Robotipäev

Kutsume osalema Robotipäeval, mis toimub 10. septembril kell 11-14 Ühendministeeriumis.

Tööstusrobootika ja intelligentsete robotiseerimise platvormide arendus ning kasutamine on üheks esmaseks prioriteediks Euroopas. Vastavalt on ka Euroopa Komisjonil mitmeid robotiseerimise arendusprogramme (Manufuture, EFFRA, ORGALIME jt) ning tegevusi. Näiteks robotiseerimise päevade korraldamine, eesmärgiga suunata ettevõtteid rohkem kasutama tööstusroboteid.

Robotipäeval tutvustatakse uusi robotiseerimise platvorme ja DIH2 programmi raamistikus läbi viidavat innovatiivsete robotiseerimise töökohtade arenduse konkurssi. Selle võitja(d) saavad toetuse 232.000 EUR´i ulatuses, et koostöös kõrgetasemeliste spetsialistidega lahendada agiilsete tootmise tugisüsteemide FIWARE, ORION, COPRA-AP kasutusvõimalusi robotiseeritud töökoha juures. Toetuse saanud ettevõttel on võimalus 10 kuu jooksul koos Euroopa tipptasemel spetsialistidega realiseerida üks intelligentne robotiseeritud töökoht ettevõtet huvitavas valdkonnas. See võimaldaks ühtlasi tuua Eestisse kõige  uuem ja innovaatilisem Tööstus 4.0 seotud tehnoloogia. Ettevõttega kokkuleppe sõlmimisel kaalume lisavõimalusena nn. intellektuaalse robot-töökoha demokeskuse tekitamist eesmärgiga tutvustada uuemaid  tehnoloogilisi võimalusi ka teistele ettevõtetele.

Päevakava:

10:45 – 11:00 Registreerimine
11:00 – 11:15 Avasõnad Majandus- ja Kommunikatsiooniministeeriumilt
11:15 – 11:45 Uued trendid robotiseerimiseks ja nende rakendused DIH Open Call projektides, Jüri Riives – IMECC OÜ
11:45 – 12:15 Robotiseerimisest Eesti tööstuses, Taavo Kangru – Tallinna Tehnikakõrgkool
12:15 – 13:00 DIH2 Open Call taotlemise protsess, Harri Kuusela – VTT Oy
13:00 – 14:00 Open Call projektide teostatavuse diskussioon, Tõnu Lelumees – IMECC OÜ

Open Call`iga seotult eesmärk:

  • Kuni kolme ettevõtte välja valimine robotiseerimise päevade järgselt osalemaks  Euroopa avalikul konkursil. 
  • Osalemisdokumentide koostamine (koostöös Soome spetsialistidega) – tähtaeg 06. oktoober
  • Pakkumise esitamine konkursile.

OpenCall`järgsed tegevused:

  • Juhul kui Eesti ettevõttel läheb hästi ja osutub väljavalituks toimub projekti teostus ettevõttes kasutades selleks EU raha ja rahvusvahelisi spetsialiste
  • Juhul kui Eesti ettevõte ei osutu väljavalituks, leitakse finantsid Eesti riigi poolt, et välja arendada üks maailma tasemele vastav intelligentne robotiseeritud töökoht, kaasates selleks võimaluse korral ka rahvusvahelisi spetsialiste. Töökoht kujuneks ka piloottehaseks ehk demokeskuseks teistele ettevõtetele uute võimaluste tutvustamiseks robotiseerimise valdkonnas.

Üritusel osalemine on tasuta. Vajalik on eelregistreerumine!

 

X