Veebiseminar: Intellektuaalomandi praktilised oskused ettevõttele

Aeg
23. aprill 2020 kell 10:00 kuni kell 15:30
Asukoht
Webinar
Keel
Eesti keeles
Korraldaja
EAS ja SA Saare Arenduskeskus


EAS ja Saaremaa Ettevõtlusakadeemia koostöös toimub intellektuaalomandi veebiseminar.
Sellel praktilisel veebiseminaril anname ettevõtetele vajalikud teadmised, kuidas leida üles, hoida kaitstuna ning äri kasvu ette rakendada ettevõtte käsutuses olev intellektuaalomand. 

Intellektuaalomandi koolitusel vastavad oma ala spetsialistid järgmistele küsimustele:

Ärisaladus, oskusteave ja patenteeritavad arendused:
Mis asi on ärisaladus, kellele see kuulub ja kuidas seda äri arendamiseks kasutada? Mis mõte on patendil, kui „hiinlased niikuinii kopeerivad kõike“? Miks üleüldse patendi peale mõelda, mida see ettevõttele tagasi toob ja millal see juhtub? Mis asi on Freedom To Operate (FTO) ehk tegutsemisvabadus ja miks see igat oma toodet eksportivat ettevõtet murelikuks peaks tegema?

Kaubamärk ja disain:
Miks, millal ja kuidas kaitsta kaubamärki ja mis hetkel see ära tasub? Mis see maksma läheb? Rahvusvaheline kaubamärk. Kas sisse ostetud disain on sinu või disaineri oma? Mis teha, kui keegi süüdistab sind kaitstud disaini või kaubamärgi rikkumises?

Suure pildi analüüs:
Mis see kõik maksab? Mis on need tarvilikud teenused ja mis need maksavad? Millised on võimalikud toetusmeetmed? Kuidas intellektuaalomand ettevõtte bilanssi kanda? Strateegiline, vähemalt 5 aasta vaade tulevikku. Mida kasulikku saab selles valdkonnas tasuta teha – avalikud andmebaasid ja nende kasutamine.
Koolitusele on oodatud kõik oma toodet või teenust arendavad ja/või ettevõtted, kellel ka eksport meelel võiks mõlkuda.

Seminari läbiviijad:

Margus Sarap - Euroopa ja Eesti patendivolinik, Sarap ja Partnerid Patendibüroo asutaja. Kirjutanud ja esitanud hulgaliselt kasuliku mudeli taotlusi ja patenditaotlusi Eestis, esitanud rahvusvahelisi taotlusi ning abistanud taotlejaid nende taotluste menetlemisel, samuti vaidlustes. Esinenud loengutega ettevõtjatele ning kirjutanud artikleid leiutiste kaitsmise probleemidest.

Siim Kinnas on EAS-i intellektuaalomandi spetsialist, kellel on pikaajaline intellektuaalomandi kommertsialiseerimise kogemus tehnika-, IT- ja materjaliteaduse valdkonnas (Kas, miks, mida ja kus patenteerida? Millised on muud võimalused ettevõtte arenduste kaitseks? Kuidas intellektuaalomandi tingimusi näiteks ülikoolidega läbi rääkida? Kas ja kuidas intellektuaalomandit välja litsentseerida? Kuidas kaitsta end võimaluse eest, et ettevõtet rünnatakse kellegi teise intellektuaalomandiga?).

 

Veebinar toimub PATEE (Piirkondlikud algatused tööhõive ja ettevõtluse edendamiseks) projekti raames ning Euroopa Regionaalarengu Fondi toel.


Päevakava

10.00 - 11.30 Kaubamärk ja disain, Margus Sarap
11.30 - 11.45 Paus
11.45 - 13.00 Ärisaladus, oskusteave ja patenteeritavad arendused, Siim Kinnas
13.00 - 13.30 Lõunapaus
13.30 - 15.00 Suure pildi analüüs, Siim Kinnas ja Margus Sarap
15:00 - 15:30 Küsimused - vastused


Osalemistingimused

Osalemine: tasuta, kohtade arv on piiratud, vajalik on registreerida.
 
 
X