Norra kontaktreis

Eksport


Aeg
14. oktoober 2019 kuni 18. oktoober 2019
Asukoht
Norra, Oslo
Keel
In English
Korraldaja
Tiina Tuisk, Ettevõtluse Keskus, EAS, tel:+372 627 9443 http://www.eas.ee/kontaktreisid


Norra majandust kirjeldatakse üldiselt kui segamajandust – kapitalistlik turumajandus selgete riigi mõjudega ehk turu- ja plaanimajanduse segu. Norra tööstus toetub peamiselt kodumaistele toorainetele ja loodusvaradele nagu nafta, puit, metallid, kala, mets, mineraalsed maavarad ning odav hüdroenergia. Riiklikult on kokku lepitud prioriteetsed suunad, millele enam keskendutakse ja kus ollakse ka rahvusvahelise äri  ja koostöö mõttes rohkem avatud. Need on: taastuvenergia, tervishoid, targa linna lahendused, loomemajandus ja turism, meretööstus (off-shore ja laevandus). Norra ei kuulu Euroopa Liitu, kuid moodustab Islandi, Liechtensteini ja Šveitsiga European Free Trade Associationi (EFTA). Norra Kuningriik oma 5,2 miljoni elanikuga on kahtlemata eksporditurg, mida tasub uurida. Suur osa ettevõtetest (80%) on Norras väikeettevõtted (kuni 20 töötajat). Sealne ärikultuur põhineb usaldusel, isiklikel kontaktidel ja pikaajalisel koostööl. Äri tehakse inimestega, kellega on sarnased väärtushinnangud ja mõtteviis. 

Kontaktreisi piirkond on Oslo ja selle lähiümbrus. Kontaktreis on uue ekspordituruga tutvumise teenus. Teenuse  raames saab ettevõte eelnõustamist ning talle korraldatakse viis (5) individuaalset ärikohtumist sihtriigis. Ärikohtumised toimuvad ettevõtetes ning seetõttu peab osaleja olema valmis vajadusel sõitma kohtumiseks ka teistesse piirkondadesse. Lõpptulemusena peaks ettevõtja paremini aru saama oma ärivõimalustest Norras ning tal on isiklikud ärikontaktid, mida toimivaks koostööks või partnerluseks edasi arendada. Inglise keel ärikeelena on laialt levinud, kuid Norra keele oskus annab eelise. 

Kontaktreiside kestus on 3 päeva. Hetkel on teada kontaktreisi toimumise nädal, täpsed kuupäevad selguvad lähiajal.

EASi koostööpartner Norra kontaktreisi läbiviimisel on Gateway &Partners Ltd.

 Päevakava

1.päev 
Lend Tallinn-Oslo
9-12 Ühine programm grupile*  
         *Sisu täpsustub, kui on teada millistest sektoritest on osalevad ettevõtted.

12-13  Ühine lõuna

13-18 B2B kohtumised Norra ettevõtetes individuaalse ajakava alusel

2.päev
B2B kohtumised Norra ettevõtetes individuaalse ajakava alusel

3.päev
B2B kohtumised Norra ettevõtetes individuaalse ajakava alusel
Lend Oslo - TallinnOsalemistingimused

Norra kontaktreisil saab osaleda kuni 8 Eesti ettevõtet erinevatest sektoritest.
Häid ärivõimalusi sihtriigis näeme eelkõige järgmiste valdkondade ettevõtetel: masina-ja metallitööstus, puidusektor, trükitööstus ja pakendid. Kuid  kandideerima ootame ettevõtteid ka teistest valdkondades

Norra kontaktreisi osalustasu on 700 eurot (+km) ning osaleja tasub ka ise oma lennupileti eest. Arve osalustasu ja lennupiletite eest esitab Gateway & Partners. 

Kontaktreisi raames on osalejale kaetud kontaktiotsingu teenus, lennujaama transfeerid sihtriigis, majutus sihtriigis ( sisaldab hommikusööki), transport sihtriigis kohtumistele ning muudele programmis ettenähtud tegevustele,  grupiga ühised lõuna või õhtusöögid. Kui osaleja liigub sihtriigis kohtumiste läbiviimiseks individuaalse kava alusel, siis sel ajal tasub ta oma toitlustuskulud ise.

Kandideerimine Norra kontaktreisile on lõppenud.

 

EASi kontaktreise kaasrahastab Euroopa Liidu Regionaalarengu Fond.

Kontaktreisil osalemine on ettevõtte jaoks vähese tähtsusega abi (VTA). Norra kontaktreisi VTA ettevõtte kohta on 1 937.50 eurot.

Ettevõttele  jooksva majandusaasta ja kahe eelneva majandusaasta jooksul antud vähese tähtsusega abi ei tohi ületada koos kontaktreisi raames antava toetusega vähese tähtsusega abi. ülemmäära 200 000 eurot (maanteetranspordi valdkonna ettevõtetel 100 000 eurot)
Lähemalt VTA-st.

Kontrolli oma ettevõtte VTA vaba jääki Rahandusministeeriumi lehelt!


Seotud teenused
X