• Euroopa kosmosenädalal Eestis oli üheks tähtsündmuseks Euroopa Kosmoseagentuuri äriinkubaatori avamine. Nüüdsest saavad ka Eesti idufirmad abi ja tuge kosmosetehnoloogiate rakendamisel, et luua igapäevaelu jaoks uusi tooteid ja teenuseid.

    Loe lähemalt siit.

  • Pildil on Samsung S8+ nutitelefonid, milles juba töötab Euroopa Galileo satelliitnavi rakendus. Esmased positsioneerimisteenused käivitusid eelmise aasta lõpus ning nüüdseks on juba mitmed mobiilivalmistajad nagu Samsung, Apple, Huawei, Sony, LG jt oma esimestele mudelitele selle võimaluse lisanud. Nii et uut mobiiltelefoni ostma minnes kontrolli enne selle Galileo-võimekust Use Galileo veebilehelt.

    Foto: ESA

  • Kui inimesed rajavad oma eelpostid Kuule ja Marsile, siis suure tõenäosusega just sügavatesse koobastesse või laavatühimikesse. Uurimaks asja lähemalt, alustas ligi 30 Euroopa teadlast ja inseneri oktoobri keskel kaks nädalat kestvat ekspeditsiooni Kirde-Inglismaal Boulby kaevanduses, elades umbes umbes kilomeetri jagu maapinnast allpool.

    Foto: UK Astrobioloogiakeskus

  • Kui NASA esimesel, 1997. aastal Marsile jõudnud kulguril Mars Pathfinderil oli viis kaamerat, siis 2020. aastal Marsile lendaval kulguril on kaameraid juba 23. Kaamerad peaksid edastama pilti ka kulguri laskumisest Marsile. Allikas: NASA

Uudised

Video

Teated ja tagasiside toimetusele

Taivo Paju, taivo.paju@directormeedia.ee, 50 87228

Teated
Üritused

Robotex 2017 Tehnoloogiakonverents

Euroopa suurima robootikasündmusel arutletake ka kosmoseteemade üle, esinejate seas ka Jaan Praks (Aalto Ülikool), Rauno Gordon (Tallinna Tehnikakülikool/MEktory) ja Mart Noorma (Tartu Ülikool).

Lähem info siit.

Partnerid