Missioon Saksamaa 2020 konsultandid ja koolitajad

SAKSA KONSULTANDID (STEINBEISi BÜROO)

Wilfried Erb on spetsialiseerunud metalli ja masinaehituse valdkonna konsulteerimisele. Tal on ise pikaajaliselt selles sektoris töötanud (juhtis tootmist, tegelenud tootearendusega, juhtinud erinevaid ümberstruktureerimisi ja teadusarendusprojekte) ja nõustab nüüd selle valdkonna ettevõtteid. Ta omab väga head kogemust koostööst rahvusvaheliste klientidega Suurbritanniast, USAst, Türgist, Venemaalt, Indiast ja Ukrainast ning on aidanud neid ettevõtteid Saksamaa turule. Emakeeleks on saksa keel, valdab vabalt inglise keelt.

Wilfried Ludwigs on väga pikaajalise kogemusega ehitusvaldkonna konsultant. Ta on Steinbeisiga seotud 2013. aastast, kus ta on rahvusvahelise müügi, turunduse ja tootmise ekspert. Tal on kogemusi nii turu-uuringutest ja analüüsist, ettevõtte juhtimisest, teeninduse ja turunduse juhtimisest,  turunduse, müügi, kasumi ja muudatuste juhtimisest, tootearendusest, kui rahvusvahelise ettevõtete aitamisest Saksamaa turule. Paistab silma tugeva strateegilise vaate ja koostööle orienteeritusega. Tema emakeel on saksa keel, valdab inglise ja  prantsuse keelt.

Rolf Sost on suurte kogemustega elektroonika valdkonna konsultant, kes on oma enam kui 30 aastase konsulteerimiskogemuse juures osalenud enam kui 100 erinevas projektis. Varasemalt on ta töötanud autotööstuses (Porsche). Ta on ekspert järgmistes valdkondades: juhtimine, elektroonika ja elektritoodete tootmise korraldamine, tootmise planeerimine ja arendamine, kvaliteedijuhtimine, elektri- ja mehaaniliste mehaanikavaldkonna lahenduste juhtimine jpm. Lisaks suurepärastele kogemustele omab ta elektroonika valdkonnas ka silmapaistvalt laia kontaktivõrgustikku. Tema emakeeleks on saksa keel, räägib ka inglise, prantsuse ja portugali keelt.

Klaus Manzke on pika kogemusega IT konsultant, kes on oma karjääri jooksul töötanud erinevates sektorites IT ja tehnoloogia valdkonnas.  Tal on kogemus internetipoodide loomisest ja integratsioonist ettevõtte IT süsteemide ja sotsiaalmeediaga ettevõttes Schwarzwaldfleisch GmbH. R. Kohlhauer GmbH-s töötas ta päikesepaneelide andmebaaside ja IT süsteemide rakendamisega, HSI GmbH-s majandustarkvara rakendamisega. Klaus töötab Steinbeises alates 2013 aastast konsulteerides ettevõtteid strateegia ja äriarenduse valdkonnas ning uutele turgudele sisenemises. Klaus toob meie projekti laia strateegilise vaate ning aitab IT ettevõtetel fookusi seada. Emakeeleks on saksa keel, valdab vabalt inglise keelt.

Patrick Brauckmann on IT valdkonna konsultant, kellel on ligi 10 aastane kogemus erinevate IT-ettevõtete müügi juhtimisest ning alates 2011. aastast konsulteerib ta Steinbeisis IT-ettevõtteid müügi ja turunduse valdkonnas. Brauckmann on aidanud arendada rahvusvaheliste ettevõtete online müüki Saksamaal ja teistel turgudel, aidanud luua IT müügistrateegiaid Saksa turule ning juhtida äriarenduse, müügi ja lobitööd Saksa turul. Tema emakeeleks on saksa ja hollandi keeled, valdab vabalt inglise keelt.

Michael Sperber on mööbli valdkonna konsultant, kellel on kogemus ka puidusektorist. Tal on lai võrgustik ja suurepärased teadmised toodetest ja protsessidest mööbli valdkonnas. Tema konsultatsiooni valdkondadeks on olnud peamiselt sisenemine Saksa turule ning äriarendus Saksa turul. Tema emakeeleks on saksa keel, valdab vabalt inglise keelt.

 

 

KOOLITAJAD

Jean Sutton (UK) on üks paremaid turu-uuringute valdkonna konsultante ja koolitajaid ning esimese koolitusmooduli “Strateegilised otsused” koolitaja. Tal on oma konsultatsioonibüroo Londonis, lisaks sellele on ta koolitanud nii ITM Worldwide meeskonnas, kui ka ettevõtjaid Londonis erinevate ülikoolide täiendõppeprogrammide raames. Ta on laia haardega ekspert ja viinud läbi mitmeid erinevaid rahvusvahelisi turu-uuringute projekte sh Saksamaa turu erinevates valdkondades. Jean on praktiline ja inspireeriv ning oskab suurepäraselt oma teadmisi ja kogemusi edasi anda.

Prof. Waldemar Pförtsch (GER) on strateegia koolitaja ja konsultant. Ta omab laia rahvusvahelist haaret koostööst erinevate klientidega Šveitsis, Hiinas, Ühendkuningriigis, Hollandis, Belgias, Indias ja Rootsis. Prof. Pförtsch on koolitanud ettevõtete juhte erinevate ülikoolide Executive MBA programmides nii Hiinas, Prantsusmaal, Indias, Hollandis ja mujal ning on bestselleri „Transformational Sales“ kaasautor. Alates 2016. aasta maikuust koolitab prof. Pförtsch ka ITM Worldwide`s, rahvusvahelise B2B turunduse valdkonnas. Lisaks annab ta loenguid Mannheimeri koolis ja Hiina rahvusvahelises ärikoolis Shanghais. Lisaks koolitamisele on ta nõustanud erinevaid tööstusvaldkonna ettevõtteid.

Steve Rawling (UK) on ärilugude kõnelemise ekspert, innovatsioonitehnikate raamatu “Be Creative Now” autor (2016) ja BBC konsultant UK’st. Steve on aastaid aidanud inimestel jutustada oma töödest suurepäraseid lugusid, et luua kontakt klientide, töötajate ja investoritega. Ta töötab meediaettevõtetega, innovaatiliste ettevõtete ja ülikoolidega kogu Euroopas. Steve on endine BBC TV News ajakirjanik ja praegune BBC Academy koolitaja, esineja ja konsultant. 2017 viis Steve Storytellingu koolituse läbi ka Tallinnas Ülikoolis World Usability Day konverentsil. Ta on õppinud ajalugu ja poliitikat Manchester Metropolitan University’s (UK). Steve on koolitanud ja konsulteerinud Eesti ettevõtteid ka meie teistes projektides, mis on andnud talle väga hea teadmise Eesti ettevõtetest ja nende kitsaskohtadest lugude kasutamisel turunduses ja brändiloomisel.

Prof. Uwe Sponholz (GER) on viimases moodulis müügistrateegia koolitaja. Alates 2003. aastast on ta Sponholz and Partner juhtivpartner ning omab pikaajalist rahvusvahelist ärikogemust. Prof. Sponholzil on kogemus meditsiinitoodete müügist ning teadmised tehnika ja tööstuslahenduste valdkonnast. Ta tunneb hästi kaubandust ja teenusettevõtteid ning omab pikaajalist rahvusvaheliste müügimeeskondade koolitamiskogemust erinevates ettevõtetes B2B turunduse ja müügi valdkonnas.

 

 

X