fbpx

Offshore-tööstuse mess ONS 2018

Eksport


Aeg
27. august 2018 kuni 30. august 2018
Asukoht
Norra
Keel
Inglise keeles
Korraldaja
Eero Raun, Eesti ühisstendi projektijuht, eero.raun@eas.ee, tel: +372 627 9339


Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS) kutsub kandideerima Eesti ühisstendile offshore-tööstuse messil ONS 2018, mis toimub Stavangeris Norras 27.-30. augustil 2018.

ONS on üle aasta toimuv, Euroopa juhtiv mess ressursimahukas nafta- ja gaasitootmise sektoris, kus järjest enam pööratakse efektiivsuse suurendamise nimel tähelepanu innovatiivsetele ja digilahendustele ning kaasatakse sel eesmärgil ka uusi partnereid. Mess toimub Norra õlitootmise pealinnas, messikeskuses Stavanger Forum.

Messil ONS 2014 osales üle 91 000 külastaja ning ligi 1400 eksponenti 10 messihallis. Messil ONS 2016 osales 65 718 külastajat ning 1241 ettevõtet 40 riigist, samuti 202 ajakirjanikku 14 riigist. Messi raames toimuvad ka konverents ja summit, millel osalevad nafta- ja gaasitööstuse võtmeisikud kogu maailmast (sh USA, Brasiilia, Araabiamaad, Hiina). Ettevõtted saavad korraldada oma toodete ja teenuste presentatsioone ning tutvustada tootmislahendusi.

Messil ONS 2018 on Eesti paviljon hallis 5, Euroopa offshore-tööstuse juhtivate riikide ühisstendide (Inglise, Šoti, Hollandi, Norra) naabruses.

Messi veebilehekülg on: www.ons.no

Eesti ühisstendile on oodatud osalema ettevõtted, mis esindavad metalli- ja masinatööstust, plastitööstust, elektroonikatööstust, info- ja kommunikatsioonitehnoloogiat ning tööstuslike teenuste ja allhanke sektorit.

Norra mandrilava servast looduslike energiaressursside ammutamine võiks pakkuda tellimusi eeskätt paljudele Eesti metalli- ja masinatööstuse ettevõtetele. Need kümned tuhanded inimesed, kes on nafta- ja gaasiplatvormidel tööl, vajavad aga pidevalt kõige erinevamaid tooteid ja teenuseid - tööriideid ja -jalanõusid, eriratsiooniga toiduaineid, ohutusseadmeid ning IT-lahendusi tervisemonitooringuks jne. Ka plastitööstuse tootevalik laieneb üha enam senistele metallitööstuse pärusmaadele. Sageli on just nutikatel nišitoodetel, mis esmapilgul justkui ei pruugigi ühe või teise majandussektoriga seostuda, suurema eksporditulu teenimiseks kõige suuremad võimalused.

Norra offshore-sektori kasvuprognoos 2017-2020Osalemistingimused

Osalustasu ühe ettevõtte kohta on 2000€ (käibemaksu ei lisandu).

Osalustasudest katab EAS kulusid, mis on seotud messil osalemise, stendipindade rentimise, projekteerimise ja messiehitusega, samuti rahastatakse sellest summast eksponentide ühiste reklaamkataloogide tootmist ja materjalide ning tootenäidiste transporti. Ettevõtja kanda jäävad osalejate reisi-, majutuse- ja toitlustuse kulud, oma ettevõtte reklaammaterjalide ja näidiste kulud.

EASi poolt riiklike ühisstendide korraldamisel tehtud kulu on vähese tähtsusega abi (VTA). Vastavalt määrusele 1407/2013 ei tohi ühele ettevõtjale, ja kontsernile, millesse ettevõtja kuulub, antava vähese tähtsusega abi (VTA) kogusumma mis tahes kolme ettevõtte majandusaasta pikkuse ajavahemiku jooksul ületada 200 000 eurot. Rendi või tasu eest kaupu vedava maanteetranspordi valdkonnas tegutseva taotleja puhul ei ületa mis tahes kolme ettevõtte majandusaasta pikkuse ajavahemiku jooksul taotlejale eraldatud vähese tähtsusega abi kogusumma koos meetme raames taotletava toetusega 100 000 eurot. Lähemalt VTA-st

Kandideerimine ühisstendile kuni 15. märtsini 2018.

Ühisstendil osalejate arv on piiratud. Kandideerimiseks palume täita veebivorm, mis avaneb SIIN.

Juhul, kui veebivorm ei ole mingil põhjusel avatav, on võimalik täita ja projektijuhile e-postiga saata ONS 2018 registreerimisleht.

Juhul, kui ühisstendile kandideeriv ettevõte kuulub kontserni (ehk on olemas rohkem kui 50%-lise osalusega ema- või tütarettevõte), tuleb täita ja e-postiga saata ka
Taotleja kontsernipuu.

Lisainfo ja registreerimine:

Eero Raun
Eesti ühisstendi projektijuht
Tel.: 627 9339
e-post: eero.raun@eas.ee
www.eas.ee/messid

 

Messil osalemist kaasrahastab Euroopa Liidu Regionaalarengu Fond.

X