Infoseminar „Avaliku sektori innovatsioonihangete ja ideekonkursside toetus“

Innovatsioon


Aeg
15. september 2021 kell 15:00 kuni kell 16:00
Asukoht
MS Teams
Keel
Eesti keeles
Korraldaja
Ettevõtluse Arendamise SA


Kutsume teid osalema 15.septembril kell 15-16 toimuvale veebiseminarile, kus tutvustatakse innovatsiooni edendavate hangete toetusmeetme võimalusi.

Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse (EAS) innovatsiooni toetavate hangete programmi eesmärk on luua paremaid avalikke teenuseid ja kaasata läbi innovatsiooni hankimise ka erasektorit.

Viimaste taotluste rahastamiseks on meetme eelarves veel  ligi 600 000 eurot, maksimaalne toetus projekti kohta on 500 000 eurot.

Programmist saavad avaliku sektori organisatsioonid nii rahalist tuge kui ka teadmisi avaliku sektori uuenduste katsetamiseks, rakendamiseks ning hankimiseks. Meetmega toetatakse innovatsiooni edendava hanke ettevalmistamist, selle läbiviimist ning ka uudse lahenduse soetamist. Programmi raames on avalikul sektoril lisaks innovatsiooni edendava hanke läbiviimiseks saadavale toetusele võimalik kaasata juriidiliste probleemide lahendamiseks valdkonnas kogenud jurist. Lisaks sellele on saab osaleda ka eelnõustamisel ning valideerida oma mõtteid EAS innovatsioonieksperdiga, kellega täpsemalt defineerida probleem ja võimalikud lahendused.

Alates 2021. aastast toetab EAS  ka ideekonkursside korraldamist, mis ei pruugi hankeni viia, kuid on hea alus ka turuanalüüsi koostamiseks. Innovatsioonihanke toetuse suurus on maksimaalselt 500 000 eurot (toetusmäär 50%), ideekonkursi puhul 45 000 eurot (toetusmäär 75%).

Taotlusi võetakse vastu jooksvalt, kuid innovatsioonihangete kavandamisel tuleb arvestada, et taotlejad jõuaks oma uuenduslikud projektid ka enne finantseerimisperioodi lõppu (31.08.2023) ellu viia. Hiljemalt kolm tööpäeva enne taotluse esitamist on vaja läbida ka eelnõustamine.

Tule, kuula, küsi küsimusi ja leia võimalus oma valdkonna probleeme lahendada!

 

Kontakt
Terje Kaelep, EAS, terje.kaelep@eas.eePäevakava

15.00 - 15.05 Tervitussõnad
15.05 - 15.30 Innovatsiooni edendavate hangete toetamine – meetme tutvustus
15.30 - 16.00 Küsimused ja vastused


Osalemistingimused

Seminari Teams’i kutse on registreerunutele saadetud. Kui te ei ole saanud või kui ei jõudnud registreerida, aga soovite osaleda, siis palun võtta ühendust:

Terje Kaelep,  terje.kaelep@eas.ee

X