Unleashing Workplace Innovation in Estonia!

Aeg
31. mai 2016 kell 10:30 kuni kell 17:00
Asukoht
Energia Avastuskeskus
Keel
In English
Korraldaja
EAS


31.mail toimub Energia Avastuskeskuses European Workplace Innovation Network´i (EUWIN) töökeskkonna innovatsiooni puudutav konverents, mille eesmärgiks  on jagada parimaid praktikaid Euroopast ja Eestist. Konverents toob välja  suundumused ja, mis on sundinud ettevõtteid teadlikult muutma oma töökeskkonda ning tänu millele on tõstetud ettevõtte tööviljakust ning töökollektiivi suhtumist töösse.

Konverentsi ellukutsuja on EUWIN koostöös Ettevõtluse Arendamise Sihtasutusega (EAS). 2013. aastal Euroopa Komisjoni toel loodud EUWIN võrgustik edendab tehnoloogiast mitte lähtuvat muutust ja toetab Euroopa ettevõtete muutumist innovatiivsemateks ja globaalselt konkurentsivõimelisemateks. EUWIN töötab selle nimel, et koondada ja jagada ettevõtete, sidusorganisatsioonide ja huvigruppide töökeskkonna innovatsioonialased parimad praktikad, kogemusi ning teadmisi.

Tänaseks päevaks on EUWIN võrgustiku tegemistesse kaasatud ettevõtjaid ja poliitikakujundajaid Hollandist, Portugalist, Leedust, Rumeeniast, Taanist, Inglismaalt, Austriast, Saksamaalt, Soomest, Rootsist, Poolast, Hispaaniast, Prantsusmaalt ja Belgiast. Soov on võrgustikku kaasata ka Eesti ettevõtteid, kellel on kogemusi ja teadmisi, mida jagada ning teiselt poolt ka neid ettevõtteid, kellel on soov teiste kogemusest õppida.

Tallinnas toimuva konverentsi eesmärk on jagada kogemusi ja arutleda töökeskkonna innovatsiooni teemadel. Konverentsi fookuses on kolm peamist teemat: mis on töökeskkonna innovatsioon ning kuidas see ettevõtetes toimib; töökeskkonna innovatsiooni toetav ökosüsteem ja selle mehhanismid erinevates huvigruppides; Eesti ettevõtete kogemus. Konverentsil osaleja leiab vastuse küsimusele, mis on töökeskkonna innovatsioon ning miks see oluline on? Ettevõtted Soomest, Hollandist ja Leedust diskuteerivad, kuidas juurutada töökeskkonna innovatsiooni ning mida see igapäevatöös endaga kaasa toob. Poliitikakujundajad, huvigruppide ja sidusorganisatsioonide esindajad annavad ülevaate, miks on vaja toimivat ja toetavat innovatsiooni juhtimise ökosüsteemi. Konverentsil heidame pilgu ka Eesti praktikale ning püüame aru saada, mis on antud valdkonnas Eesti ettevõtjatele aktuaalne ning millised on võimalikud kitsaskohad, mis takistavad ettevõtteid muutusi ette võtta.

Konverentsile  on oodatud ettevõtjad, ettevõtlusorganisatsioonide  sh ametiühingute esindajad, ettevõtluspoliitika kujundajad, huvigruppide esindajad. Konverents on tasuta, toimub inglise keeles ja kohapeal on sünkroontõlge.

Speakers informationPäevakava

10.30 Arrival, coffee etc.
11.00 Welcome

Enterprise Estonia

European Commission

11.20 What is workplace innovation – and why does it matter?

Film, interactive presentation, group discussion and feedback

Steven Dhondt & Peter Totterdill (EUWIN)

12.10 How does it work in practice?

Facilitated panel discussion with three European companies:

Ton Driessen, Resato, NL

Tomas Jaskelevičius, Arginta, Lithuania

13.00 Lunch
14.00 Building an ecosystem for workplace innovation

Facilitated panel discussion:

Public policy – Clare Alexander, Scotland

Social partnership – Peter Dragsbæk, Denmark

Higher education – Elisabeth Sundin, Sweden

14.35 What does this mean for Estonia?

Facilitated discussion and audience interaction led by a panel including:

Enterprise Estonia

Proekspert – Tiina Saar-Veelmaa

Vivic.Work – Klaas-Jan Reincke

PipeDrive – Martin Kõiva

Sveba-Dahlen – Simmo Soomets

Conscious Initiative – Helena Lass

15.35 Break
15.50 Group sessions: building a vision

Vision for 2020

Opportunities and Obstacles

Actions

16.30 Towards a workplace innovation plan for Estonia

Feedback – groups

Commentary – invited speakers

Closing remarks – Enterprise Estonia, European Commission

17.00 Cocktail Reception


Osalemistingimused

Registreerimine on lõppenud.

X