Taani kontaktreis

Aeg
7. november 2018 kuni 9. november 2018
Asukoht
Kopenhaagen, Taani
Keel
In English
Korraldaja
Tiina Truuväärt, Ettevõtluse keskus, 627 9541, tiina.truuvaart@eas.ee http://www.eas.ee/kontaktreisid


Taani kontaktreisi piirkonnaks on Kopenhaagen ja selle lähipiirkond, kuna just seal on ettevõtete kontsentratsioon kõige kõrgem ja tõenäosus sobivate kontaktide leidmiseks suurem.

Taani kaasaegsele turumajandusele on iseloomulik kõrgtasemel tehnikaga põllumajandus, pidevalt uuenevad tööstusettevõtted, valitsusepoolne ulatuslik sotsiaalabi ja mugavad elustandardid. Taani, kui väike avatud majandusega riik, on  sõltuv väliskaubandusest. Enamus Taani ettevõtetest (70%) on väikeettevõtted, kus töötab vähem, kui 20 töötajat. Inglise keel ärikeelena on levinud ja ka ärikultuur on meil taanlastega sarnane. Eesti eksport Taani on tõusvas trendis. 

Kindlasti tasub äramärkimist, et e-poed on Taanis oluline kanal. Taanlastele meeldib osta asju e-poest, üle 80% elanikkonnast kasutab oma igapäevaostudeks e-poodi, 62% ostleb ka välismaa e-poodides.  2017 aastal osteti erinevaid kaupu ja teenuseid läbi e-poodide 83,8 mln DKK väärtuses. 

5,5 millioni kõrge ostujõuga elanikuga Taani turg omab Eesti ettevõtjate jaoks kindlasti head ekspordipotentsiaali, mille võimalusi tasub uurida. Kontaktreis on teenus uue ekspordituruga tutvumiseks ja esmaste ärikontaktide loomiseks, et aru saada oma võimalustest sihtriigis.

EASi koostööpartner Taani kontaktreisi läbiviimisel 2018. aastal on Eesti Kaubandus-Tööstuskoda (Taani turu konsultant on Helle Lykke Fuglevig).Päevakava

1.päev   Saabumine Kopenhaagenisse,

               Taani ettevõtluskeskkonda tutvustav äriseminar Eesti Saatkonnas

               Ühine lõunasöök

               Individuaalsed B2B kohtumised kas saatkonnas või ettevõtetes.

2. päev  Individuaalsed  B2B kohtumised personaalse ajakava alusel.

3.päev    Individuaalsed  B2B kohtumised personaalse ajakava alusel.

               Õhtul lend Tallinna.

 

Osalejale on kontaktreisi raames korraldatud:

  • 5 individuaalset ärikohtumist sihtriigis
  • äriseminar sihtriigi ekspertidega
  • lennupiletid ja majutus (koos hommikusöögiga)
  • transport sihtriigis 
  • ühine lõunasöök peale äriseminari


Osalemistingimused

Taani kontaktreisil saab osaleda kuni 8 ettevõtjat. Osalustasu ühe ettevõtte kohta on 1 000 eurot (+km).

Taani kontaktreisile ootame eelkõige kandideerima ettevõtteid IT valdkonnast, toiduainetetööstusest, masinatööstusest, rohetehnoloogiate ning elamuehituse või sisustuse sektoritest, kuna  just nendes valdkondades  saame ettevõtteid kõige enam edasi aidata.  Kuid  kandideerida võivad ka ettevõtted teistest valdkondadest. 

Kandideerimine Taani kontaktreisile on lõppenud.

 

EASi kontaktreise kaasrahastab Euroopa Liidu Regionaalarengu Fond.

EASi poolt kontaktreiside korraldamisel tehtud kulu on vähese tähtsusega abi (VTA). Vastavalt määrusele 1407/2013 ei tohi ühele ettevõtjale, ja kontsernile, millesse ettevõtja kuulub, antava vähese tähtsusega abi (VTA) kogusumma mis tahes kolme ettevõtte majandusaasta pikkuse ajavahemiku jooksul ületada 200 000 eurot. Rendi või tasu eest kaupu vedava maanteetranspordi valdkonnas tegutseva taotleja puhul ei ületa mis tahes kolme ettevõtte majandusaasta pikkuse ajavahemiku jooksul taotlejale eraldatud vähese tähtsusega abi kogusumma koos meetme raames taotletava toetusega 100 000 eurot. Lähemalt VTA-st.


Seotud teenused
X