Jaapani kontaktreis

Eksport


Aeg
12. mai 2018 kuni 19. mai 2018
Asukoht
Jaapan, Tokio
Keel
In English
Korraldaja
Tiina Truuväärt, Ettevõtluse Keskus, EAS, 6279 541 http://www.eas.ee/kontaktreisid


Eesti ja Jaapani vahelised majandussuhted on head ja arenevad stabiilselt. Trendina võib välja tuua, et järjest enam Eesti ettevõtjaid on hakanud huvi tundma Jaapani turu vastu ning otsitakse aktiivselt võimalusi sinna eksportida.  Jaapan on suuruselt neljas majandus maailmas ja koostöös Euroopa Liiduga (EL) toodetakse ligi kolmandik maailmamajanduse koguproduktist. Jaapanlased hindavad kõrgelt usaldust ja traditsioone ning toote puhul kõrget kvaliteeti ja keskkonnasõbralikkust. 

Kontaktreisi piirkond on Tokio ja selle lähiümbrus, kus on suurim kontsentratsioon ettevõtete peakontoreid  ja esindusi. Teenus on mõeldud esmaseks tutvumiseks uue eksportturuga. Osaleja saab hea ülevaate sellest, kuidas Jaapanis äri tehakse ning ettevõttele korraldatakse ka individuaalsed ärikohtumised sihtriigis (5). Lõpptulemusena peaks ettevõtja paremini aru saama oma ärivõimalustest Jaapanis ning tal on ka isiklikud ärikontaktid, mida ta saab edasi arendada. Olgu kohe öeldud, et Jaapani turg nõuab pikka meelt ja kannatlikkust, kuid on ka tohutu potentsiaaliga. 

EASi koostööpartner Jaapani kontaktreisi läbiviimisel on Civitta Eesti AS.

 

Kasulik info Jaapani turule sisenemise kohtaPäevakava

12.05 Lend Tallinnast

13.05 Saabumine Tokiosse, ajavahega kohanemine

14.05 Jaapani sihtturu seminar Tokios, külastame koos Eesti Suursaatkonda, võimalusel toimuvad ka esimesed ärikohtumised

15-18.05 Individuaalsed ärikohtumised. Kohtume ühistel õhtusöökidel, kuhu kaasame ka kohalikke äriinimesi ja Jaapanis elavaid eestlasi.

19.05  Lend Tokiost Tallinnasse.

 

*Korraldatud on lennujaama transfeerid, toitlustamine, transport ja tõlgid kohtumistele sihtriigis.Osalemistingimused

Jaapani kontaktreisil saab osaleda 5 ettevõtet.

Kontaktreisile ootame eelkõige kandideerima ettevõtteid IT valdkonnast, puidu- ja toiduainetetööstusest, kuna just need on valdkonnad, mille poolest Skandinaavia ja Eesti on Jaapanis tuntud ning just nendes valdkondades on äritegevuse käivitumine kõige reaalsem. Kuid  kandideerima ootame ettevõtteid ka teistest valdkondadest. 

Jaapani kontaktreisil osalustasu pole, kuid ettevõtja tasub ise oma lennupiletite ja majutuse eest sihtriigis. Sobivad lennud ja majutuse korraldab Civitta Eesti, arve esitatakse osalejale.

Kandideerimine Jaapani kontaktreisile on lõppenud.

 

EASi kontaktreise kaasrahastab Euroopa Liidu Regionaalarengu Fond.

EASi poolt kontaktreiside korraldamisel tehtud kulu on vähese tähtsusega abi (VTA). Vastavalt määrusele 1407/2013 ei tohi ühele ettevõtjale, ja kontsernile, millesse ettevõtja kuulub, antava vähese tähtsusega abi (VTA) kogusumma mis tahes kolme ettevõtte majandusaasta pikkuse ajavahemiku jooksul ületada 200 000 eurot. Rendi või tasu eest kaupu vedava maanteetranspordi valdkonnas tegutseva taotleja puhul ei ületa mis tahes kolme ettevõtte majandusaasta pikkuse ajavahemiku jooksul taotlejale eraldatud vähese tähtsusega abi kogusumma koos meetme raames taotletava toetusega 100 000 eurot. Lähemalt VTA-st


Seotud teenused
X