Sihtturuseminar: Norra tööstus ning koostööareenid 2017. aasta teisel poolaastal

Eksport, Ettevõtte areng


Aeg
8. september 2017 kell 13:00 kuni kell 17:00
Asukoht
EAS, Lasnamäe 2, II korruse konverentsisaal
Keel
Eesti keeles, In English
Korraldaja
Mari Abel, Ettevõtluse keskus, EAS, mari.abel@eas.ee


EAS kutsub Eesti tööstusettevõtteid Norra sihtturuseminarile. Tänane Norra tööstus erineb suuresti aastakümnete tagusest, kus maismaa ning merendusega seotud tööstusharud olid juhtivad. Samas baseerub ka tänane Norra tööstus eelkõige loodusressurssidel, olles iseloomult väga rahvusvaheline. See on loonud koostöö jaoks avatuma suhtumise, mis tuleb kasuks ka Eesti ettevõtetele sidemete sõlmimisel.

  • Seminar annab ülevaate Norra nafta-, gaasi- ja laevaehitussektorist, toiduainete- ja tekstiilitööstusest ning  puidu-, plasti- ja keemiasektorist. Mis on nende seitsme juhtiva tööstussektori peateemad täna, kuidas töötab sektorite eksport ning import ja millised on iga sektori parimad areenid Eesti ettevõtetele loomaks otsesuhteid koostööks ning ekspordiks.

 

  • Räägitakse välisriikide ettevõtete kogemustest Norra tööstuses. Milliseid ettevõtluse vorme kasutatakse, milliste riikide ettevõtted on olnud edukad ning miks.

 

  • Arutatakse, milline võiks olla sinu ettevõtte strateegia valik Norra turule sisenemiseks või seal tegutsemiseks ning mis on peamine ettevõtete vahelises koostöös ekspordi arendamisel.


Osalemistingimused

Seminaril osalemine on tasuta. Sihtturuseminari finatseeritakse Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest.

Lisainfo ja registreerumine e-kirja teel aadressil Margit.Ihlebakke@eas.ee.

 

 

X