Austria kontaktreis

Eksport


Aeg
11. juuni 2019 kuni 13. juuni 2019
Asukoht
Viin, Austria
Keel
In English
Korraldaja
Tiina Tuisk, Ettevõtluse Keskus, EAS, tel: +372 627 9443 http://www.eas.ee/kontaktreisid


Austria on üks Euroopa ja maailma jõukamaid riike, rahvastiku arvuga 8,5 mln elanikku. Majandus keskendub kolmele sektorile: teenustele, tööstusele ja põllumajandusele. Olulisel kohal on turism – Austria mäekuurordid on tuntud terves maailmas. Erinevate tööstusharude lõikes on põhilisteks tootegruppideks toiduained, luksuskaubad, masinaehitustooted, terasetooted, keemiatooted ning sõidukid. Kõrgel tasemel on elektroonikatööstus, mis valmistab komponente erinevatele transpordivahenditele. Võrreldes teiste Euroopa riikidega tegutseb Austrias suurim arv orgaanilist põllumajandust viljelevaid farmereid. 99,6% Austria ettevõtetest on väikese ja keskmise suurusega ettevõtted, mis annavad umbes kolmveerandi Austria majanduskäibest. Üle 250 töötajaga ettevõtteid on pisut üle tuhande ning umbes 180-s ettevõttes on rohkem kui 1000 töötajat. 

Kontaktreisi piirkond on Viin ja selle lähiümbrus. Kontaktreis on uue ekspordituruga tutvumise teenus, mille  raames saab ettevõte eelnõustamist ning talle korraldatakse viis (5) individuaalset ärikohtumist sihtriigis. Ärikohtumised toimuvad ettevõtetes ning osaleja peab olema valmis vajadusel sõitma kohtumiseks väljaspool Viini asuvasse piirkonda. Lõpptulemusena peaks ettevõtja paremini aru saama oma ärivõimalustest Austrias ning tal on isiklikud ärikontaktid, mida toimivaks koostööks või partnerluseks edasi arendada. Saksa keele oskus on siinkohal kindlasti eeliseks.  

EASi koostööpartner Austria kontaktreisi läbiviimisel on Baltic Gateway Ltd.

 Päevakava

1.päev 
Lend Tallinn-Viin
10-12.30 Ühine programm grupile. Innovatsioonikeskuse  weXelerate GmbH külastus.

12.30-14.30  Ühine lõuna

15-18 B2B kohtumised Austria ettevõtetes individuaalse ajakava alusel

2.päev
B2B kohtumised Austria ettevõtetes individuaalse ajakava alusel

3.päev
B2B kohtumised Austria ettevõtetes individuaalse ajakava alusel
Lend Viin - TallinnOsalemistingimused

Austria kontaktreisil saab osaleda kuni 8 Eesti ettevõtet erinevatest sektoritest.
Kontaktreisile ootame eelkõige kandideerima ettevõtteid masinatööstusest, puidusektorist, IT valdkonnast (nt. erinevad IT -lahendused teenusepakkujatele), kuna just nendes valdkondades näeme ettevõtetel häid ärivõimalusi. Kuid  kandideerima ootame ettevõtteid ka teistest valdkondadest.

Austria kontaktreisi osalustasu on 700 eurot (+km) ning osaleja tasub ka ise oma lennupileti eest. Arve osalustasu eest esitab Gateway Baltic. 

Kontaktreisi raames on osalejale kaetud kontaktiotsingu teenus,lennujaama transfeerid, majutus sihtriigis ( sisaldab hommikusööki), transport sihtriigis kohtumistele ning muudele programmis ettenähtud tegevustele,  grupiga ühised lõuna või õhtusöögid. Kui osaleja liigub sihtriigis kohtumiste läbiviimiseks individuaalse kava alusel, siis sel ajal tasub ta oma toitlustuskulud ise.

Kandideerimine Austria kontaktreisile on lõppenud.

 

EASi kontaktreise kaasrahastab Euroopa Liidu Regionaalarengu Fond.

Kontaktreisil osalemine on ettevõtte jaoks vähese tähtsusega abi (VTA). Austria kontaktreisi VTA ettevõtte kohta on 2 350 eurot.

Ettevõttele  jooksva majandusaasta ja kahe eelneva majandusaasta jooksul antud vähese tähtsusega abi ei tohi ületada koos kontaktreisi raames antava toetusega vähese tähtsusega abi. ülemmäära 200 000 eurot (maanteetranspordi valdkonna ettevõtetel 100 000 eurot)
Lähemalt VTA-st.

Kontrolli oma ettevõtte VTA vaba jääki Rahandusministeeriumi lehelt!


Seotud teenused
X