Ajujaht

Avatud Sihtgrupp: spetsialistid, üliõpilased ja kõik teised, kes soovivad uut ettevõtet luua ja oma äriidee Ajujahi raames proovile panna.

Ajujahi äriideede arenguprogrammi ja kiirendisse saab kandideerida 27. oktoobrini

Eesti suurim äriideede konkurss ja kiirendi “Ajujaht” alustab taas Eesti parimate äriideede otsinguid ja jagab ideede elluviimiseks välja 75 000 eurot stardikapitali.

Igal aastal valib Eesti parimatest ettevõtjatest ja startup-maailma tegijatest koosnev ekspertžürii välja 30 parimat äriideed ja tiimi, kes saavad osa Ajujahi kõrgetasemelisest mentorlus- ja koolitusprogrammist, et luua äriideedest toimiv ärimudel ja ettevõte.

Ajujahile on oma äriideed esitama oodatud kõik – nii noored kui kogenumad, õppivad kui töötavad kui ka need, kel juba ettevõtlusega tegelemise kogemus tagataskus olemas, kuid soovivad karjäärimuutust.

Äriideid saab esitada 27. oktoobrini Ajujahi veebilehel: http://www.ajujaht.ee/hooaeg-2019-2020/osale/

 

Ajujahist

Ajujaht on Eesti suurim äriideede konkurss ja kiirendi, mis annab kõigile ettevõtlusest huvitatuile võimaluse oma äriidee turvalises keskkonnas proovile panna. Igal aastal valib ettevõtjatest, investoritest ja valdkonnaekspertidest koosnev žürii välja 30 parimat äriideed, kes saavad võimaluse osaleda Ajujahi nelja kuu pikkuses intensiivses arenguprogrammis, mis annab teadmised ja tööriistad ettevõtlusega alustamiseks ja äriidee elluviimiseks.

Ajujahi võitja ja parim äriidee selgub Ajujahi telesaates, mis on TV3 eetris kevadel 2020.

Mentorlus

Ajujahi arenguprogrammis osalevad tiimid viiakse kokku rahvusvahelise kogemusega mentorite võrgustikuga, kes suunavad ja nõustavad meeskondasid terve arenguprogrammi vältel. Ajujahi mentorite hulka kuuluvad nii tuntud ettevõtjad, investorid, võrgustikuliikmed ja Ajujahi toetajate ja sponsorite tippeksperdid. Ajujahi mentoreid saab näha siit.

Kiirendi ja koolitused


Lisaks mentorlusele läbivad tiimid Ajujahi koolitus- ja arenguprogrammi, mis annab nii teadmise kui tööriistad kõigeks, mida on vaja enda ärimudeli loomiseks, selle läbimõtlemiseks ja edasi arendamiseks. Ajujahi selle hooajal arenguprogrammi koolituste teemad ja koolitajad on:

Ajujahi koolitused on sisukad ja hands-on – iga meeskond saab samaaegselt tegeleda enda äriideega, seda edasi arendada ja kuuldut kohe katsetada.

Rahastus äriidee elluviimiseks

Igal aastal jagab kõigi arenguprogrammi läbinud äriideede vahel välja 75 000 eurot. Ajujahi auhinnafondi panevad kokku programmi toetajad ja sponsorid. Ajujahi auhinnafondi ja jagamisele minevate eriauhindadega saab tutvuda siin.

Telesaade “Ajujaht”


Ajujahi arenguprogrammi ja kiirendiga käib kaasas ka telesaade, mis jälgib arenguprogrammi jooksul meeskondade arengut ja tutvustab osalevaid äriideid Eesti rahvale. Ajujahi telesaade ei ole vaid meelelahutus, vaid paneb tiimid sisuliselt proovile väljakutsetega, millega seisavad silmitsi kõik alustavad ettevõtjad. Eelmise hooaja saateid saab järele vaadata siin.

Võrgustik ja kontaktid


Eesti suurima äriideede konkursina teeme järjepidevalt koostööd nii startup-võrgustiku, katusorganisatsioonide kui mitmete algatuste ja üritustega. Ajujahi arenguprogramm pakub kõigile meeskondadele võimalust soodsalt saada osa nii konverentsidest (Startup Day, Latitude59, Arctic15 jt), pitchimisüritustest kui muust.

 

Loe lisa Ajujahi veebilehelt www.ajujaht.ee.

Jälgi Ajujahti Facebookis ja Instagramis.

 
Euroopa Regionaalarengu Fond

Eesmärk

Tulemused


Ajujahi auhinnafond pakub võimaluse algkapitali hankimiseks. Mentorid tagavad kõrgtasemel ekspertiisi. Koolitused annavad teadmised idufirma loomiseks. Lisaks ei saa alahinnata kasulike kontaktide loomise väärtust ega laiahaardelist meediakajastust, mida Ajujaht endaga kaasa toob.

Tingimused

Kõik on oodatud Ajujahile oma äriideed esitama – nii tudengid, kooliõpilased kui ka juba tööturul aktiivsed inimesed, kes soovivad karjäärimuutust ning kaaluvad oma ettevõtte loomist. Konkursil osalemise ainus tingimus on, et äriideedega ei ole viimase 6 kuu jooksul alates konkursile kandideerimise tähtajast tulu teenitud.


Osalemine

Äriideid saab esitada 27. oktoobrini Ajujahi veebilehel: http://www.ajujaht.ee/hooaeg-2019-2020/osale/

 

X