Kontaktreis Saksamaale IT-lahenduste ettevõtetele. Reis jääb ära, B2B kohtumised toimuvad online!

Eksport


Aeg
19. oktoober 2020 kuni 21. oktoober 2020
Asukoht
Saksamaa
Keel
In English
Korraldaja
Tiina Tuisk, Ettevõtluse Keskus, EAS, tel: +372 627 9443 http://www.eas.ee/kontaktreisid


Kontaktreis Saksamaale jääb ära seoses COVID-19 viirusest tingitud reisipiirangutest. B2B kohtumised toimuvad virtuaalselt, online.

Saksa majandus moodustab Euroopa Liidu majandusest 21% ja on hetkel maailmas suuruselt neljandal kohal. Stabiilse kasvuga IKT-sektor on Saksamaal digiteerimise peamine liikumapanev jõud. 2017. aastaga võrreldes kasvas sektori käive 2018. aastal 2%, ulatudes kuni 166 miljardi euroni. Samuti on oodata, et IKT-sektor Saksamaal veelgi kasvab nii käibe kui ka töökohtade arvu poolest. Bitkom`i uuringu kohaselt suurenevad sektoris käibe järgi enim tarkvara- (6,3%) ja IT - teenused (2,3%).

Kontaktreisi piirkond on München. Kontaktreis on uue ekspordituruga tutvumise teenus, mille  raames saab ettevõte eelnõustamist ning talle korraldatakse viis (5) individuaalset ärikohtumist sihtriigis. Kontaktkohtumised toimuvad ametlikus ärikohtumise vormis, kõigile ettevõtetele samal ajal. Lisaks külastatakse sihtriigi piirkonna innovatiivset ettevõtet või atraktiivset äripiirkonda ning viiakse läbi tegevused, mis annavad osalejatele kasulikku sektoripõhist turuinfot. Lõpptulemusena peaks ettevõtja paremini aru saama oma ärivõimalustest Saksamaal ning tal on isiklikud ärikontaktid, mida toimivaks koostööks või partnerluseks edasi arendada. Saksa keele oskus on siinkohal kindlasti oluliseks eeliseks.

 

Kontaktreisi kestvus on 3 päeva.

EASi koostööpartner kontaktreisi läbiviimisel on Saksa-Balti Kaubanduskoda

 Päevakava

München 5.10

Saabumine Münchenisse

München 6.10

Transfeer ürituse paika: Müncheni Kaubandus-Tööstuskoda

Individuaalsed B2B kohtumised saksa ettevõtetega

Lõunasöök

Transfeerid ja saksa ettevõtte või klastri külastus

Ühine õhtusöök

München 7.10

Osalemine kuulajana 2. German-Baltic Digital Summit Konverentsil

Transfeerid ja saksa ettevõtte või klastri külastus

Ühine õhtusöök

München 8.10

1-2-3 Saksa ettevõtte külastus

Transfeer lennujaama /Lend Tallinna

 

 Osalemistingimused

Saksamaa kontaktreisil saab osaleda kuni 8 Eesti ettevõtet (igast ettevõttest 1 esindaja), IT-lahenduste (lõpptarbijale suunatud toodete, nt. side-, finants-, e-teenused) valdkonnast.

Saksamaa kontaktreisi osalustasu on 700 eurot (+km) ning osaleja tasub ka ise oma lennupiletite eest.

Kontaktreisi raames on osalejale kaetud kontaktiotsingu teenus, lennujaama transfeerid sihtriigis, majutus sihtriigis ( sisaldab hommikusööki), transport sihtriigis kohtumistele ning muudele programmis ettenähtud tegevustele,  grupiga ühised lõuna või õhtusöögid. Kui osaleja liigub sihtriigis kohtumiste läbiviimiseks individuaalse kava alusel, siis sel ajal tasub ta oma toitlustuskulud ise.

Kandideerimine on lõppenud.

 

EASi kontaktreise kaasrahastab Euroopa Liidu Regionaalarengu Fond.

Kontaktreisil osalemine on ettevõtte jaoks vähese tähtsusega abi (VTA). Saksamaa kontaktreisi VTA ettevõtte kohta on 4138,75 eurot.

Ettevõttele  jooksva majandusaasta ja kahe eelneva majandusaasta jooksul antud vähese tähtsusega abi ei tohi ületada koos kontaktreisi raames antava toetusega vähese tähtsusega abi. ülemmäära 200 000 eurot.
Lähemalt VTA-st.

Kontrolli oma ettevõtte VTA vaba jääki Rahandusministeeriumi lehelt!

 

KredEx Krediidikindlustus pakub lahendusi ettevõtetele, kes soovivad end kindlustada ostjatega seotud võimalike makseraskuste vastu. Sellisel moel saavad ettevõtted ise oma riske maandada ja julgemalt uutele ostjatele ja turgudele müüa.
Uuri lähemalt: http://kredex.ee/krediidikindlustus/


Seotud teenused
X