Soome ja Rootsi sihtturuseminar mööbli- ja sisustustoodete tootjatele

Aeg
5. detsember 2018 kell 08:45 kuni kell 15:45
Asukoht
SPARK Demo, Narva mnt 3, Tartu
Keel
Eesti keeles, In English
Korraldaja
Mari Abel, Ettevõtluse keskus, EAS, mari.abel@eas.ee


EAS koostöös Tartu Ärinõuandlaga korraldab mööbli- ning sisustustoodete tootjatele Soome ja Rootsi sihtturgude seminari, mille eesmärgiks on jagada ettevõtetele infot antud turgudele sisenemiseks ning anda nõuandeid, kuidas seal edukalt tegutseda. Lisaks jagatakse ka näpunäiteid kontaktide ja koostöövõimaluste leidmise kohta.

Seminar on mõeldud nii neile ettevõtetele, kes alles planeerivad siseneda Soome ja/või Rootsi turule, kui ka neile, kes juba tegutsevad nimetatud turgudel, kuid soovivad oma tegevust laiendada.

 Päevakava

08:45                     Kogunemine, kohv, suupisted

09:00                     Avasõnad. Elo Mets, Tartu Ärinõuandla projektijuht.

09:05                     Irene Surva-Lehtonen, EAS ekspordinõunik Soomes: Kuidas siseneda edukalt Soome turule, uute koostööpartnerite, klientide leidmine, lühiülevaade Soome mööbli- ja sisustustoodete sektorist.

09:35                     Ulla Kotila, Design Social Helsinki Oy (www.designsocial.fi) - Soome sisustusarhitekt, räägib sisekujundusest, interjööri valdkonna trendidest, sisustusprojektidest, võimalustest Soomes. INGLISE KEELES!

10:15                     Peep Kuld On24.ee ja On24.fi kaasomanik ja nõukogu liige: Praktiline kogemuslugu – kuidas turundada Soomes – www.ON24.fi näitel.

On24 sisustuskaubamaja loodi 2001. aastal, 2004. aastal laieneti Soome ning tänaseks on firmast saanud Eesti suurim mööblimüüja. Lisaks on Peep ka tehnoloogiafirma Cleveron AS üks asutajaid.

10:45                     Kiire sirutuspaus

10:55                     Veljo Kiigemägi, Velma Mööbel OÜ juhataja (http://www.velma.ee/ ): Praktiline kogemus Soome turul tegutsemisest.

11:25                     Anna Öberg, EAS ekspordinõunik Rootsis: Kuidas siseneda edukalt Rootsi turule, uute koostööpartnerite, klientide leidmine, lühiülevaade Rootsi mööbli- ja sisustustoodete sektorist. INGLISE KEELES!

12:00                     Lõunapaus

12:45                     Priit Kerma, Floyd IFS partner (http://floydifs.com/) : Kuidas müüa kvaliteeti.

Priidul on 24-aastane kogemus sisustusprojektide juhtimisest Eestis ja Soomes ning 5 viimast aastat ka Rootsis. Priit räägib oma ekspordikogemustest Soomes ja Rootsis, juhib tähelepanu järgimist vajavatele aspektidele ning räägib Soome ja Rootsi turu erinevustest.

13:10                     Toomas Käbin, ekspordijuht, Sarkop AS (http://www.sarkop.com/ ): Kuidas Sarkop alustas Rootsi turul ja mida silmas pidada suhtlemisel rootslastega.

13:30                     Arutelu ja küsimused, võrgustumine. Kohv, puuviljad.

13:45-15:15        Privaatnõustamised EASi ekspordiesindajate juures, a 15minOsalemistingimused

Registreerimine: seminaril osalemine on tasuta, kuid vajalik on eelregistreerimine.

 

Seminari lisainfo:

Elo Mets

Tartu Ärinõuandla

Tel. 511 3932

elo@arinouandla.ee

 

 

Seminari rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest.

X