ETTEVÕTLUSE AUHIND 2021

Ole parimate ettevõtete seas!

Ettevõtluse auhind

„Ettevõtluse auhind 2021” on kõrgeim riiklik tunnustus ettevõtjatele. Konkursi eesmärk on tõsta esile innovaatilisi ja edumeelseid ettevõtteid, tunnustada ettevõtlikkust ja parimaid Eesti ettevõtteid.

Lisaks ettevõtluse auhinna konkursile toimub paralleelselt Eesti Kaubandus-Tööstuskoja Eesti ettevõtete konkurentsivõime edetabeli konkurss. Kahe konkursi parimatest valitakse “Aasta ettevõte 2021”.

Selgunud on „Ettevõtluse auhind 2021“ võitjad:

Aasta innovaator – CHEMI-PHARM AS

Aasta eksportöör –  SRC Group AS

Aasta pereettevõteNõo Lihatööstus OÜ

Aasta disainirakendaja –  ElectroAir OÜ

Aasta välisinvestorEnsto Ensek AS

Aasta turismiedendajaLEE Restoran OÜ

 

Kategooriad

Võitjad selgitatakse koostöös valdkonna asjatundjatega, kes hindavad nii ettevõtete majandusnäitajaid, suuremaid saavutusi kui ka panust ühiskonna arengusse.

Innovaator 2021

Eesmärk on tunnustada innovaatilisi ettevõtteid, kes on ellu viinud märkimisväärse uuenduse, selle edukalt turule toonud ning panustavad olulisel määral oma käibest teadus-arendustegevusse.

Kandideerima on oodatud viimase kolme aasta jooksul tehnoloogilisi või organisatsioonilisi uuendusi teinud Eesti ettevõtted, kes on lisaks oma ettevõtte arendamisele aidanud kaasa innovatsiooni tutvustamisele ja teadvustamisele.

Eksportöör 2021

Eesmärk on tunnustada edukalt eksporti kasvatavaid Eesti ettevõtteid.

Kandideerima on oodatud oma brändiga tooteid või teenuseid eksportivaid Eesti ettevõtted.

Turismiedendaja 2021

Eesmärk on tunnustada ettevõtteid, kes panustavad Eesti turismimajandusse läbi atraktiivsete turismiteenuste ja -toodete, on kiired kohanejad muutuvates oludes ning aitavad kaasa Eesti kui turismisihtkoha kiiremale arengule ja laiemale tuntusele.

Kandideerima on oodatud ettevõtted, kes tegelevad otseselt turismiteenuste ja -toodete pakkumisega, kelle tegevuse mõju on laiem kui vaid nende ettevõte ja on silmapaistvad ka Covid-19 kriisi tingimustes.

Disainirakendaja 2021

Eesmärk on tunnustada ettevõtteid, kes on oma toodete, teenuste või protsesside arendamisel edukalt disaini rakendanud.

Kandideerima on oodatud Eesti ettevõtted, kelle edus on oluliseks komponendiks disain või kelle arendus- või juhtimisprotsessi keskseks osaks on disainimõtlemine.

Välisinvestor 2021

Eesmärk on tunnustada Eestis edukalt tegutsevaid välisinvestoreid.

Kandideerima on oodatud Eestis tegutsevad ettevõtted, kes on viimase kolme aasta jooksul teinud olulise investeeringu.

Pereettevõte 2021

Eesmärk on tunnustada ettevõtteid, kes on läbi perekeskse juhtimise panustanud jätkusuutlikult Eesti majandusse, ühiskondlikku arengusse ning ettevõtjaliku meelelaadi kasvatamisse noorte hulgas.

Kandideerima on oodatud Eesti ettevõtted, kes on edukalt kaasanud erinevatest põlvkondadest pereliikmeid ettevõtte juhtimisse ning edendanud ettevõtlikkust noorte hulgas.

Miks kandideerida?

Konkursil osalemisega tunnustavad ettevõtted oma meeskonda ja töötajaid. Mitmed varasemad osalejad on kinnitanud, et tunnustus on neid tööandjana atraktiivsemaks muutnud. Konkursil edukalt osalenud ettevõtted on välja toonud, et tiitel on aidanud neid välissuhtluses ja suurendanud potentsiaalsete partnerite silmis usaldusväärsust. Konkursil osalemisega saavad ettevõtted majandusliku edu kõrvale esile tuua ka silmapaistvad ja erilised lähenemised, lahendused ja uuendused. Kandideerimiseks ja ka võitmiseks ei pea olema suur ettevõte – näiteks on aasta ettevõtteks saanud Top Marine, kellel oli toona vaid 12 töötajat. Kui ettevõtted on osalenud eelmistel aastatel, siis see ei ole takistuseks uuesti kandideerimisel. Need kes ei ole võitnud, võivad võita ja need kes on võitnud, võivad uuesti võita. Konkursil osalemisega kaasneb avalik tunnustus ja meedia tähelepanu.

Ettevõtluse auhinnast

Ettevõtluse auhind on pikima ajalooga ettevõtluskonkurss Eestis, mille ajalugu ulatub 1996. aastasse. Just sel aastal korraldati president Lennart Meri eestvedamisel konkurss tiitli „Välisinvestor 1995” väljaandmiseks. EASi eestvedamisel toimub konkurss tänavu 21. korda.