Veebikoolitus: Intellektuaalomand ettevõtjale 6/6

Ettevõtte areng, Innovatsioon, Loomemajandus, Tootearendus ja disain


Aeg
25. august 2020 kell 09:00 kuni kell 12:00
Asukoht
WebinarJam keskkonnas
Keel
Eesti keeles
Korraldaja
Marius Kuningas ja Siim Kinnas, EAS


Veebikoolituste sari „Intellektuaalomand ettevõtjale“ annab baasteadmised intellektuaalomandist ja selle kaitsmisest, lisaks tutvutakse lähemalt Eesti kaasustega.  25. augustil, koolituse viimases osas, anname ülevaate litsentside müügist ja sisseostust ning tutvustame tasuta kaubamärkide ja patentide andmebaase. Koolitusele on oodatud kõik ettevõtjad ja disainihuvilised, kes tegelevad tarkvaraarenduse, seadmete, toote-, pakendi-, graafilise või mõnes muus disaini valdkonnas. Täpsemad teemakäsitlused leiab ajakavast.

Metoodika ja teadmiste kontroll

Koolitus toimub veebiseminari vormis Webinarjam keskkonnas. Peale igat seminari läbib osaleja veebipõhise küsimustiku teadmiste kontrolliks ning koolituse edukal läbimisel väljastatakse osavõtjatele vastav tunnistus.Päevakava

25.08
kell 9–12
IO lepingutes, litsentside müümine ja sisseost. Eesti kaasused. Andmebaaside koolitus – kuidas kasutada avalikke patendi- ja kaubamärkide andmebaase.

Koolitajad

Siim Kinnas. Siim on EAS-i intellektuaalomandi spetsialist, kellel on pikaajaline intellektuaalomandi kommertsialiseerimise kogemus tehnika-, IT- ja materjaliteaduse valdkonnas. Siim oskab vastata küsimustele -  Kas, miks, mida ja kus patenteerida? Millised on muud võimalused ettevõtte arenduste kaitseks? Kuidas intellektuaalomandi tingimusi näiteks ülikoolidega läbi rääkida? Kas ja kuidas intellektuaalomandit välja litsentseerida? Kuidas kaitsta end võimaluse eest, et ettevõtet rünnatakse kellegi teise intellektuaalomandiga?

Marius Kuningas. Marius on töötanud intellektuaalomandi valdkonnas üle 15 aasta. Enne EASi meesonnaga liitumist on ta töötanud tehnoloogiasiirde koordinaatorina Taltechis, Patendiinfo Keskuse direktorina, eksporditeenuste direktorina Eesti Kaubandus- ja Tööstuskojas ning Eesti Intellektuaalomandi ja Tehnoloogiasiirde Keskuse direktorina. Marius on andnud loenguid Taltechis bakalaureuse- ja magistriõppe tudengitele ja õppejõududele (2015-16), Tartu Ülikoolis doktorantidele (2016), doktorantidele Stockholmi Kuninglikus Ülikoolis (2018), Tallinna Ülikoolis doktorantidele ja töötajatele (2017), Eesti Ettevõtluskõrgkoolis Mainor bakalaureuseõppe tudengitele (2018-19) ning Tallinna Majanduskoolis (2019-20).Osalemistingimused

Veebikoolitusel osalemine on tasuta, kuid vajalik on eelregistreerimine. 

Koolitust rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest.

X