• Euroopa Kosmoseagentuuri ja Jaapani kosmoseangentuuri JAXA ühisprojekti raames valminud satelliit BepiColombo saabumas 11. mail 2018 Kourousse. BepiColombo stardib Merkuuril poole teele tänavu sügisel. 

  Foto: ESA/CNES/Arianespace/Optique video du CSG – P.Baudon

 • Kümme aastat Euroopa alalist teaduslaborit kosmoses.

  7. veebruaril 2008 viis kosmosesüstik Atlantis kosmosesse Columbuse teaduslabori, mis neli päeva hiljem kinnitati 400 km kõrgusel tiirleva Rahvusvahelise kosmosejaama külge. Laborit on sellest päevast peale aktiivselt kasutatud väga erinevateks teaduseksperimentideks väga paljudel teadusaladel, alates astrobioloogiast kuni psühholoogiani.

  Foto: ESA/NASA

   

 • 4. aprillil 2018 jõudis Dragoni veolaevaga 400 km kõrgusel kihutavasse Rahvusvahelisse kosmosejaama Eesti teadlaste ja inseneride välja töötatud lihaste seisukorra mõõtmise seade MyotonPRO. See on taasiseseisvunud Eestis esimene kord, kui siin töötatud seade jõuab kosmosesse.

 • 25. aprillil 2018 startinud Euroopa Copernicuse programmi kaugseiresatelliidi Sentinel-3B missioonil on oma roll ka Tartu observatooriumi teadlastel. Missiooni ajal plaanitakse sensori kanalite asetust lühiajaliselt muuta ja seeläbi uurida, kas kaugseireandmete põhjal on võimalik fütoplanktoni liike määrata. Observatooriumi teadlased teevad samal ajal võrdlusmõõtmisi Võrtsjärves ja Peipsis. Lisaks kuuluvad Eesti teadlased Sentinel 3 andmete valideerimismeeskonda, mille ülesanne on OLCI-sensori andmete valideerimine ning algoritmide täiustamiseks tagasiside andmine.

  Fotol asub kütusemeeskond Sentinel-3B satelliiti tankima.

  Foto: Thales Alenia Space

Uudised

Video

Teated ja tagasiside toimetusele

Taivo Paju, taivo.paju@directormeedia.ee, 50 87228

Teated
Üritused

Sündmused puuduvad

Partnerid