Norra kontaktreis

Eksport


Aeg
9. oktoober 2018 kuni 11. oktoober 2018
Asukoht
Norra, Oslo
Keel
In English
Korraldaja
Tiina Truuväärt, Ettevõtluse keskus, 627 9541, tiina.truuvaart@eas.ee http://www.eas.ee/kontaktreisid


Norra kontaktreisi piirkonnaks on Oslo, mis on Norra suurim linn ja majanduskeskus. Kuna ettevõtted paiknevad Norras üsna hajutatult (riiklik poliitika), siis peab valmis olema kohtumistele sõitma Oslost ka naaber regioonidesse. Norra majandust kirjeldatakse üldiselt kui segamajandust – kapitalistlik turumajandus selgete riigi mõjudega ehk turu- ja plaanimajanduse segu. Norra tööstus toetub peamiselt kodumaistele toorainetele ja loodusvaradele nagu nafta, puit, metallid, kala, mets, mineraalsed maavarad ning odav hüdroenergia. Riiklikult on kokku lepitud prioriteetsed suunad, millele enam keskendutakse ja kus ollakse ka rahvusvahelise äri  ja koostöö mõttes rohkem avatud. Need on: taastuvenergia, tervishoid, targa linna lahendused, loomemajandus ja turism, meretööstus (off-shore ja laevandus). Norra ei kuulu Euroopa Liitu, kuid moodustab Islandi, Liechtensteini ja Šveitsiga European Free Trade Associationi (EFTA). 

Norra Kuningriik oma 5,2 miljoni elanikuga on kahtlemata eksporditurg, mida tasub uurida. Suur osa ettevõtetest (80%) on Norras väikeettevõtted (kuni 20 töötajat). Sealne ärikultuur põhineb usaldusel, isiklikel kontaktidel ja pikaajalisel koostööl. Äri tehakse inimestega, kellega on sarnased väärtushinnangud ja mõtteviis. Inglise keel ärikeelena on laialt levinud, kuid Norra keele oskus annab eelise. Kontaktreis on teenus uue ekspordituruga tutvumiseks ja esmaste ärikontaktide loomiseks, et aru saada oma võimalustest sihtriigis.

EASi koostööpartner Norra kontaktreisi läbiviimisel 2018 aastal on Gateway & PartnersPäevakava

1.päev     Saabumine Oslosse (lennujaamast võetakse sihtriigis liikumiseks rendiautod).

                Norra ettevõtluskeskkonda tutvustav äriseminar

                Ühine lõunasöök

                Individuaalse ajakava alusel  B2B kohtumised Norra ettevõtetes.

2. päev   Individuaalse ajakava alusel  B2B kohtumised Norra ettevõtetes.

3.päev    Individuaalse ajakava alusel  B2B kohtumised Norra ettevõtetes.

                Õhtul lend Tallinna (rendiautod tagastatakse lennujaaama).

 

Osalejale on kontaktreisi raames korraldatud:

  • äriseminar sihtriigi ekspertidega
  • 5 individuaalset ärikohtumist sihtriigis
  • lennupiletid ja majutus (koos hommikusöögiga)
  • transport sihtriigis (NB! Rendiautode kasutamise kulu on kaetud, kuid bensiin, teemaksud ja parkimistasud tuleb osalejal endal maksta).
  • ühine lõunasöök peale äriseminari 


Osalemistingimused

Norra kontaktreisil saab osaleda kuni 8 ettevõtjat. Osalustasu ühe ettevõtte kohta on 1 000 eurot (+km)

Norra kontaktreisile ootame kandideerima ettevõtteid eelkõige puidu-ja ehitussektorist, metallitööstusest,toiduainetetööstusest ning trükiettevõtteid ning pakenditetootjaid.  Just nendes valdkondades näeme rohkem võimalusi Eesti ettevõtteid Norra turul edasi aidata. Kuid kandideerida võivad ka ettevõtted teistest sektoritest.

Kandideerimine Norra kontaktreisile on lõppenud.

EASi kontaktreise kaasrahastab Euroopa Liidu Regionaalarengu Fond.

EASi poolt kontaktreiside korraldamisel tehtud kulu on vähese tähtsusega abi (VTA). Vastavalt määrusele 1407/2013 ei tohi ühele ettevõtjale, ja kontsernile, millesse ettevõtja kuulub, antava vähese tähtsusega abi (VTA) kogusumma mis tahes kolme ettevõtte majandusaasta pikkuse ajavahemiku jooksul ületada 200 000 eurot. Rendi või tasu eest kaupu vedava maanteetranspordi valdkonnas tegutseva taotleja puhul ei ületa mis tahes kolme ettevõtte majandusaasta pikkuse ajavahemiku jooksul taotlejale eraldatud vähese tähtsusega abi kogusumma koos meetme raames taotletava toetusega 100 000 eurot. Lähemalt VTA-st.

 


Seotud teenused
X