Seminar “Tööstusriik Norra ja tööstusriik Eesti – koostöövõimalused 2019-2020”

Aeg
15. jaanuar 2019 kell 10:00 kuni kell 15:00
Asukoht
Nordic Hotel Forum, Viru 3, Tallinn, seminariruum Capella
Keel
Eesti keeles, In English
Korraldaja
Mari Abel, Ettevõtluse keskus, EAS, mari.abel@eas.ee


Hoolimata Norra ja Eesti geograafilisest lähedusest, pole Eesti tööstussektor Norra tööstussektoriga selliselt läbi põimunud kui mõlema riigi majandusele kasulik oleks. Ajalooliselt lahus arenenud maad on tänapäeval küll teineteisele täiesti avatud, kuid takistustena mängivad olulist rolli keelebarjäär, pikemaajaliste suhete nappus ning kohati ka sisulise ülevaate puudus: millised on Norra tööstuse edusammud, igapäevased mured ning millised on rahvusvahelised koostöövajadused. Kuidas aga leida oma ettevõttele vajalikud Norra suhtlus– ning ekspordipartnerid?

Seminar on mõeldud laiale kuulajaskonnale, nii tööstusettevõtete juhtidele ja müügiekspertidele kui ka tööstussektoris tegutsevatele innovaatoritele, ajakirjanikele ning konsultantidele.

 Päevakava

  • Ülevaade Norra tööstusest täna, erinevate sektorite osakaalust riigi majanduses ning ekspordi ja impordi strateegiatest, samuti heidame pilgu Norra tulevikule, olulisemate tööstusettevõtete telgitagustesse;
  • Norra tööstussektori rahvusvahelistumisest – millised võimalused annab see Eesti tööstusettevõtjatele;
  • Kuidas ehitada Eesti tööstusettevõttena üles koostööstrateegia Norra suunal aastateks 2019 – 2020, loomaks pikaajalisi partnerlussuhteid;
  • Innovatsioon ja tulevikunägemus Norra ja Eesti tööstuses;
  • Ekspordimüügi kiirkoolitus Norra tööstusturu seenioreksperdilt Geir Stokke´lt;
  • EASi potentsiaal nii sinu ettevõtte strateegia kui ka müügiedu tugevdamiseks – ole teadlik võimalustest!

Geir Stokke ( sünd. 1956) on Norra tööstusturu kogenud spetsialist. Pärit Stavangerist, on Geir aastaid esindanud Norra tööstust ja tehnoloogiaid Põhja-Euroopale olulistel eksporditurgudel ning läbi viinud laialdast rahvusvahelist müügitegevust Euroopa, Kanada, USA, Lääne-Aafrika, Brasiilia ja Kagu-Aasia suunal. Tema kogemuse hulka kuulub ka  üle kümne aasta Dubais ja Singapuris kestnud Norra tehnoloogiate müük läbi iseseisva esindusareeni. See on töövorm, mida suudavad reaalsete tulemustega käigus hoida vaid Norra tööstussektori tippmüügiinimesed. Täna on Geiri tegevusala tööstusettevõtete esindamine ning nende rahvusvahelise müügi arendamine. Seminaril toob Geir kuulajad nii oma töö kulisside taha kui viib läbi ekspordimüügi koolituse Norra turu suunal.

 Osalemistingimused

Registreerimine: seminaril osalemine on tasuta, kuid vajalik on eelregistreerimine hiljemalt neljapäeval, 10. jaanuaril.

 

Seminari lisainfo:

Mari Abel

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus

Tel. 6279776

mari.abel@eas.ee

 

Seminari rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest.

X