Mööblitööstuse kiirendi Skandinaavias

Avatud

Kaugtöö ja kodust töötamine on paljudele saanud uueks reaalsuseks, seetõttu on plahvatuslikult kasvanud kodukontorite sisustamine. Samuti kujundatakse ümber seniseid kontoriruume, mis ei vasta enam muutunud vajadustele ja seisavad suuresti tühjalt. Need muutused on aga uus võimalus meie sisustusettevõtetele!

Mööblitööstuse kiirendi keskendub Soome, Rootsi ja Taani turule. Eeldame, et reisimine ja näost näkku kohtumise võimalus on lähiajal piiratud. Kogu programm on veebipõhine ja keskendub järgmistele teemadele:

  • millised on kontorimööbli ja kodukontorite trendid Skandinaavias;
  • milliste maitse-eelistustega tuleks Soome, Rootsi ja Taani turul kindlasti arvestada;
  • kuidas ennast sihtturul positsioneerida ja oma bränd nähtavaks teha;
  • kuidas muuta oma pakkumine ostujuhtidele atraktiivseks;
  • müügivõimaluste tekitamine Eesti mööbliettevõtetele Soome, Rootsi ja Taani turul.

Programm koosneb 5 veebiseminarist (igaüks 90 min), individuaalsest konsultatsioonist (60 min) ja atraktiivse müügikõne ülesfilmimisest professionaalses stuudios või ettevõtte juures (võimalus klipis näidata ka oma tootmist). Programm lõpeb virtuaalsete müügiüritustega, kus vastaspooleks on konkreetsete sihtriikide ostujuhid. Igas sihtriigis (Soome, Rootsi, Taani) toimub 2 virtuaalset müügiüritust. Ettevõte võib valida, kas ta osaleb kõigi kolme riigi müügiüritustel või valib ühe või kaks riiki, millele soovib keskenduda.

Kuna programmi viivad läbi Soome, Rootsi ja Taani mööblisektori eksperdid, siis on töökeeleks inglise keel.

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse koostööpartneriks programmi läbiviimisel on Market Select (Taani) 

 

 

Euroopa Regionaalarengu Fond

Programm
(2021 kuupäevad täpsustamisel)

27.11.2020, 10:00 – 11:30, veebiseminar 1: Trendid mööblidisainis, kontorite ja kodukontorite interjöörid Skandinaavias (funktsionaalsus, eelistatud materjalid, trendikad värvitoonid)
Betina Simonsen, Direktør/CEO, Lifestyle & Design Cluster, Taani

4.12.2020, 14:00 – 15:30 veebiseminar 2: Taani. Kuidas positsioneerida oma ettevõtet Taani  turul: ülevaade mööbliturust,  turuosalistest, müügikanalitest, edulood jne.
Helle Lykke Fuglevig, omanik, Market Select ApS, Taani

10.12.2020, 10:00 – 11:30, veebiseminar 3: Soome. Kuidas positsioneerida oma ettevõtet Soome turul: ülevaade mööbliturust,  turuosalistest, müügikanalitest, edulood jne.
Markus Pitkänen, omanik, Innoconnections, Soome

15.12.2020, 14:00- 15:30, veebiseminar 4: Rootsi. Kuidas positsioneerida oma ettevõtet Rootsi turul: ülevaade mööbliturust,  turuosalistest, müügikanalitest, edulood jne.
Callette Terhaerdt Losic, CEO, Market Link Scandinavia AB, Rootsi

Jaanuar 2021 (kuupäev täpsustub), veebiseminar 5: Kuidas müüa Skandinaaviasse? (bränding, müügimaterjalid, eripärad)
Helle Lykke Fuglevig, omanik, Market Select ApS, Taani

Jaanuar 2021 (kuupäev täpsustub),  individuaalne konsultatsioon (60 min), lühikese videoklipi ( 3 min müügikõne) ettevalmistus, sõnumite lihvimine, atraktiivse esitluse koostamine.

Veebruar – märts 2021, Ettevõtetele professionaalse müügiklipi  (3 min) filmimine.  Müügiklippi kasutatakse virtuaalsel müügiüritusel potentsiaalsete ostjatega ja ettevõttel on võimalik seda kasutada ka oma hilisemates turundustegevustes.

Märts- aprill 2021, 6 virtuaalset  B2B müügiüritust. Iga sihtriigi (Soome, Rootsi, Taani) kohta korraldatakse 2 ühist virtuaalset müügiüritust, kus Eesti ettevõtetel on võimalus oma tooteid  potentsiaalsele ostjale tutvustada. Müügiüritust koordineerib moderaator.


Osalemine

Programmis saab osaleda kuni 10 mööbliettevõtet, kes pakuvad tänapäevaseid sisustus-ja kontorilahendusi ning on huvitatud ekspordist Soome, Rootsi ja/või Taani turule.
Ettevõte võib valida, kas ta soovib osaleda ühe, kahe või kolme riigi vebinaridel ja müügiüritustel. Vastavalt sellele kujuneb ettevõtetele omaosaluse tasu järgmiselt:

  • 1 riik: 250 € (+km)
  • 2 riiki: 300 € (+km) 
  • 3 riiki: 350€ (+km)

Teenus on suunatud eelkõige väikese-ja keskmise suurusega ettevõtetele.  Omaosaluse arve esitab ettevõttele tasumiseks EAS. 

Programmis osalemiseks palume täita avalduse SIIN. Kandideerimise tähtaeg on 13.11.2020.

Programmi rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi (ERFi) vahenditest. Teenuse VTA summa ettvõtte kohta on 3 500 eurot.

Lisainfo:
Tiina Truuväärt
+372 5307 3066
tiina.truuvaart@eas.ee

 

Vähese tähtsusega abi (VTA): Ettevõttele  jooksva majandusaasta ja kahe eelneva majandusaasta jooksul antud vähese tähtsusega abi ei tohi ületada koos programmi raames antava toetusega vähese tähtsusega abi ülemmäära 200 000 eurot (maanteetranspordi valdkonna ettevõtetel 100 000 eurot). Loe lähemalt VTAst ja kontrolli oma ettevõtte VTA vaba jääki Rahandusministeeriumi lehelt!

X