Iirimaa kontaktreis

Eksport


Aeg
12. juuni 2017 kuni 15. juuni 2017
Asukoht
Dublin, Iiri Vabariik
Keel
In English
Korraldaja
Tiina Truuväärt, 627 9541, tiina.truuvaart@eas.ee http://www.eas.ee/kontaktreisid


Iirimaa unikaalne asukoht Euroopas muudab selle saareriigi suurepäraseks rahvusvahelise kaubanduse sõlmpunktiks. Kontaktreisi sihtkoht on Dublin, mis on viimased 10–15 aastat olnud Iirimaa majanduskasvu keskuseks. Sealt saab vajadusel mugavalt reisida kohtumisteks ka teistesse lähedalasuvatesse piirkondadesse.

Viimastel aastatel on Iirimaa majandus jõudsalt kasvanud, olles 2015. aastal kõige kiiremini kasvav majandus Euroopa Liidus (EL). Töötus on hakanud uuesti langema ning oli 2016. aasta keskpaigas 7,8%. Iirimaa Keskpank prognoosis k.a alguses lähiaastateks keskmiselt 4-5% suuruse majanduskasvu jätkumist, mida viimaste hinnangute kohaselt hakkab siiski negatiivselt mõjutama Suurbritannia lahkumine EList. Lõplikke mõjusid on veel raske prognoosida, kuna Suurbritannia lahkumise tingimused ei ole selged.

EASi koostööpartner Iirimaa kontaktreisi läbiviimisel 2017 aastal on Gateway & Partners.Osalemistingimused

Kandideerima ootame eelkõige ettevõtteid järgmistest valdkondadest:

  • toiduainetetööstus;
  • mööblitööstus;
  • tekstiilitööstus.

Kuid kandideerida võivad ettevõtted ka teistest sektoritest, eriti juhul, kui ettevõtja omab juba ülevaadet potentsiaalsest nõudlusest pakutavate teenuste või toodete järele Iirimaa turul.

Kontaktreisile kandideerimiseks palume ettevõtjal täita registreerimisavaduse ja juhul kui ettevõte kuulub kontserni, siis ka kontserniskeemi. Täidetud dokumendid edastage palun meiliaadressile tiina.truuvaart@eas.ee.

Iirimaa kontaktreisil saab osaleda kuni 10 ettevõtjat.

Kontaktreisi osalustasu ühe ettevõtte kohta on 1 000 eurot.

Osalustasu kohta esitab arve Gateway & Partners peale ettevõtte kontaktreisi nimekirja kinnitamist EASi poolt.

Osalejale on kontaktreisi raames korraldatud:

  • Lennupiletid ja majutus (koos hommikusöögiga)
  • Transport sihtriigis (sh. lennujaama transfeerid, transport äriseminarile ja kontaktkohtumistele).
  • üks lõunasöök peale äriseminari
  • 4 tunnine äriseminar sihtriigi ekspertidega
  • 5 individuaalset ärikohtumist sihtriigis

 

Kandideerimine Iirimaa kontaktreisile on lõppenud.

 

EASi kontaktreise kaasrahastab Euroopa Liidu Regionaalarengu Fond.

EASi poolt kontaktreiside korraldamisel tehtud kulu on vähese tähtsusega abi (VTA). Vastavalt määrusele 1407/2013 ei tohi ühele ettevõtjale, ja kontsernile, millesse ettevõtja kuulub, antava vähese tähtsusega abi (VTA) kogusumma mis tahes kolme ettevõtte majandusaasta pikkuse ajavahemiku jooksul ületada 200 000 eurot. Rendi või tasu eest kaupu vedava maanteetranspordi valdkonnas tegutseva taotleja puhul ei ületa mis tahes kolme ettevõtte majandusaasta pikkuse ajavahemiku jooksul taotlejale eraldatud vähese tähtsusega abi kogusumma koos meetme raames taotletava toetusega 100 000 eurot. Lähemalt VTA-st.

 


Seotud teenused
X