Saksamaa kontaktreis

Eksport


Aeg
28. oktoober 2019 kuni 1. november 2019
Asukoht
Düsseldorf, Saksamaa
Keel
In English
Korraldaja
Tiina Tuisk, Ettevõtluse Keskus, EAS, tel: +372 627 9443 http://www.eas.ee/kontaktreisid


Saksa majandus moodustab Euroopa Liidu majandusest 21% ja on hetkel maailmas suuruselt neljandal kohal. Saksamaa on maailmas suuruselt kolmas importija ja eksportija pärast Ameerika Ühendriike ja Hiinat. Majanduse struktuuri iseloomustab keskendumine tööstuskaupadele ja teenustele. Põllumajanduslike kaupade tootmise osakaal majanduses on väike. Olulisemad majandusharud on autotööstus, masinatööstus, keemiatööstus, elektrotehnika, keskkonnatehnoloogiad, bio- ja nanotehnoloogiad, lennu- ja kosmosetööstus ning logistika sektor.  

Kontaktreisi piirkond on Düsseldorf ja selle lähiümbrus. Kontaktreis on uue ekspordituruga tutvumise teenus, mille  raames saab ettevõte eelnõustamist ning talle korraldatakse viis (5) individuaalset ärikohtumist sihtriigis. Ärikohtumised toimuvad ettevõtetes ning seetõttu peab osaleja olema valmis vajadusel sõitma kohtumiseks ka teistesse piirkondadesse. Lõpptulemusena peaks ettevõtja paremini aru saama oma ärivõimalustest Saksamaal ning tal on isiklikud ärikontaktid, mida toimivaks koostööks või partnerluseks edasi arendada. Saksa keele oskus on siinkohal kindlasti oluliseks eeliseks.

Kontaktreiside kestus on 3 päeva. Hetkel on teada kontaktreisi toimumise nädal, täpsed kuupäevad selguvad lähiajal.

EASi koostööpartner Saksmaaa kontaktreisi läbiviimisel on Gateway &Partners Ltd.

 Päevakava

1.päev 
Lend Düsseldorfi
9-12 Ühine programm grupile*  
         *Sisu täpsustub, kui on teada millistest sektoritest on osalevad ettevõtted.

12-13  Ühine lõuna

13-18 B2B kohtumised Saksamaa ettevõtetes individuaalse ajakava alusel

2.päev
B2B kohtumised Saksamaa ettevõtetes individuaalse ajakava alusel

3.päev
B2B kohtumised Saksamaa ettevõtetes individuaalse ajakava alusel
Lend TallinnaOsalemistingimused

Saksamaa kontaktreisil saab osaleda kuni 8 Eesti ettevõtet erinevatest sektoritest.
Häid ärivõimalusi sihtriigis näeme eelkõige järgmiste valdkondade ettevõtetel: masinatööstus, elektroonika, puidusektor (sh. mööbel, puitmajad), ehitusmaterjalid, pakendid.  Kuid  kandideerima ootame ettevõtteid ka teistest valdkondades

Saksamaa kontaktreisi osalustasu on 700 eurot (+km) ning osaleja tasub ka ise oma lennupileti eest. Arve osalustasu eest esitab Gateway & Partners. 

Kontaktreisi raames on osalejale kaetud kontaktiotsingu teenus, lennujaama transfeerid sihtriigis, majutus sihtriigis ( sisaldab hommikusööki), transport sihtriigis kohtumistele ning muudele programmis ettenähtud tegevustele,  grupiga ühised lõuna või õhtusöögid. Kui osaleja liigub sihtriigis kohtumiste läbiviimiseks individuaalse kava alusel, siis sel ajal tasub ta oma toitlustuskulud ise.

Kandideerimine Saksamaa kontaktreisile on lõppenud.

 

EASi kontaktreise kaasrahastab Euroopa Liidu Regionaalarengu Fond.

Kontaktreisil osalemine on ettevõtte jaoks vähese tähtsusega abi (VTA). Saksamaa kontaktreisi VTA ettevõtte kohta on 2 350 eurot.

Ettevõttele  jooksva majandusaasta ja kahe eelneva majandusaasta jooksul antud vähese tähtsusega abi ei tohi ületada koos kontaktreisi raames antava toetusega vähese tähtsusega abi. ülemmäära 200 000 eurot (maanteetranspordi valdkonna ettevõtetel 100 000 eurot)
Lähemalt VTA-st.

Kontrolli oma ettevõtte VTA vaba jääki Rahandusministeeriumi lehelt!


Seotud teenused
X