Hiina ja Saksamaa ekspordiprogrammide avaüritus

Eksport


Aeg
6. mai 2019
Asukoht
Swissotel konverentsikeskus, VI korrus, Ballisaal 2 ja 3
Keel
Eesti keeles, In English
Korraldaja
Marge Pihlapuu, marge.pihlapuu@eas.ee, tel: 6279421


EAS on võtnud pikaajalisse strateegilisse fookusesse Saksamaa ja Hiina turu.

EAS pakub ekspordituge 14 riigis: Soomes, Rootsis, Norras, Taanis, Hollandis, Saksamaal, Prantsusmaal, Suurbritannias, Araabia Ühendemiraatides, USAs, Hiinas, Indias, Singapuris ja Jaapanis. Seda tööd kavatseme ka jätkata. Lisaks oleme nende riikide hulgast valinud kaks sihtturgu, Hiina ja Saksamaa, kus plaanime järgmise viie aasta jooksul pakkuda rohkem teenuseid.

Usume, et pikaajaline järjekindel tegutsemine ühel turul aitab Eesti ettevõtetel paremini lepinguteni jõuda ja müügitulu kasvatada. Tuge saavad nii need ettevõtted, kes alles tutvuvad saksa või Hiina turuga ning kohandavad oma toodet sobivaks, kui ka need, kes soovivad kliente ja partnereid leida või toimivat äri laiendada. Igaüks saab just oma vajadustele vastavad teenused valida.

Euroopa juhtiv tööstusriik Saksamaa müügiargumente ei vaja. Tegemist on riigiga, mis impordib aastas 1206 miljardi euro eest kaupu ja teenuseid ning ekspordib omakorda 1207 miljardi ulatuses. Eesti ettevõtetest on Saksamaal väga suur kasutamata potentsiaal (kokku vähemalt 200 miljonit eurot) elektroonika-, masina- ja metallitööstusel, puidu- ja mööblitööstusel ning IT-sektoril.

Hiina turu teeb atraktiivseks kiiresti arenev e-kaubandus, kasvav keskklass ning nõudlus importkauba järele. Juba praegu kuulub Hiina 1,4 miljardist elanikust keskklassi 132 miljonit inimest ning see arv on lähiaastatel kahe- või koguni kolmekordistumas. Seetõttu näeme lisaks kõrgtehnoloogia ettevõtetele Hiinas võimalusi ka toidu- ja tarbekaupade ning mööblitootjatel.

Alustame tänasest koos ettevõtjate, erialaliitude, klastrite ja partneritega 5-aastast teekonda, et suurendada Eesti nähtavust ja Eesti ettevõtjate eksporditulu neil turgudel. Ekspordi kasvuprogrammide avaüritus on mõeldud hoovõtuks ja pika plaani tutvustamiseks.

 Päevakava

12.15-13.00 Registreerimine ja kerge lõunasöök

13.00 Päevajuht Eero Raun

13.05 EASi pikaajaline strateegiline visioon ja ekspordisuunad. Alo Ivask, EASi juhatuse esimees

13.25 Saksamaa kasvuprogrammi teenused. Marge Pihlapuu, EASi rahvusvaheliste kasvuprogrammide juht

13.45 Arutelupaneel:

Mari Aru, Välisministeeriumi majandusdiplomaat Berliinis

Florian Schröder, Saksa-Balti Kaubanduskoja peadirektor

Tanel Rebane, EASi ettevõtluskeskuse direktor

14.30 kohvipaus

15.00  Hiina kasvuprogrammi teenused Aasia infokeskuses. Kai Kreos, EASi Aasia infokeskuse juht 

15.10  "China - why now?" Rafael Jimenez, Aasia infokeskuse Hiina ekspert

15.25 "How to penetrate the FMCG sector in China and how to manage risks?". Jay Xu, Partner at FTIME Asia Business Development

16.00 Päeva lõpetamine.Osalemistingimused

Ekspordiprogrammide avaüritusele on oodatud Saksamaa ja Hiina turust huvitatud ettevõtted. Üritusel osalemine on tasuta, palume eelnevalt registreerida.

X