Rootsi kontaktreis

Eksport


Aeg
11. juuni 2018 kuni 13. juuni 2018
Asukoht
Stockholm, Rootsi
Keel
In English
Korraldaja
Tiina Truuväärt, Ettevõtluse keskus, 627 9541, tiina.truuvaart@eas.ee http://www.eas.ee/kontaktreisid


Rootsi kontaktreisi piirkonnaks on Stockholm, mis on Rootsi majanduskeskuseks. Sealt on vajadusel lihtne edasi liikuda ka teistesse piirkondadesse, kui see kohtumisteks vajalik on.

Rootsi majanduspoliitikat iseloomustavad valitsuse rahanduspoliitika stabiilsus ja laiaulatuslik tulude ümberjaotamise poliitika, mida võimaldavad kõrged maksud ning ohtrad tööturupoliitilised programmid. Samuti on majandus viimastel kümnenditel läbi teinud suuri muutusi ja keskendub järjest enam kõrgtehnoloogiasektorile. Teadus- ja arendustegevuse kulutuste poolest on Rootsist kujunenud üks maailma juhtriike.   Tänapäeval ongi Rootsi tööstuse plussideks heal tasemel teadus- ja arendustegevus, tehnoloogia, kvalifitseeritud tööjõud, kõrge tootlikkus ja majanduskeskkonna avatus. Olulisemad valdkonnad on masinaehitus ja transpordivahendite tootmine, metsatööstus koos tselluloosi- ja paberitööstusega, metallitööstus, farmaatsiatööstus, toiduainetetööstus ja IT koos telekommunikatsiooniseadmete tootmisega. Rootsi on  ka Eesti üks peamisi ekspordipartnereid.

Kontaktreis on teenus uue ekspordituruga tutvumiseks ja esmaste ärikontaktide loomiseks, et aru saada oma võimalustest sihtriigis.

EASi koostööpartner Rootsi kontaktreisi läbiviimisel 2018 aastal on Gateway & PartnersPäevakava

1.päev     Saabumine Stockholmi (lennujaamast võetakse sihtriigis liikumiseks rendiautod).

                Rootsi ettevõtluskeskkonda tutvustav äriseminar

                Ühine lõunasöök

                Individuaalse ajakava alusel  B2B kohtumised Rootsi ettevõtetes.

2. päev   Individuaalse ajakava alusel  B2B kohtumised Rootsi ettevõtetes.

3.päev    Individuaalse ajakava alusel  B2B kohtumised Rootsi ettevõtetes.

                Õhtul lend Tallinna (rendiautod tagastatakse lennujaaama).

 

Osalejale on kontaktreisi raames korraldatud:

  • äriseminar sihtriigi ekspertidega
  • 5 individuaalset ärikohtumist sihtriigis
  • lennupiletid ja majutus (koos hommikusöögiga)
  • transport sihtriigis (NB! Rendiautode rentimise kulu on kaetud, kuid bensiin, parkimistasud ja teemaksud tuleb osalejal endal tasuda).
  • ühine lõunasöök peale äriseminari 


Osalemistingimused

Rootsi kontaktreisil saab osaleda kuni 8 ettevõtjat. Osalustasu ühe ettevõtte kohta on 1 000 eurot (+km)

Rootsi kontaktreisile ootame kandideerima ettevõtteid eelkõige ehitussektorist, metallitööstusest, mööblisektorist, toiduainetetööstusest (eriti bio ja orgaanilise toidu tootjaid) ning trükiettevõtteid ning pakenditetootjaid.  Just nendes valdkondades näeme rohkem võimalusi Eesti ettevõtteid Rootsi turul edasi aidata. Kuid kandideerida võivad ettevõtted ka teistest sektoritest.

Kandideerimine Rootsi kontaktreisile on lõppenud.

 

EASi kontaktreise kaasrahastab Euroopa Liidu Regionaalarengu Fond.

EASi poolt kontaktreiside korraldamisel tehtud kulu on vähese tähtsusega abi (VTA). Vastavalt määrusele 1407/2013 ei tohi ühele ettevõtjale, ja kontsernile, millesse ettevõtja kuulub, antava vähese tähtsusega abi (VTA) kogusumma mis tahes kolme ettevõtte majandusaasta pikkuse ajavahemiku jooksul ületada 200 000 eurot. Rendi või tasu eest kaupu vedava maanteetranspordi valdkonnas tegutseva taotleja puhul ei ületa mis tahes kolme ettevõtte majandusaasta pikkuse ajavahemiku jooksul taotlejale eraldatud vähese tähtsusega abi kogusumma koos meetme raames taotletava toetusega 100 000 eurot. Lähemalt VTA-st.

 


Seotud teenused
X