ETTEVÕTLUSE AUHIND


KONKURSS

MIS JA MILLEKS? Ettevõtluse auhinna konkurss on riigi kõrgeim tunnustus silmapaistvatele ja edumeelsetele ettevõtetele. Konkursi esmaseks eesmärgiks on tunnustada edukaid ja perspektiivseid Eesti ettevõtteid ning seada neid teistele eeskujuks. Laiemaks eesmärgiks on kaasa aidata ettevõtluse edendamisele, Eesti ettevõtete rahvusvahelise konkurentsivõime kasvule ning koos sellega majanduse kiiremale arengule.

KES? Ettevõtluse Arendamise Sihtasutuse ja Tööandjate Keskliidu eestvedamisel toimub tänavune konkurss 20. korda. Ajalugu on näidanud, et avalik tunnustus ja tähelepanu on avanud ettevõtetele uusi uksi – see on selge signaal konkursi mõjust ja olulisusest.

KUIDAS? Sel aastal toimub konkurss viies valdkonnas - pereettevõte, eksportöör, disaini rakendaja, välisinvestor, uuendaja. Võitjad selgitatakse koostöös valdkonna asjatundjatega, kes hindavad nii ettevõtte majandusnäitajaid kui väärtuseid ja panust ühiskonda. Vastavalt valitakse igas kategoorias välja kolm kõige märkimisväärsemat ettevõtet ehk auhinna nominenti, kellest selgitatakse parimad.

Samaaegselt korraldab Eesti Kaubandus-Tööstuskoda Konkurentsivõime edetabeli konkurssi. Mõlema konkursi parimate hulgast valib žürii üldvõitja - Aasta ettevõte 2020.

MILLAL? 2020 konkurss avaneb maikuus.

Tutvu eelmise aasta žürii ja tulemustega SIIN.

Reet Taniel 

Projektijuht
reet.taniel@eas.ee