Inspiratsioonipäev “Innovatsioon avalikus sektoris”

Inspiratsioonipäeval arutame innovatsiooni rolli üle tänases majanduskeskkonnas, tutvume avaliku sektori innovatsiooni näidetega Soomest ning arutame võimaluste üle, kuidas innovatsiooniga seonduvaid riske maandada.

Miks innovatsioon avalikus sektoris?

Eesti on maailmas tuntud kui edumeelne riik, kelle kodanikud naudivad igapäevaselt innovatiivse riigi poolt pakutavaid hüvesid. Eesti riigi elanikena tahame ja saame ajada asju lihtsamalt ja kiiremalt. Lisaks saavad meie ettevõtted tänu avaliku sektori tellimustele arendada nutikaid tooteid ja teenuseid. Meie ettevõtete edulood on jõudnud ka meie riigipiirist kaugemale, kuid mugavustsooni laskuda ei tohi, sest innovatsioonirongist on lihtne maha jääda.

Päevakava

13:00-13:15 Tervitussõnad – Majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi asekantsler Viljar Lubi
13:15-14:00 Innovatsioon avalikus sektoris. Miks ja kellele? – Ettevõtja ja innovaator Taavi Kotka
14:00-15:00 Innovative public procurement with case examples from Finland – Procurement preacher & Innovation Evangelist, Partner at Industryhack Hannu Latva-Rasku (inglise keeles)
15:00-15:30 Paus
15:30-16:00 Innovatsioon ja juriidika. Millele tähelepanu pöörata innovatsiooni ostmisel? – Advokaadibüroo FORT partner ja vandeadvokaat Merit Lind
16:00-17:00 EASi tugi innovatsiooni ostmisel. EASi innovatsiooniekspert Andrei Nikonov ja ettevõtlustoetuste valdkonnajuht Maria Värton

Korraldaja:
Tiiu Treier, tiiu.treier@eas.ee
Veebiseminari rahastatakse Euroopa Liidu Regionaalarengu Fondi vahenditest.

X