Hiina kontaktreis

Eksport


Aeg
25. juuni 2018 kuni 29. juuni 2018
Asukoht
Hiina, Peking
Keel
In English
Korraldaja
Tiina Truuväärt, EAS, Ettevõtluse keskus, 627 9541, tiina.truuvaart@eas.ee http://www.eas.ee/kontaktreisid


Kontaktreisi sihtkoht on Peking - Hiina pealinn ning suurim poliitiline ja äriline keskus, mis omab riigis kõige enam majanduslikku mõjuvõimu.  Kontaktreis annab võimaluse tutvuda sihtriigis kohapeal piirkonna võimaluste ja ettevõtluskultuuriga, kohtuda kohalike ettevõtjatega ning leida koostööpartnereid. Igale ettevõttele korraldatakse Hiinas vähemalt 5 individuaalset B2B kohtumist, mis on kooskõlas ettevõtte vajaduste ja soovidega. Eelkõige on kontaktaktreisi sihtrühmaks ettevõtted, kelle jaoks Hiina turg on uus või kes on alles alustanud äritegevusega Hiina suunal.

Hiina ja Eesti majandussuhted on head ja stabiilsed, kuigi veidi piiravad koostööd kauge vahemaa ning erinevused mastaapides, aga ka regulatsioonides ja kultuuris. Trendid nagu linnastumine, sissetulekute suurenemine, laiema keskklassi tekkimine ning keskkonna- ja tervisealase teadlikkuse tõus mõjutavad tugevalt hiinlaste tarbimisvõimalusi ja –harjumusi ning tekitavad vajaduse uute toodete ja teenuste järele. Kuna Hiinas on suureks probleemiks keskkonna saastatus, siis annab see Eestile võimaluse oma puhast keskkonda ja siinseid tooteid (nt. toiduained, joogid, toidulisandid, ravimid, ilutooted, lastekaubad) Hiinas turustada. Suurima ekspordipotentsiaaliga kaubagrupid Eestist Hiina on puit ja taimne materjal, masinad ning elektroonikaseadmed. 

Hiina turule sisenemisel tasuks kindlasti kaaluda ka e-kanaleid. Nimelt kasvab e-kaubanduse populaarsus Hiinas iga päevaga ning seejuures on sealsetel tarbijatel kasvav huvi välismaiste toodete vastu. 2020. aastaks kasvab Hiina e-tarbijate hulk pea miljardini ning just e-kaubanduse kaudu võivad meie ettevõtted leida otsetee Hiina tarbijateni.

EASi koostööpartner Hiina kontaktreisi läbiviimisel 2018 aastal on EU SME Center Hiinas, kes omab kohapeal suurpärast ekspertide tiimi ja kontaktvõrgustikku.

 

Vaata, millist tuge pakub EAS ettevõtjatele Hiina suunal

Kasulik info Hiina turule sisenemise kohta

 Päevakava

25.06                Saabumine Pekingisse

26.06                Osalejaid kohtumisteks ettevalmistav Hiina sihtturu seminar EU SME Centre`s

27.06- 28.06   Individuaalsed kohtumised potentsiaalsete äripartneritega

29.06                Kokkuvõte EU SME Centre poolt. Lend Pekingist Tallinnasse.

 

*Korraldatud on lennujaama transfeerid, toitlustamine, transport ja tõlgid kohtumistele sihtriigis.

 Osalemistingimused

Hiina kontaktreisil saab osaleda 5 ettevõtjat.

Hiina kontaktreisil osalustasu ei ole, kuid ettevõtja tasub ise oma lennupiletite ja majutuse eest Hiinas. 

Kandideerimine Hiina kontaktreisile on lõppenud.

 

 EASi kontaktreise rahastab Euroopa Liidu Regionaalarengu Fond.

EASi poolt kontaktreiside korraldamisel tehtud kulu on vähese tähtsusega abi (VTA). Vastavalt määrusele 1407/2013 ei tohi ühele ettevõtjale, ja kontsernile, millesse ettevõtja kuulub, antava vähese tähtsusega abi (VTA) kogusumma mis tahes kolme ettevõtte majandusaasta pikkuse ajavahemiku jooksul ületada 200 000 eurot. Rendi või tasu eest kaupu vedava maanteetranspordi valdkonnas tegutseva taotleja puhul ei ületa mis tahes kolme ettevõtte majandusaasta pikkuse ajavahemiku jooksul taotlejale eraldatud vähese tähtsusega abi kogusumma koos meetme raames taotletava toetusega 100 000 eurot. Lähemalt VTA-st.


Seotud teenused
X