Ettevõtte areng, Tootearendus ja disain
„Hommik teadmistepõhiste tervise- ja loodustoodete kompetentsikeskusega!“ on kolmas üritus sarjast „Hommikud kompetentsikeskusega!“ Sarja veebiseminarid toimuvad alates 19.08 kuni 16.09 viiel järjestikusel kolmapäeva hommikul. Igal seminaril pakume lühikese tutvustuse ühe kompetentsikeskuse väärtuspakkumisest ja tutvustame võimalusi, kuidas EAS saab ettevõtte koostööd nendega rahaliselt toetada. Veebiseminarid on järelvaadatavad EASi Youtube kanalist.
2. septembril räägime, kuidas koostöös PlantValoriga taimsest toorainest kõrge lisandväärtusega tooteid arendada. PlantValor on Eesti Maaülikooli põllumajandus- ja keskkonnainstituudi Polli aiandusuuringute keskuse eestvedamisel ja koostööpartnerite kaasabil rajatud teadmistepõhiste tervise- ja loodustoodete kompetentsikeskus, mille fookuses on taimse materjali täielikum ärakasutamine toidulistes ja mittetoidulistes toodetes, tõstes nende kvaliteeti, funktsionaalsust ja säilivust.
Keskusesse rajatud ekstraheerimis-, destillatsiooni-, keemia-tehnoloogia, kuivatustehnoloogia ja biokeemia laborites väärindatakse kaasaegsete kõrgtehnoloogiliste meetodite abil taimset toorainet, et saadud tulemust rakendada tervise- ja loodustoodete tehnoloogia- ja tootearenduses. See tähendab eelkõige taimsest toorainest saadavate bioaktiivsete ühendite kasutamist funktsionaalsete jookide ja toiduainete, toidulisandite, kodukeemia ja looduskosmeetika ning looduslike taimekaitsevahendite tootearenduses.
Kompetentsikeskus PlantValor on teaduspartner erasektorile taimsest toorainest kõrge lisandväärtusega toodete arendamisel.
Korraldajad:
Relika Alliksaar Williams, relika.williams@eas.ee
Tiiu Treier, tiiu.treier@eas.ee
Piia Pääso, piia.paaso@emu.ee
11.00-11.45 Teadus-arendustegevused sordipõhisest toorainest tooteni. Piia Pääso
11.45-12.00 EASi meetmed kompetentsikeskusega koostöö toetamiseks. EAS
Miks teha koostööd teadmistepõhiste tervise- ja loodustoodete kompetentsikeskustega?
Kui teil on idee uue toote/teenuse arendamiseks või olemasoleva täiendamiseks ja soovite seda arendada maailmas konkurentsivõimeliseks kasutades kõige värskemat teaduvõimekust, siis KK-ed pakuvad teile toeks nii kõige uuemat teadmist kui ka tehnoloogilist võimekust.
KKid pakuvad ettevõtetele toodete/teenuste arendamisel tuge esmase kontseptsiooni väljatöötamisest kuni toote/teenuse testimise ja valideerimiseni.
Veebiseminari kaasrahastatakse Euroopa Liidu Regionaalarengu Fondi vahenditest.
Palume veebiseminarile ette registreeruda.