Intellektuaalomandi teenused

Avatud Sihtgrupp: Ekspordile suunatud Eesti ettevõtted

EASi intellektuaalomandi strateegiliste teenuste pakett pakub ekspordile suunatud ettevõtetele tuge intellektuaalse omandi ärihuve teenima panemisel. Intellektuaalne omand ja selle tõhus käsitlemine aitavad ettevõttel tootearendusse tehtud investeeringuid kaitsta kopeerijate ja konkurentide eest ning suurendada toodete ja teenuste müügist teenitavat tulu.

Aitame ettevõtetel läbi mõtelda, milline on nende kaitstav intellektuaalomand, kuidas seda kaitsta ja, vajadusel, ka kommertsialiseerida. Samuti aitame ettevõtteid ka arenduskoostöö lepingute läbirääkimisel loodava intellektuaalomandi kuuluvuse osas, välja töötada ettevõtete intellektuaalomandi strateegiaid ja lahendada teisi intellektuaalomandiga seotud küsimusi.

Eesti ettevõtetes on peamised ehk ilmselt kõige levinumad intellektuaalomandi liigid ärisaladused ja autoriõiguse objektid ehk teosed, sealhulgas ka tarkvara. Olulisemate intellektuaalomandi liikide kohta oleme kokku pannud kokkuvõtlikud selgitavad materjalid, millega soovitame enne teenusesse pöördumist tutvuda:
Majandus- ja Kommunikatsiooniministeerium

Eesmärk


Intellektuaalomandi strateegiline nõustamine

Strateegiline nõustamine võimaldab saada kiireid vastuseid ettevõtte eesmärkide ja intellektuaalse omandiga (IO-ga) seotud küsimustele. Kui arendate uut toodet või teenust, siis enne, kui selle avalikkuse ette toote, konsulteerige meie intellektuaalomandi spetsialistiga! Spetsialist aitab juhtida tähelepanu võimalikele riskidele ja potentsiaalile, mis teie tootes sisalduva ja seda ümbritseva IO-ga kaasas käib ning välja mõtelda, mida nendega peale hakata.

Toote intellektuaalomandi diagnostika

Teil on töös uus toode ning valmistute sisenema uuele turule? Kuidas tagada baastehnoloogia turueelis konkurentide ees? Kui suur on võimalik oht kohalike patendiomanike poolt? Kuidas panna arendusest lähtuv intellektuaalomand raha teenima? Nendele küsimustele aitab vastused leida toote (või teenuse) intellektuaalomandi diagnostika.

Ettevõtte intellektuaalomandi strateegia diagnostika

Iga ettevõte, mis panustab uute toodete arendamisse, peaks hoolitsema ka selle eest, et sellest lähtuv intellektuaalomand, nagu iga teinegi vara, oleks kaitstud ning igal võimalikul moel ettevõtte arengu vankri ette rakendatud. Kas ja millal ettevõtte arendusi patenteerida, millal ja kuidas tehnoloogiaid sisse litsentseerida, kuidas leida kliente, kes on nõus litsentsi eest maksma ettevõttele – need on olulised küsimused, mis diagnostika käigus vastuse saavad.


Osalemine

Oled huvitatud intellektuaalomandi teenustest? Võta ühendust meie spetsialistidega!

Siim Kinnas tegeleb peamiselt ettevõtete patendi kaitse- ja kommertsialiseerimisstrateegiate loomise ning juurutamisega, ehk aitab ettevõtetel otsutada, kas ja kuidas oleks mõistlik ettevõttes välja töötatud tehnoloogiaid kaitsta ning äriliselt rakendada.

Marius Kuningas nõustab ettevõtteid kaubamärkide, disainide autoriõiguste ja ärisaladuste kaitsmise osas.

Siim Kinnas
+372 5858 7212
siim.kinnas@eas.ee

Marius Kuningas
+372 5851 6617
marius.kuningas@eas.ee

X