Veebikoolitus: Intellektuaalomand ettevõtjale

Ettevõtte areng, Loomemajandus, Tootearendus ja disain


Aeg
2. juuni 2020 kuni 25. august 2020
Asukoht
WebinarJam keskkonnas
Keel
Eesti keeles
Korraldaja
Marius Kuningas ja Siim Kinnas, EAS


 

EAS alustab tasuta veebikoolituste sarjaga „Intellektuaalomand ettevõtjale“, mis annab baasteadmised intellektuaalomandist ja selle kaitsmisest, lisaks tutvutakse lähemalt Eesti kaasustega.

Koolitusele on oodatud kõik ettevõtjad ja disainihuvilised, kes tegelevad tarkvaraarenduse, seadmete, toote-, pakendi-, graafilise või mõnes muus disaini valdkonnas. Täpsemad teemakäsitlused leiab ajakavast.

Metoodika ja teadmiste kontroll

Koolitus toimub veebiseminari vormis Webinarjam keskkonnas. Peale igat seminari läbib osaleja veebipõhise küsimustiku teadmiste kontrolliks ning koolituse edukal läbimisel väljastatakse osavõtjatele vastav tunnistus.Päevakava

2.06
kell 13–16
Sissejuhatus intellektuaalomandisse (IO). Miks IO ettevõtte jaoks oluline on? Ülevaade intellektuaalomandist, autoriõigustest ja teosest. Autoriõigused töölepingus, õiguste loovutamine ja litsentseerimine. Eesti kaasused.
16.06
kell 13.30-16.30
Litsentsid (vabavara, copyleft, Creative Commons). Autoriõigustega kaasnevad õigused, andmebaaside õigused, tarkvara. Eesti kaasused.
30.06
kell 13–16
Ärisaladus ja oskusteave. Kaubamärgid, nende liigid ja registreerimine. Eesti kaasused.
14.07
kell 9–12
Kasulikud mudelid ja patendid, sh patendikaitse. Tööstusdisain ja selle kaitsmine. Eesti kaasused.
11.08
kell 13–16
IO lepingutes, konfidentsiaalsuslepingud, arenduskoostöö lepingud. EAS näidislepingud ja nende kasutamine.
25.08
kell 9–12
IO lepingutes, litsentside müümine ja sisseost. Eesti kaasused. Andmebaaside koolitus – kuidas kasutada avalikke patendi- ja kaubamärkide andmebaase.

Järgmine planeeritav koolitus toimub 2020. aasta sügisel.

 

Koolitajad

Siim Kinnas. Siim on EAS-i intellektuaalomandi spetsialist, kellel on pikaajaline intellektuaalomandi kommertsialiseerimise kogemus tehnika-, IT- ja materjaliteaduse valdkonnas. Siim oskab vastata küsimustele -  Kas, miks, mida ja kus patenteerida? Millised on muud võimalused ettevõtte arenduste kaitseks? Kuidas intellektuaalomandi tingimusi näiteks ülikoolidega läbi rääkida? Kas ja kuidas intellektuaalomandit välja litsentseerida? Kuidas kaitsta end võimaluse eest, et ettevõtet rünnatakse kellegi teise intellektuaalomandiga?

Marius Kuningas. Marius on töötanud intellektuaalomandi valdkonnas üle 15 aasta. Enne EASi meesonnaga liitumist on ta töötanud tehnoloogiasiirde koordinaatorina Taltechis, Patendiinfo Keskuse direktorina, eksporditeenuste direktorina Eesti Kaubandus- ja Tööstuskojas ning Eesti Intellektuaalomandi ja Tehnoloogiasiirde Keskuse direktorina. Marius on andnud loenguid Taltechis bakalaureuse- ja magistriõppe tudengitele ja õppejõududele (2015-16), Tartu Ülikoolis doktorantidele (2016), doktorantidele Stockholmi Kuninglikus Ülikoolis (2018), Tallinna Ülikoolis doktorantidele ja töötajatele (2017), Eesti Ettevõtluskõrgkoolis Mainor bakalaureuseõppe tudengitele (2018-19) ning Tallinna Majanduskoolis (2019-20).Osalemistingimused

Veebikoolitusel osalemine on tasuta, kuid vajalik on eelregistreerimine. 

Koolitust rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondi vahenditest.

Register to event

X