Aasia sajand majanduses – võimalused Eesti ettevõtjatele muutuvas maailmas

Export


Aeg
17. detsember 2020 kell 10:00 kuni kell 11:45
Asukoht
Zoom
Keel
Eesti keeles


Viimaseid aastakümneid on iseloomustanud maailma kiire globaliseerumine ja Aasia suurenev roll majanduses. Seni maailma majandust juhtinud Lääneriikide kõrvale on tõusnud nii Hiina kui India enda kiirelt kasvava tarbijaskonna ja kiire tehnoloogilise arenguga ning järele on jõudmas ka Kagu-Aasia riigid, mis on tänaseks eeskuju näidanud nii enda e-kaubanduse kiire arengu kui keskklassi suurenemisega. Samal ajal paistavad silma ka Jaapan ja Singapur, mis on küll suuresti juba küllastunud turud, kuid mis omavad võimalusi Eesti küberkaitse ja tehnoloogia ettevõtetele, aga ka nišitoodetele ja toidu-joogitoodetele. 

Aasia regioon aga äärmiselt kirju ning erinevaid riike iseloomustavad väga erinevad kultuurid, regulatsioonid ja ka võimalused. See, mis töötab Hiinas, ei taga ilmtingimata edu Jaapanis ning vastupidi. Just seetõttu on ka Eesti ettevõtjate jaoks väga oluline aru saada, millised turud võiksid just nende teenustele ja toodetele võimalusi omada ning millist eeltööd on selleks vaja teha. Võtmeelemendiks on siinjuures turgude teadmine ja tunnetamine ning lõpuks ka kohalolek ning riigi tugi koostööprojektide edasi lükkamisel. 

EASi Aasia keskus korraldab 17. detsembril virtuaalset konverentsi, mille eesmärgiks on anda Eesti ettevõtjatele uusi teadmisi selles osas, mis tänasel päeval Aasia turgudel toimub, millised võimalused seal peituvad ning kuidas nendest kasu lõigata. Kaasates meie eksperte nii Tallinnas kui Aasias kohapeal, annavad eksperdid ülevaateid sihtturgudelt kohapealt - kogu toimuva keskelt. Lisaks jagavad Eesti ettevõtjad ise üritusel enda kogemusi erinevatel Aasia turgudel tegutsemisel. 

Tule ühine üritusega ja alusta enda teekonda Aasia turgude suunal!Päevakava

Ürituse moderaator: Eeva Esse

10.00 - 10.05  Avakõne - Väliskaubandus- ja infotehnoloogiaminister Raul Siem
10.05 - 10.10   Avakõne – EASi juhatuse esimees Peeter Raudsepp
10.10 - 10.40  Olukord Aasia turgudel ning võimalused Eesti ettevõtjatele – otselülitused Aasias toimuva keskelt
Aruteluga ühinevad ekspordinõunikud Singapurist (Kristel Alver), Pekingist (Ilaria Perla), New Delhist (Vinod Baliyal), Tokyost (Makoto Suhara) ja EASi Aasia keskuse juht (Kai Kreos-Nemcok).
10.40 - 11.05  Arutelu: Tehnoloogia ja Aasia – kuidas läheb Eesti ettevõtetel Aasias?  
Kaidi Ruusalepp (Funderbeam), Kadri Tuisk (Clanbeat), Raul Källo (VIVEO Health)
11.05 - 11.30  Arutelu: Kus peitub Aasia turgude potentsiaal Eesti toidule ja disainile? 
Marko Utsar (Balsnack), Jaanis Tammela (Tanker), Tanel Veenre (Tanel Veenre Jewellery)
11.30 - 11.35  Moderaatori lõpusõnad 


Osalemistingimused

Üritusel osalemine on tasuta, kuid vajalik on eelregistreerimine hiljemalt 15. detsembriks. 

Üritus on rahastatud Euroopa Liidu Regionaalarengu Fondist. 

Register to event

X