalus klipis näidata ka oma tootmist). Programm lõpeb virtuaalsete müügiüritustega, kus vastaspooleks on konkreetsete sihtriikide ostujuhid. Igas sihtriigis (Soome, Rootsi, Taani) toimub 2 virtuaalset müügiüritust. Ettevõte võib valida, kas ta osaleb kõigi kolme riigi müügiüritustel või valib ühe või kaks riiki, millele soovib keskenduda.

Kuna programmi viivad läbi Soome, Rootsi ja Taani mööblisektori eksperdid, siis on töökeeleks inglise keel.

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse koostööpartneriks programmi läbiviimisel on Market Select (Taani)

 

 
Euroopa Regionaalarengu Fond

Programm

27.11.2020, 10:00 – 11:30, veebiseminar 1: Trendid mööblidisainis, kontorite ja kodukontorite interjöörid Skandinaavias (funktsionaalsus, eelistatud materjalid, trendikad värvitoonid)
Pernille Kirstine Møller, Trend Editor, pej gruppen, Scandinavian Trend Institute

4.12.2020, 14:00 – 15:30 veebiseminar 2: Taani. Kuidas positsioneerida oma ettevõtet Taani  turul: ülevaade mööbliturust,  turuosalistest, müügikanalitest, edulood jne.
Helle Lykke Fuglevig, omanik, Market Select ApS, Taani

10.12.2020, 10:00 – 11:30, veebiseminar 3: Soome. Kuidas positsioneerida oma ettevõtet Soome turul: ülevaade mööbliturust,  turuosalistest, müügikanalitest, edulood jne.
Markus Pitkänen, omanik, Innoconnections, Soome

15.12.2020, 14:00- 15:30, veebiseminar 4: Rootsi. Kuidas positsioneerida oma ettevõtet Rootsi turul: ülevaade mööbliturust,  turuosalistest, müügikanalitest, edulood jne.
Callette Terhaerdt Losic, CEO, Market Link Scandinavia AB, Rootsi

15.01.2021, 10:00 – 11.30, veebiseminar 5: Kuidas müüa Skandinaaviasse? (bränding, müügimaterjalid, eripärad)
Helle Lykke Fuglevig, omanik, Market Select ApS, Taani

2-3.02.2021 (kokkulepitud ajakava alusel) individuaalne konsultatsioon (60 min). Lühikese videoklipi ( 3 min müügikõne) ettevalmistus, sõnumite lihvimine, atraktiivse esitluse koostamine.

12.02.2021 (kokkulepitud ajakava alusel) ettevõtte müügiklipi  (3 min) filmimine (Mektory, Raja 15, Tallinn).  Müügiklippi kasutatakse virtuaalsel müügiüritusel potentsiaalsete ostjatega ja ettevõttel on võimalik seda kasutada ka oma hilisemates turundustegevustes.

12.03 ja 16.03.2021 algusega kell 11:00 virtuaalsed müügiüritused Skandinaavia (Soome, Rootsi, Taani) ostujuhidele. (Mektory, Raja 15, Tallinn)


Osalemine

Programmis saab osaleda kuni 10 mööbliettevõtet, kes pakuvad tänapäevaseid sisustus-ja kontorilahendusi ning on huvitatud ekspordist Soome, Rootsi ja/või Taani turule.
Ettevõte võib valida, kas ta soovib osaleda ühe, kahe või kolme riigi vebinaridel ja müügiüritustel. Vastavalt sellele kujuneb ettevõtetele omaosaluse tasu järgmiselt:

  • 1 riik: 250 € (+km)
  • 2 riiki: 300 € (+km)
  • 3 riiki: 350€ (+km)

Teenus on suunatud eelkõige väikese-ja keskmise suurusega ettevõtetele.  Omaosaluse arve esitab ettevõttele tasumiseks EAS.

Kandideerimine programmi on lõppenud.

Programmi rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi (ERFi) vahenditest. Teenuse VTA summa ettvõtte kohta on 3 500 eurot.

Lisainfo:
Tiina Truuväärt
+372 5307 3066
tiina.truuvaart@eas.ee

 

Vähese tähtsusega abi (VTA): Ettevõttele  jooksva majandusaasta ja kahe eelneva majandusaasta jooksul antud vähese tähtsusega abi ei tohi ületada koos programmi raames antava toetusega vähese tähtsusega abi ülemmäära 200 000 eurot (maanteetranspordi valdkonna ettevõtetel 100 000 eurot). Loe lähemalt VTAst ja kontrolli oma ettevõtte VTA vaba jääki Rahandusministeeriumi lehelt!

X