Taani kontaktreis

Eksport


Aeg
10. oktoober 2017 kuni 12. oktoober 2017
Asukoht
Kopenhaagen, Taani
Keel
In English
Korraldaja
Tiina Truuväärt, 627 9541, tiina.truuvaart@eas.ee http://www.eas.ee/kontaktreisid


Taani kontaktreisi piirkonnaks on Kopenhaagen, kust vajadusel on võimalik mugavalt sõita kohtumistele ka teistesse lähedalasuvatesse piirkondadesse.

Taani kaasaegsele turumajandusele on iseloomulik kõrgtasemel tehnikaga põllumajandus, pidevalt uuenevad tööstusettevõtted, valitsusepoolne ulatuslik sotsiaalabi ja mugavad elustandardid. Iseloomulikuna väikesele avatud majandusega riigile on Taani majandus sõltuv väliskaubandusest. Taani suurimad ekspordiartiklid on tööstuskaubad, sealhulgas masinad ja seadmed, toiduained ja joogid ning kemikaalid, sealhulgas ravimid.

Impordis domineerivad masinad ja seadmed, aga ka poolfabrikaadid ja tarbekaubad, nagu näiteks joogid, tubakas, riided ja jalatsid.

Taani majanduse kõige olulisemad sektorid olid 2015. aastal avalik haldus, riigikaitse, haridus, tervishoid ja sotsiaalhoolekanne (23,1 %), hulgi- ja jaekaubandus, transport, majutus ja toitlustus (18,8 %) ning tööstus (18,7 %).

Taani peamised ekspordipartnerid on Saksamaa, Rootsi ja Ameerika Ühendriigid ning peamised impordipartnerid Saksamaa, Rootsi ja Madalmaad.

EASi koostööpartner Taani kontaktreisi läbiviimisel 2017. aastal on Gateway & Partners.Osalemistingimused

Kandideerimine Taani kontaktreisile on lõppenud.

Taani kontaktreisil saab osaleda kuni 10 ettevõtjat. Osalustasu ühe ettevõtte kohta on 1 000 eurot.

Osalejale on kontaktreisi raames korraldatud:

  • Lennupiletid ja majutus (koos hommikusöögiga)
  • Transport sihtriigis (sh. lennujaama transfeerid, transport äriseminarile ja kontaktkohtumistele).
  • 4 tunnine äriseminar sihtriigi ekspertidega
  • Lõuna- või õhtusöök peale äriseminari
  • 5 individuaalset ärikohtumist sihtriigis

EASi kontaktreise kaasrahastab Euroopa Liidu Regionaalarengu Fond.

EASi poolt kontaktreiside korraldamisel tehtud kulu on vähese tähtsusega abi (VTA). Vastavalt määrusele 1407/2013 ei tohi ühele ettevõtjale, ja kontsernile, millesse ettevõtja kuulub, antava vähese tähtsusega abi (VTA) kogusumma mis tahes kolme ettevõtte majandusaasta pikkuse ajavahemiku jooksul ületada 200 000 eurot. Rendi või tasu eest kaupu vedava maanteetranspordi valdkonnas tegutseva taotleja puhul ei ületa mis tahes kolme ettevõtte majandusaasta pikkuse ajavahemiku jooksul taotlejale eraldatud vähese tähtsusega abi kogusumma koos meetme raames taotletava toetusega 100 000 eurot. Lähemalt VTA-st.


Seotud teenused
X