Liftiga tulevikku

Ettevõtte areng


Aeg
6. oktoober 2016 kell 10:00 kuni kell 16:00
Asukoht
C1-hoone
Keel
Eesti keeles
Korraldaja
Liftiga tulevikku peakorraldaja


EASi konverents Liftiga Tulevikku keskendub sel aastal ettevõtjate lugudele „Mina olen ettevõtja“

EASi korraldatav ettevõtjate päev „EASi Liftiga tulevikku” toimub juba 8. korda. Seekord keskendume oma konverentsil ettevõtjate huvitavatele lugudele – kuidas minust sai ettevõtja ning kuidas ma ettevõtjana kasvasin?

Konverentsil astuvad üles säravad esinejad nii laiast maailmast kui ka Eestist.

Peaesinejaks on seekord Islandilt pärit ja oma teleshow´d omav Magnus Scheving. Tema inspireeriv lugu, kuidas Islandi väikesest külast pärit poiss jõuab ühel päeval kätt suruma USA presidendi Barack Obamaga, on väärt kuulamist. Täna on Magnuse eesmärk jagada inspiratsiooni ja motiveerida inimesi tegema seda, mida tegelikult sisimas tahaksid, hoolimata sellest, kui utoopiline see tundub.

Lisaks astuvad ettevõtjate päeval üles Eesti ettevõtjad, käesoleva aasta Ettevõtluse Auhind 2016 nominendid. Nad on ettevõtjad, kes on muuhulgas paistnud silma uute ärimudelite turule toomisega, täieliku disainijuhtimise rakendamisega oma ettevõttes, on piirkonna ettevõtluse edendajad ja oma töötajate heaolu eest hoolt kandvad ning on saavutanud rahvusvahelist äri ja on välisturgudel konkurentsivõimelised.

Vahepeale pikime huvitavaid lugusid nii noore ettevõtja kui ka rahvusvahelise äri ülesehitanud ettevõtja  vaatevinklist.

Konverentsi võtab kokku EASi juhatuse esimehe, Hanno Tombergi, kõne.

Ootame üritusele osalema 250 ettevõtte juhti, omanikku ja juhtivtöötajat.

Üritust rahastab EAS Euroopa Regionaalfondist.Päevakava

Moderaator David O`Brock

 10.00 – 10:30 Kogunemine, hommikukohv, networking

10:30 – 10:40 Avasõnad

10:40 – 11:35 Islandilt pärit mainekas ettevõtja ja inspiratsioonikõneleja Magnus Scheving

Magnus Scheving is a public speaker, motivator, world-class athelete and successful entrepreneur. He is the creator of LazyTown, an entertainment brand dedicated to motivate children to make healthy choices. The TV series that he writes, directs and produces has been broadcasted in more than 170 countries, has reached over 500 million homes and won numerous awards, including a BAFTA, as well as receiving two Emmy Award nominations among other accolades.

Magnus has worked with world leaders on campaigns tackling children obesity such as First Lady Michelle Obama’s Let’s Move campaign in the US, With David Cameron and UK´s Department of Health on the Change 4 Life public health campaign, the European Commission and former president Felipe Calderón and the Ministry of Health in Mexico and with First Lady Cecila Morel in Chile on Elige Vivir Sano among others.

Among his many sports awards and trophies Magnus is the two-times European Champion of Aerobics as well as silver medalist in the World Championships of Aerobics.

11:35-12:00 Ettevõtluse Auhind: Uuendaja 2016 nominent Vecta Design OÜ: „Tootearendus – ainus viis konkurentsis püsimiseks“

Tänu suurepärasele kvaliteedile ja stabiilsele tootmisele omab erakapitalil põhinev Vecta Design OÜ pikaajalisi koostöölepinguid üle maailma ning on saanud kõige populaarsemaks pinglagede tootjaks Euroopas. Olles nii pinglae tootja kui ka paigaldaja, omab Vecta Design kõige põhjalikemaid teadmisi toote omadustest, paigaldusest ja erinevatest võimalustest. Vajadusel pakutakse tooteid ja erilahendusi ka projektipõhiselt. 95% valmivast toodangust eksporditakse. Vecta Design uuendab pidevalt oma tootevalikut, investeerib uutesse tehnoloogiatesse ning mõtleb välja uusi lahendusi, et rahuldada ka kõige nõudlikuma kliendi soove. Uudsete lahenduste rakendamiseks valmib 2016. aastal uus pinglagede tootmishoone.

Auhinnakategooria ’Uuendaja 2016’ eesmärk on tunnustada ettevõtted, kes on uuenduste väljatöötamise ja eelkõige läbi nende tulemusliku rakendamise saavutanud majanduslikku edu ja loonud kõrgema lisandväärtusega töökohti.

12:00-12:25 Ettevõtluse Auhind: Eksportöör 2016 nominent Technomar & Adrem OÜ: „Teekond pereettevõttest kaugete turgude vallutajaks“

Technomar & Adrem AS on 1991. aastal asutatud pereettevõte, mis annab tänaseks tööd enam kui 600le inimesele. Alustades tööd kolme töötajaga vineeri vahendamist Venemaalt, on ettevõtte tänaseks peamisteks tegevusvaldkondadeks vineerkastpakendite (TechnoBox) ja kaablitrumlite tootmine ning kilpparketi tootmine (kaubamärk Esta Parket). Enamus toodangust eksporditakse enam kui 72 riiki Euroopas, Ameerikas ja Aasias. Technomar & Adremi suurim turg on Skandinaavia, kuid Hiina kasvab jõudsalt. Müüakse ka sellistesse eksootilistesse riikidesse nagu Uus-Meremaa, Tansaania jt.

Technomar & Adrem AS pälvis eelmisel aastal European Business Award 2015/2016 tunnustuse. 

’Eksportöör 2016’ kategooria eesmärk on tunnustada edukalt eksportivaid Eesti ettevõtteid.

12:25-13:10 lõuna ja networking

13:10-13:25 Ettevõtja, startup Weps tegevjuht Jorma Jürisaar: „Alustava ettevõtjana tippinvestorite huviorbiidis“

Eesti noorte ettevõtjate (19aastased) loodud startup Weps’i eesmärgiks on muuta kodulehtede loomine iseenesestmõistetavalt lihtsaks, kuna üha enam väikeettevõtteid soovib ise oma kodulehe luua. Weps’i chatbot tehnoloogia põhineb lihtsal vestlusel, kus genereeritakse valikvastustega küsimusi, mille tulemusena loob arvuti koheselt kliendi vajadusi rahuldava omanäolise ning kergelt hallatava kodulehe.

Weps läbis 2016. aasta suvel edukalt valikvooru, mille käigus pidi ettevõte tutvustama oma visiooni ning platvormi tehnilist eripära investoritest koosneva žürii ees. Selle tulemusena valiti Weps’i idee edasiarenduseks välja Berliini ärikiirendisse Axel Springer Plug and Play. Sama kiirendi on aidanud tuule tiibadesse saada teiste seas ka Dropbox’il, PayPal’il ja Soundhound’il.

13:15-14:00 Mitmekülgne ettevõtja ja Eesti Vabariigi aukonsul Singapuris Sonny Aswani

In recognition of the excellent contribution to the Estonian economy since 1995 and for building close relations between Estonia and Singapore, the Government of Estonia appointed Mr. Sonny Aswani as the Honorary Consul of Republic of Estonia to the Republic of Singapore in 2008.

Mr Sonny Aswani, a citizen of the Republic of Singapore is based in Estonia as the Director for Tolaram Corporation, privately owned company with diversified business activities sectors such as manufacturing of food, paper textile, marketing and distribution, financial services and real estate developments.

Mr. Aswani has been active in fronting the interest of Estonia, he revived the pulp and paper industry in Estonia through Horizon Pulp and Paper and also rebuilt the award winning Pagari apartments in old town Tallinn.

In addition to promoting the business interest of Estonia in Singapore through his contacts established in both countries, he has created the Tolaram Foundation which oversees various charitable works in Estonia, Africa and India.

He has received numerous awards over the years and a Recognition Award from the Ministry of Foreign Affairs, Estonia for the contribution to the expansion of the relations between Estonia and Singapore (2014). He was the first foreign businessman to be granted with Estonian honorary citizen by the late President Lennart Meri, who also honoured him with the Order of the White Star.

14:00-14:25 Ettevõtluse Auhind: Disainirakendaja 2016 nominent Hektor Design Hostels OÜ: „Ärimudel, mis annab teenusele uudse, laiema mõõtme“

Terviklikust planeerimisest koostöös omaniku, arhitekti ja disaineriga on Hektorist saanud hostel, mida klient tunneb juba ettevõtte veebis eeluuringut tehes, kuid kohale jõudes pakub keskkond kuni mõnusate pisiasjadeni pidevaid üllatusi, mis väljendub tootedisainis, mööblis, värvides, valgustites ning isegi sellistes asjades nagu kohvitopsid või ajutised uksesildid.

Hektor Design Hostels`i terviklik lähenemine tootearendusele, kus ruum on ärikontseptsiooni loomulik osa ja planeeritud detailselt koos teenusega, on Eesti ettevõttes üsna haruldane. Pigem on hoone ehitus ja sinna sisse elu planeerimine eri meeskondade ülesanne ning inimesed ja teenus paigutatakse varem planeeritud ruumi. Seda kõike on palju rohkem, kui ühelt hostelilt inimesed tavaliselt ootavad.

’Disainirakendaja 2016’ kategooria eesmärgiks on tunnustada ettevõtteid, kelle majanduslik edu on oluliselt kasvanud tänu disaini strateegilisele rakendamisele oma toodete/teenuste arendamisel või ettevõtte juhtimises.

14:25-15:00 EASi juhatuse esimees Hanno Tomberg: „Ettevõtlik lähenemine avalikus sektoris – EASi näide“

EASi teekond toetuste pakkujast targaks teenuste pakkujaks ja nõustajaks. Huvitavad case studied üle maailma, kuidas muuta riigiasutused innovaatiliseks riigi majanduse edu mootoriks.

15:00–15:30 reispass ja networkingOsalemistingimused

Piletid hinnaga 49 eurot Piletilevist

Osalemissoovi kinnitamiseks palun registreerige: liina.lemming@eas.ee.

Registreerumiseks edasta oma nimi, ettevõtte nimi ja registrikood.

X
Täpsem info aadressil : http://www.eas.ee/ettevotlusnadal/yritus/liftiga-tulevikku/
Sind suunatakse edasi aadressile : http://www.eas.ee/ettevotlusnadal/yritus/liftiga-tulevikku/
Kliki siia, kui seda ei juhtu