Pealeht » Ettevõttele » Võimalused EUMETSATiga
Prindi

Võimalused EUMETSAT-iga

EUMETSAT on organisatsioon, mille tegevuste aastaeelarveks on orienteeruvalt 400 milj. Eurot. Organisatsiooni liikmemaks on määratud vastavalt liikmesriigi elanike arvule ja SKP-le ning erasektori tarbijate puhul vastavalt nende käibele ning klientide/vaatajate/kuulajate arvule. 

Äramärkimist väärib EUMETSAT-i puhul aga asjaolu, et erinevalt ESA hankepoliitikast , kus liikmesriikide ettevõtted võivad tellimusi saada vastavalt nende liikmemaksu panusele - ingl. k geografic return rule - järgib EUMETSAT parima raha eest saadava väärtuse – ingl. k. best value for money - põhimõtet ning ei sea piiranguid liikmesriikide ettevõtetele nende asukohamaa suhtes. EUMETSAT-i hankevoorude ja kvalifitseerimistingimuste kohta saab informatsiooni ennast EUMITSI kodulehel registreerides. Vaata linki lingikogust.

EUMETSAT-iga suhtlemise üldkontaktpunktiks Eestis on Keskkonnaagentuur ja hangetega seonduva info kontaktipunktiks on Eesti Kosmosebüroo EAS-is.

Alates 2013. aasta teisest poolest on Eesti EUMETSAT’i   (European Organisation for the Exploitation of Meteorological Satellites) täisliige, mis annab Eesti ettevõtetele õiguse osaleda EUMETSAT’i hangetes. 

Hangete nimekirja nägemiseks on vaja ennast registreerida. Kogu info ja ligipääsu väljakuulutatud hangetele leiate lingilt:

https://eumits.eumetsat.int/index.jsf