fbpx

Ekspordi- ja tootearenduse valdkonna koolitused

Avatud Sihtgrupp: Ekspordile orienteeritud väikeettevõte, kes on huvitatud baasteadmiste saamisest tootearenduse kohta.

EAS korraldab alustavatele ja tegutsevatele ettevõtetele suunatud ühepäevaseid ekspordi- ja tootearenduse valdkonna koolitusi. Koolitused viiakse läbi aktiivõppe vormis, kus õpitud teooria kinnistatakse praktiliste ülesannete lahendamise ning grupitöö käigus. Koolitused toimuvad Tallinnas ja Tartus.

Ekspordi- ja tootearenduse valdkonna koolituste elluviimisel on Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse partneriteks Eesti Kaubandus-Tööstuskoda ning Marketingi Instituut.

Tutvu koolitajate ja praktikutega.
Euroopa Regionaalarengu Fond

Eesmärk2018. I poolaastal toimuvad ekspordi- ja tootearenduse valdkonna koolitused. Ühe koolituse ajaline kestvus on 8 akadeemilist tundi.

Ekspordi- ja tootearenduse valdkonna koolituste ajakava:

 

EKSPORDI VALDKONNA KOOLITUSED

 

  TOOTEARENDUSE VALDKONNA KOOLITUSED

 

Kuidas leida kliente välisturul
Uurime, kuidas uuele sihtturule siseneda, kuidas kontakte luua ja esimesi kliente leida, millal kasutada agenti, hulgimüüjaid, konsultante, EASi abi. Koolitaja Argo Sildvee. Praktikud Kadri Konga ja Raul Lattemägi.  
  Tootearenduse ABC
Koolitusel osaleja omandab teadmised tootearenduse protsessi erinevatest etappidest ning tootearendusplaani koostamiseks, mille tulemusel valmib uus müügivalmis toode. Tegemist on üldise koolitusega, mis annab ülevaate kõigist tootearenduse etappidest, kuni uue toote turule jõudmiseni.Koolitaja Indrek Maripuu. Praktikud Johanna Tammsalu, Kaie Kaas-Ojavere, Tarmo Täht
Eksport digiajastul
Kuidas saada infomüras tähelepanu? Kuidas õige sihtgrupini jõuda ja kliendivõrgustik üles ehitada? Vaatame, mis võimalusi pakuvad blogid, Google, Youtube, Twitter, Facebook, LinkedIn, Instagram jt kanalid ning mis reegleid peaks sotsiaalmeedias järgima.Koolitaja Taavi Tammpere.  Praktikud Jakob Saks ja/või Kriss Soonik.
   

Plaanist müügini ehk tootearenduse protsessi juhtimine
Koolitusel osaleja omandab teadmised, kuidas juhtida kogu tootearenduse protsessi selle erinevatel tasanditel nii, et kavandatud toode valmiks ettenähtud ajaraamistikus, planeeritud ressurssidega ja jõuaks edukalt lõpptarbijateni.

Tallinnas

 • 19.04.18

Koolitaja Kristjan Jagomägi. Praktikud Kirti Asperk ja Aigar Vaigu.

Kodulehe rakendamine edukaks ekspordiks
Üle 60% ostujuhtidest kogub enne ostuotsuse tegemist infot veebist. Mida silmas pidada, et luua kvaliteetne ja kasutajasõbralik koduleht ja esitleda end usaldusväärse partnerina juba enne kliendiga kohtumist?Tallinnas

 • 05.06.18

Tartus

 • 22.05.18

Koolitaja Timo Porval.  Praktik Eivor Maiväli.

 

  Toote kohandamine välisturule minekuks
Koolitusel osaleja omandab teadmised, kuidas kohandada olemasolev toode vastavaks välisturu vajadustele. Sealhulgas kuidas selgitada välja välisturu klientide nõudluse eripärad, mida ja kuidas konkurendid pakuvad ja millised on trendid.Tallinnas

 • 29.05.18

Koolitaja Anu-Mall Naarits. Praktikud Leida Kikka, Mauri Abner, Gristel  ja Tarmo Tali.

 

 

E-kaubandus suurte e-poodide kaudu

Kuidas saada oma toode müügile rahvusvahelistesse kanalitesse, nagu Amazon, AliBaba jne? Mis on suurte e-poodide eelised ja puudused? Analüüsime erinevaid kanaleid ning vaatame koos üle logistikaküsimused, tarnetingimused ja ladustamise.

Tallinnas

 • 17.05.18

Koolitaja Egle Raadik-Gonchev.  Praktik Jakob Saks.

  Tootmise digitaliseerimine: tootmise digitaliseerimise elluviimine
Koolitusel osaleja omandab teadmised, kuidas juurutada uued infotehnoloogilised lahendused ettevõtte tootmisprotsessi ning kuidas juhtida kogu protsessi alustades küsimusest kes teeb, millal, kuidas jne.Enics Eesti ASis, ElvasKoolitajad Hele Hammer ja Kaur Andresson. Praktik Kaarel Suuk.     

 

Tingimused

Ühel koolitusel saab osaleda vähemalt 15 ettevõtet, maksimaalne osalejate arv ühest ettevõtest on 2 inimest.  Oodatud on omanikud, juhid ning spetsialistid.

Koolitusele ootame osalema eelkõige ettevõtteid, mis on:

 • tegutsenud vähemalt 3 aastat
 • ekspordile orienteeritud
 • huvitatud baasteadmiste saamisest tootearenduse kohta

 

Koolitusel ei saa osaleda:

 • konsultatsiooni- ja nõustamisbüroode esindajad, kellel ei ole selget plaani oma teenust/toodet eksportima hakata;
 • põllumajandustoodete esmase tootmise ettevõtted;
 • kalandus- ja vesiviljelusvaldkonna ettevõtted;
 • tubaka ja tubakatoodete valmistamise, töötlemise ja turustamise ettevõtted;
 • hasartmängude ja kihlvedude korraldamise ettevõtted;
 • raskustes olevad ettevõtjad, mis on sellisena määratletud liidu riigiabi eeskirjades (Komisjoni määrus (EL) nr 651/2014 artikli 2 punktis 18).

 


Osalemine

   
   
REGISTREERU koolitusele „Kodulehe rakendamine edukaks ekspordiks“  
REGISTREERU koolitusele „E-kaubandus suurte e-poodide kaudu“  
   
REGISTREERU koolitusele „Toote kohandamine välisturule minekul“  
   
   
   
   

 

 

Osalemistasu ühel ekspordi valdkonna koolitusel on 50 € + KM osaleja kohta ning ühel tootearenduse valdkonna koolitusel 30 € + KM osaleja kohta.

EASi poolt Euroopa regionaalarengu fondi vahenditest koolituste läbiviimiseks tehtud kulu ettevõtte kohta on  kuni 240 EUR olenevalt koolitusest ja see arvestatakse ettevõtte poolt saadud vähese tähtsusega abi (VTA) hulka.

 

 

 

 

Kontakt

Info- ja tugikeskus, 627 9700
info@eas.ee

X