Kuidas ettevõtte intellektuaalomand üles leida ja tööle panna

Aeg
8. oktoober 2019 kell 09:50 kuni kell 15:30
Asukoht
Forwardspace, Akadeemia 1, Pärnu 80011
Keel
Eesti keeles
Korraldaja
Siim Kinnas, EAS intellektuaalomandi konsultant, +372 5858 7212


Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus kutsub ettevõtjaid seminarile, kus oma valdkonna spetsialistid räägivad selgelt ja maalähedaselt, kuidas oma ettevõtte kallimat vara – selle saladusi, oskusi, teadmisi ja disaini – kaitsta ning, veelgi enam, ettevõtte kasuks tööle panna.

Koolitajad Siim Kinnas, intellektuaalomandi konsultant (EAS) ja Margus Sarap, patendivolinik (Sarap ja Partnerid Patendibüroo OÜ).Päevakava

10.00-11.30 Kaubamärk ja disain, Margus
Miks, millal ja kuidas kaitsta kaubamärki ja mis hetkel see ära tasub? Mis see maksma läheb? Rahvusvaheline kaubamärk. Kas sisse ostetud disain on sinu või disaineri oma? Mis teha, kui keegi süüdistab sind kaitstud disaini või kaubamärgi rikkumises?
11.30-11.45 Paus
11.45-13.00 Ärisaladus, oskusteave ja patenteeritavad arendused (leiutised), Siim

Mis asi on ärisaladus, kellele see kuulub ja kuidas seda äri arendamiseks kasutada? Mis mõte on patendil, kui „hiinlased niikuinii kopeerivad kõike“?  Miks üleüldse patendi peale mõelda, mida see ettevõttele tagasi toob ja millal see juhtub? Mis asi on Freedom To Operate (FTO) ehk tegutsemisvabadus ja miks see igat oma toodet eksportivat ettevõtet murelikuks peaks tegema?

13.00-13.30 Lõunaeine
13.30-15.00

Suure pildi analüüs, Siim ja Margus

Mis see kõik maksab? Mis on need tarvilikud teenused ja mis need maksavad? Millised on võimalikud toetusmeetmed? Kuidas intellektuaalomand ettevõtte bilanssi kanda? Strateegiline, vähemalt 5 aasta vaade tulevikku. Mida kasulikku saab selles valdkonnas tasuta teha – avalikud andmebaasid ja nende kasutamine

15:00-15:30 Võimalus koolitajatelt küsida


Osalemistingimused

Osalemine on tasuta, kuid kohtade arv on piiratud. Registreerimine on avatud 6. oktoobrini (k.a) või kuni kohti jätkub.

 

X