Eksport Saksamaale

Aitame Eesti ettevõtjatel Saksamaa turule jõuda ja seal laieneda. Toetame 5 aasta jooksul Saksamaa suunalisi tegevusi, suurendades Eesti nähtavust, ettevõtjate teadmisi ja kontaktivõimalusi. Oleme siia veebilehele koondanud kõik teenused, mida Saksa suunal pakume. Veelgi enam, me kohandame teenuseid pidevalt vastavalt ettevõtete vajadusele.

Soovime ettevõtjale olla tugev ja professionaalne partner ning hoiame fookust ka keerulistel aegadel.

Üldinfo ja kasulikud lingid koroonaviirus COVID-19 leviku kohta Saksamaal

  • 161 ettevõtet Saksamaa kasvuprogrammis
  • 3 teenust kandideerimiseks avatud
Saksamaa import numbrites
Saksamaa impordib raua- ja terasetooteid 21,3 miljardi euro eest aastas
Saksamaa impordib alumiiniumi ja alumiiniumtooteid 15,5 miljardi euro eest aastas
Saksamaa impordib metalli ja metallitooteid 3,9 miljardi euro eest aastas
Saksamaa impordib elektrilisi masinaid ja nende osi 135,4 miljardi euro eest aastas
Saksamaa impordib puitu ja puidutooteid 7,8 miljardi euro eest aastas
Eesti kogueksport Saksamaale on 0,9 miljardit eurot aastas

Sinu ettevõtte teekond Saksamaale

Saksa kvaliteedi märki aitavad tagada Eesti tarkvara eksperdid FOB Solutionsist

Saksa turule aitas FOB Solutionsil jõuda strateegiline digitaliseeritud müügiprotsess ning Eesti kui tugeva tarkvaralahenduste riigi maine saksa turul. Oluliseks peavad nad toodete fokuseeritust B2B äriväärtusele ning mitte hinnale. Edu saladuseks on kontaktid: isiklikud, klientide ja äripartnerite omad. Sakslased usaldavad sakslasi ning kasuks tuleb pika kliendisuhte ehitamine, mitte klientide arvu maksimeerimine. Hea võimalus kontaktide hankimiseks on messid, EASi ühisstendiga on käidud näiteks MWC – Barcelonas.

Võtmesõnaks on hea järelteenindus

AS Linnamäe Lihatööstus alustas oma teekonda Saksamaa turule kaks aastat tagasi, osaledes Saksamaa toidumessil Anuga. Tänaseks on Eesti toorainest tooted sakslaste toidulaual ning müük Saksamaale moodustab 21% ettevõtte ekspordikäibest. Oma edu saladuseks peavad nad head järelteenindust ja lahenduste leidmisele suunatud mõtteviisi.

Proekspert: Saksamaal loodud partnerlussuhted avavad uksi ka järgmistele turgudele

Proekspert on Saksamaalt otsinud just pikaajalist koostööd ja tõdenud, et Eesti ettevõttele on Saksamaa turg kui kvaliteedi proovikivi. Meie kogemuse põhjal leiab Saksamaalt nii tugeva partneri kui ka kliendi, kellest võib kujuneda võti järgmistele turgudele sisenemisel.

Uudised

Mida tähendab Saksamaa uus tarneahelaseadus Eesti ettevõtetele?

Tänavu juunis võttis Saksamaa valitsus vastu uue tarneahelaseaduse (“Lieferkettengesetz”), mille kohaselt peavad alates 2023. aastast ka Saksamaa suurettevõtted tagama, et tarnijad nende väärtusahelas järgivad inimõigusi ning teisi kestliku majandamisega seotud põhimõtteid.

16.08.2021
Kuva rohkem

Soovin saada uudiskirja EASi teenuste kohta Saksamaa turul.

X