Saksamaa kontaktreis masina- ja metallitööstuse ettevõtetele

Aeg
12. september 2018 kuni 14. september 2018
Asukoht
Düsseldorf, Saksamaa
Keel
In English
Korraldaja
Tiina Truuväärt, Ettevõtluse keskus, 627 9541, tiina.truuvaart@eas.ee http://www.eas.ee/kontaktreisid


Saksamaa kontaktreisi piirkonnaks on North Rhine-Westphalia (NRW) liidumaa, mille keskuseks on Düsseldorf. NRW on liidumaadest suurima rahvaarvuga (17,9 mln elanikku) ning sinna on  koondunud just erinevad tööstused. Saksamaa suurima käibega tööstusharude hulka kuuluvad autotööstus, masinaehitus ja elektrotehnika. Lisaks traditsioonilisele tööstusele leiab NRW-st  rohkelt kaasaegseid teadus- ja arendustegevuse rajatisi, tööstuslikku digiteerimist ja tööstuse 4.0 projekte ning teisi valdkondi, mis  pakuvad ohtralt võimalusi Eesti innovatsioonile, tehnoloogiatele ja teenustele. Sealne piirkond on ka Saksamaa suurim importija. Saksamaa majandust laiemalt iseloomustavad kõrge tootlikkus, tipptehnoloogiate kasutamine ning kõrge kvalifikatsiooniga tööjõud. 

Saksa kontaktreisi raames pakume masina-ja metallitööstuse ettevõtetele võimalust osaleda  spetsiaalselt sellele sektorile kokku pandud programmis, mis sisaldab endas:

  • äriseminari sihtriigis, kus Saksa eksperdid tutvustavad lähemalt sealse piirkonna ärivõimalusi ja perspektiivseid koostöövaldkondi ning jagatakse praktilisi soovitusi eelseisvateks kohtumisteks
  • igale osalejale  korraldatakse 5 individuaalset kohtumist potentsiaalsete partneritega
  • üheskoos külastatakse piirkonna ettevõtteid, mis on suurepäraseks näiteks tootmise digitaliseerimisest ja automatiseerimisest

Kontaktreisi eesmärk on tutuvuda uue ekspordituruga ning sõlmida seal esmased ärikontaktid. Kontaktreisi tulemusena tekib ettevõtjal parem arusaam oma ärivõimalustest Saksa turul ning kontaktid, mida ettevõtja saab hakata edasi arendama.

EASi koostööpartner Saksamaa kontaktreisi läbiviimisel 2018. aastal on Saksa-Balti Kaubanduskoda(AHK) koostöös ZENIT Gmbh-ga.

 

 Osalemistingimused

Saksamaa kontaktreisil saab osaleda kuni 8 ettevõtet masina- või metallitööstuse sektorist. Osalustasu ühe ettevõtte kohta on 1 000 eurot (+km).

Osalejale on kontaktreisi raames korraldatud:

  • lennupiletid ja majutus (koos hommikusöögiga)
  • transport sihtriigis 
  • äriseminar sihtriigi ekspertidega
  • 5 individuaalset ärikohtumist sihtriigis 
  • kohalike masina- või metallisektorite ettevõtete külastused

Kandideerimine Saksamaa kontaktreisile on lõppenud.

 

EASi kontaktreise kaasrahastab Euroopa Liidu Regionaalarengu Fond.

EASi poolt kontaktreiside korraldamisel tehtud kulu on vähese tähtsusega abi (VTA). Vastavalt määrusele 1407/2013 ei tohi ühele ettevõtjale, ja kontsernile, millesse ettevõtja kuulub, antava vähese tähtsusega abi (VTA) kogusumma mis tahes kolme ettevõtte majandusaasta pikkuse ajavahemiku jooksul ületada 200 000 eurot. Rendi või tasu eest kaupu vedava maanteetranspordi valdkonnas tegutseva taotleja puhul ei ületa mis tahes kolme ettevõtte majandusaasta pikkuse ajavahemiku jooksul taotlejale eraldatud vähese tähtsusega abi kogusumma koos meetme raames taotletava toetusega 100 000 eurot. Lähemalt VTA-st.


Seotud teenused
X