Kontaktreis Saksamaale puidusektori ettevõtetele. Reis jääb ära, B2B kohtumised toimuvad online.

Eksport


Aeg
23. november 2020 kuni 25. november 2020
Asukoht
Saksamaa
Keel
In English
Korraldaja
Tiina Tuisk, Ettevõtluse Keskus, EAS, tel: +372 627 9443 http://www.eas.ee/kontaktreisid


Kontaktreis Saksamaale jääb ära seoses COVID-19 viirusest tingitud reisipiirangutest. B2B kohtumised toimuvad virtuaalselt, online.

Saksa majandus moodustab Euroopa Liidu majandusest 21% ja on hetkel maailmas suuruselt neljandal kohal. Puithoonete ehitus on viimastel aastatel püsinud stabiilsena. Tööstuse ettevõtete käive kasvas 6,3 miljardilt eurolt 2014. aastal 6,9 miljardi euroni 2017. aastal. Suurim osa tellimustest tulid erasektorist (77%), 14% kaubandusest ja 9% riigihankelepingutest. Puitmaja konstruktsioonide müügi osakaal oli 2017. aastal 17%. Suurima osa tööstuses moodustavad aga tellimused olemasolevatelt ehitustelt, kuni 47%.

Kontaktreisi piirkond on Baierimaa. Kontaktreis on uue ekspordituruga tutvumise teenus, mille  raames saab ettevõte eelnõustamist ning talle korraldatakse viis (5) individuaalset ärikohtumist sihtriigis. Kohtumised toimuvad ametlikus ärikohtumise vormis, kõigile ettevõtetele samal ajal. Lisaks külastatakse sihtriigi piirkonna innovatiivset ettevõtet või atraktiivset äripiirkonda ning viiakse läbi tegevused, mis annavad osalejatele kasulikku sektoripõhist turuinfot. Lõpptulemusena peaks ettevõtja paremini aru saama oma ärivõimalustest Saksamaal ning tal on isiklikud ärikontaktid, mida toimivaks koostööks või partnerluseks edasi arendada. Saksa keele oskus on siinkohal kindlasti oluliseks eeliseks.

Kontaktreisi kestvus on 3 päeva.

EASi koostööpartner  kontaktreisi läbiviimisel on Saksa-Balti kaubanduskoda

 Päevakava

Kontaktreis on grupireis, täpsem programm täpsustamisel.Osalemistingimused

Saksamaa kontaktreisil saab osaleda kuni 8 Eesti ettevõtet (igast ettevõttest 1 esindaja), puidu- ja puitmajade sektorist ning targa maja lahenduste valdkonnast.

Saksamaa kontaktreisi osalustasu on 700 eurot (+km) ning osaleja tasub ka ise oma lennupiletite eest. Arve osalustasu ja lennupiletite eest esitab Saksa-Balti Kaubanduskoda.

Kontaktreisi raames on osalejale kaetud kontaktiotsingu teenus, lennujaama transfeerid sihtriigis, majutus sihtriigis ( sisaldab hommikusööki), transport sihtriigis kohtumistele ning muudele programmis ettenähtud tegevustele,  grupiga ühised lõuna või õhtusöögid. Kui osaleja liigub sihtriigis kohtumiste läbiviimiseks individuaalse kava alusel, siis sel ajal tasub ta oma toitlustuskulud ise.

Kandideerimine kontaktreisile on lõppenud.

EASi kontaktreise kaasrahastab Euroopa Liidu Regionaalarengu Fond.
Kontaktreisil osalemine on ettevõtte jaoks vähese tähtsusega abi (VTA). Saksamaa kontaktreisi VTA ettevõtte kohta on 4 138,75 eurot.

Ettevõttele  jooksva majandusaasta ja kahe eelneva majandusaasta jooksul antud vähese tähtsusega abi ei tohi ületada koos kontaktreisi raames antava toetusega vähese tähtsusega abi. ülemmäära 200 000 eurot.
Lähemalt VTA-st.

Kontrolli oma ettevõtte VTA vaba jääki Rahandusministeeriumi lehelt!

KredEx Krediidikindlustus pakub lahendusi ettevõtetele, kes soovivad end kindlustada ostjatega seotud võimalike makseraskuste vastu. Sellisel moel saavad ettevõtted ise oma riske maandada ning julgemalt uutele ostjatele ja turgudele müüa.

Uuri lähemalt: http://kredex.ee/krediidikindlustus/


Seotud teenused
X