Tark Tööstus

Soovid olla kursis  tööstuse digitaliseerimise ja automatiseerimise viimaste arengutega Eestis ja mujal? Liitu meie “Tark tööstus” Facebooki grupiga ja tule räägi kaasa!

Mis on tööstuse digitaliseerimine?

Tööstuse digitaliseerimist mõistetakse tihti kui kas mõne uue arvutiprogrammi või roboti kasutuselevõtmist. Tehnoloogiliste lahenduste kasutamine on kindlasti oluline osa digitaliseerimisest, aga isegi veel olulisem on targalt kasutada tehnoloogia abil korjatud andmeid. Nii on võimalik optimeerida ja efektiivistada seniseid protsesse ja luua uusi ärimudeleid. Digitaliseerimine tagab, et tööstusettevõtted areneks ja püsiks konkurentsivõimelised ning jõuaksid tulemusteni kiirelt, paindlikult ja nutikalt.

Miks digitaliseerida?

Igal ettevõttel võib „king pigistada“ erinevast kohast. Digitaliseerimisega alustamisel on oluline tuvastada oma senistes protsessides nõrgimad kohad ja leida nendele tänapäevased tehnoloogilised lahendused. Näiteks aitab digitaliseerimine leevendada tööjõupuudust, suurendada tarnekiirust ja tarnekindlust, võtta vastu andmetel põhinevaid strateegilisi otsuseid ning luua uusi ärimudeleid. Kõik see võimaldab tööstusettevõttel suurendada oma tulu, pakkuda klientidele innovatiivseid lahendusi ning laiendada oma äritegevust.

Digitaliseerimise tugi sinu ettevõttele

Uudised

Eesti tööstusettevõtete digitaliseerimise edu tegurid ja väljakutsed

Tänavu Estonian Business Schoolis kaitstud magistritöös uuris Diana Revjako, missugused on Eesti tööstusettevõtete digitaliseerimise väljakutsed ja edu tegurid.

16.08.2021

Rattariiete bränd moomoo: eksisime rängalt, kui algselt digitaliseerimise potentsiaali ennustasime

Rattariiete bränd moomoo alustas tegevust 2014. aastal ning on seadnud eesmärgiks ühendada tipptasemel funktsionaalsed kangad, käsitööoskused ja Eesti disaini. Sel viisil luuakse kvaliteeti, mida tunneb iga rattur. Ettevõtet alustades koosnes moomoo tehnoloogiapark vaid ühest spetsiaalpressist ning internetiühenduse ja paari programmiga arvutist, millega oli ühendatud spetsiaalne printer. Tänaseks on ettevõte jõudsalt kasvanud ning digidiagnostika abil optimeerinud, automatiseerinud kui ka digitaliseerinud protsesse. Digitaliseerimiskogemustest räägib moomoo tegevjuht Martti Sala.

29.06.2021
Kuva rohkem

Soovin saada uudiskirja

X