Poola kontaktreis. Reis jääb ära, B2B kohtumised toimuvad online.

Eksport


Aeg
26. oktoober 2020 kuni 30. oktoober 2020
Asukoht
Varssav, Poola
Keel
In English
Korraldaja
Tiina Tuisk, Ettevõtluse Keskus, EAS, tel: +372 627 9443 http://www.eas.ee/kontaktreisid


Poola on Eestile olulisim ja suurim väliskaubanduspartner Kesk-Euroopas, olles stabiilselt 7.-8. kohal kõigi väliskaubanduspartnerite hulgas. 2019. a seisuga oli Poola Eestile seitsmes kaubanduspartner. Võrreldes 2018. aastaga on käive kasvanud 7,4%, ekspordikasv 17,5% ja impordikasv 4,2%. 2019. aasta seisuga on Eesti ja Poola kaubavahetuse kogukäive 1,392 miljardit eurot, millest eksport moodustas 371,4 miljonit eurot ja import 1,020 miljardit eurot. Olulisemad ekspordiartiklid olid masinad ja seadmed, puit ja puittooted ning metallid ja metalltooted. Suurimad impordiartiklid on aga keemiatooted, masinad ja seadmed ning metallid ja metalltooted.  Poola on Eestile suhteliselt lähedal (ca 1000 km) ja sealne turg on ca 38,3 miljoni tarbijaga, mis on Eestiga võrreldes märkimisväärne. Poola turg on samas ka üks parimaid võimalusi, kuidas oma haaret lääne poole laiendada.

Kontaktreisi piirkond on Varssav ja selle lähiümbrus. Kontaktreis on uue ekspordituruga tutvumise teenus, mille  raames saab ettevõte eelnõustamist ning talle korraldatakse viis (5) individuaalset ärikohtumist sihtriigis. Ärikohtumised toimuvad ettevõtetes ning osaleja peab olema valmis vajadusel sõitma kohtumiseks väljaspool Varssavit asuvasse piirkonda. Lõpptulemusena peaks ettevõtja paremini aru saama oma ärivõimalustest Poolas ning tal on isiklikud ärikontaktid, mida toimivaks koostööks või partnerluseks edasi arendada.

EASi koostööpartner Poola kontaktreisi läbiviimisel on Baltic Gateway Ltd.

 Päevakava

1. päev 
Lend Tallinn-Varssav
13-16.30 Äriseminar
16.30-18.00  Check in hotelli
18-21.00 Ühine õhtusöök

2. päev
B2B kohtumised Poola ettevõtetes individuaalse ajakava alusel

3. päev
B2B kohtumised Poola ettevõtetes individuaalse ajakava alusel
Lend Varssav - Tallinn

*Kontaktreis on 3-päevane, täpsed kuupäevad selguvad.Osalemistingimused

Poola kontaktreisil saab osaleda kuni 8 Eesti ettevõtet erinevatest sektoritest.
Kontaktreisile ootame eelkõige kandideerima ettevõtteid, kes toodavad Bio ja orgaanilisi tooteid (nt.toit, kosmeetika, kodukeemia), mööblitööstuse ning info- ja kommunikatsioonitehnoloogia sektorist, kuna just nendes valdkondades näeme ettevõtetel häid ärivõimalusi. Kuid kandideerima ootame ettevõtteid ka teistest valdkondadest. Kandideerimine Poola kontaktreisile on lõppenud.

Poola kontaktreisi osalustasu on 700 eurot (+km) ning osaleja tasub ka ise oma lennupileti eest. Arve osalustasu eest esitab Gateway Baltic. 

Kontaktreisi raames on osalejale kaetud kontaktiotsingu teenus, lennujaama transfeerid, majutus sihtriigis (sisaldab hommikusööki), transport sihtriigis kohtumistele ning muudele programmis ettenähtud tegevustele,  grupiga ühine lõuna- või õhtusöök. Kui osaleja liigub sihtriigis kohtumiste läbiviimiseks individuaalse kava alusel, siis sel ajal tasub ta oma toitlustuskulud ise.

Kontaktreisil osalemine on ettevõtte jaoks vähese tähtsusega abi (VTA). Poola kontaktreisi VTA ettevõtte kohta on 2 563 eurot.

Ettevõttele  jooksva majandusaasta ja kahe eelneva majandusaasta jooksul antud vähese tähtsusega abi ei tohi ületada koos kontaktreisi raames antava toetusega vähese tähtsusega abi. ülemmäära 200 000 eurot (maanteetranspordi valdkonna ettevõtetel 100 000 eurot)
Lähemalt VTA-st.

Kontrolli oma ettevõtte VTA vaba jääki Rahandusministeeriumi lehelt!

EASi kontaktreise kaasrahastab Euroopa Liidu Regionaalarengu Fond.


Seotud teenused
X