• Kümme aastat Euroopa alalist teaduslaborit kosmoses.

  7. veebruaril 2008 viis kosmosesüstik Atlantis kosmosesse Columbuse teaduslabori, mis neli päeva hiljem kinnitati 400 km kõrgusel tiirleva Rahvusvahelise kosmosejaama külge. Laborit on sellest päevast peale aktiivselt kasutatud väga erinevateks teaduseksperimentideks väga paljudel teadusaladel, alates astrobioloogiast kuni psühholoogiani.

  Foto: ESA/NASA

   

 • Eestil on nüüd oma kosmose-ettevõtluse inkubaator.

  2017. aasta sügisel Eestis korraldatud Euroopa kosmosenädalal oli üheks tähtsündmuseks Euroopa Kosmoseagentuuri äriinkubaatori avamine. Nüüdsest saavad ka Eesti idufirmad abi ja tuge kosmosetehnoloogiate rakendamisel, et luua igapäevaelu jaoks uusi tooteid ja teenuseid.

  Loe lähemalt siit.

 • 6. veebruar 2018: ettevõtja Elon Musk tegi taas kosmoseajalugu, sooritades tänapäeva maailma võimsaima kanderaketi Falcon Heavy eduka testlennu. Falcon Heavy viis kosmosesse ka Tesla sportauto, mis praegu Marsi suunas teel on. Raketi võimekus lubaks saata mehitatud kosmoselaeva ka Kuu orbiidile, kuid sellest plaanist Elon Musk hetkel loobus, ehitades veelgi võimsamat raketti Big Falcon Rocket.

 • Kui NASA esimesel, 1997. aastal Marsile jõudnud kulguril Mars Pathfinderil oli viis kaamerat, siis 2020. aastal Marsile lendaval kulguril on kaameraid juba 23. Kaamerad peaksid edastama pilti ka kulguri laskumisest Marsile. Allikas: NASA

Uudised

Video

Teated ja tagasiside toimetusele

Taivo Paju, taivo.paju@directormeedia.ee, 50 87228

Teated
Üritused

Big Science Business Forum

Teadusmahuka ettevõtluse foorum ja näitus Kopenhaagenis

Partnerid